DOLAR 18,6574 0.04%
EURO 19,3292 0.17%
ALTIN 1.043,690,15
BITCOIN 301391-1,76%
Ankara
11°

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

MİLLETVEKİL GÖK, POLATLI DA OKULLARI DOLAŞTI ÖĞRETMENLERİ DİNLEDİ

MİLLETVEKİL GÖK, POLATLI DA OKULLARI DOLAŞTI ÖĞRETMENLERİ DİNLEDİ

ABONE OL
25 Kasım 2022 10:10
MİLLETVEKİL GÖK, POLATLI DA OKULLARI DOLAŞTI ÖĞRETMENLERİ DİNLEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 GÖK :ÖĞRETMENLER TÜRKİYE’DE HAK ETTİKLERİ DEĞERİ GÖREMİYOR

 Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, Polatlı da okulları ziyaret ederek öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Öğretmenlerle sohbet ederek taleplerini dinleyen Gök, CHP İlçe binasında partilileri bir araya gelerek parti içerisinde görev yapan emekli öğretmenlere hediye takdim etti. Gök, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel açıklamasında iktidarın eğitim politikalarını eleştirerek  öğretmenlere hak ettikleri değerin verilmediğine dikkat çekti.

 

 CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Polatlı ilçe teşkilatında parti mensupları ile bir araya geldi.  Gök, Parti yönetiminde yer alan emekli öğretmenleri de unutmadı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve CHP ilçe Başkanı Bilal Avcı emekli öğretmenlere hediye takdimi yaparak Öğretmenler Günü’nü kutladı.  Ülke gündemine ilişkin bir dizi açıklamalarda bulunan Gök  , Türkiye de     eğitime daha fazla önem verilmesi gerekliliğin altını çizerek Finlandiya örneğini paylaştı. Gök “  24 Kasım önemli bir gün. Bizleri yetiştiren hayata hazırlayan  büyük emekler sarf ederek ailelerimizle birlikte hayatımızın içinde olan  öğretmenlerimizin Öğretmenler günü  Kutlu olsun . Öğretmenler Gününü bugün özellikle Polatlı ilçemizde kutlamayı uygun bularak bu anlamlı günde Polatlı da olmayı tercih ettim. Öğretmenler öneli kutsal bir mesleği icra ediyorlar Küçüklüğümüzden itibaren başlayarak bir çok şeyi öğrenmemizi hayatı tanımamızı  ve bizi hayata hazırlayan pek çok konuyu bize öğreten ve ilerde hepimizin bir meslek sahibi olmasını sağlayan  her bir öğretmenimize ayrı ayrı  teşekkürü bir borç biliyoruz ve hepsinin önünde saygı ile eğiliyoruz.

TÜRKİYE’DE ATANAMAYAN BİNLERCE ÖĞRETMEN VAR

Öğretmenler ne yazık ki  hakkettikleri   önemi  ve değerle  Türkiye’de değerlendirilemiyor. Düşük  maaşlarla çalıştırılan öğretmenlerimizin  öncelikli olarak  gelir düzeylerinin artırılması  kaçınılmaz.  Büyük fedakarlıklarla çalışan öğretmenlerimizden bunu esirgememeliyiz öğretmenlerimizin  durumu diğer meslek gruplarına bakıldığında son derece sıkıntılı ve çok yetersiz. Türkiye de ayrıca  atanamayan binlerce öğretmen var.  Okuyorlar çalışıyorlar , aileler çocuklarını okutuyor öğretmen oluyorlar ancak atanamıyorlar.

ÖĞRETMENLERİMİZ NEDEN ATANAMIYOR?

Türkiye açısından büyük  sorun teşkil eden konu.  Neden atanamıyorlar?

Halbuki  ülkemizde köylerimizdeki okullarımızın açılması mümkündür.  Bu okullarda bir öğrenci dahi olsa  bir öğretmen atamasının yapılması şarttır. Bunu gerçekleştirmek  durumundayız .Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Köy Enstitüleri model vardı. Köy enstitüleri  modeli ile öğretmenler köylerde çok önemli görevler yapmışlardır. Şimdi köylerden öğretmenler çekiliyor. Böyle bir tabloyu kabul etmemiz mümkün değildir. Türkiye  bu sorunu mutlaka aşmalıdır. Önümüzdeki seçimlerdir  iktidar olduğumuzda yapacağımız ilk işlerden birisi köylerimizi öğretmenleri ile buluşturmaktır.  Bu yüzden hiç bir öğretmenimizin dışarıda kalmayacağı süreci mutlaka başlatacağız. Bu kaçınılmaz bir görevdir . Çünkü bütün  Dünya eğitime önem verir . Eğitim her ülkenin yükselmesindeki unsurlarından biridir. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimi ile ilgilidir. Bunu başarmış ülkeler  özellikle Finlandiya eğitime yapmış  olduğu yatırımlarla Dünyanın en mutlu ülkesi haline gelmiştir.

TÜRKİYE İSE MAALESEF EN MUTSUZ ÜLKELER ARASINDADIR

BM’nin yapmış olduğu araştırmalarda   Dünya’nın en mutlu ülke Finlandiya’dır. Finlandiya bunu  eğitme borçludur. Eğitimlerle  herkesi eğitmiş değerlendirmiş  ve bir çok sorunu aşmak suretiyle dünyanın en mutlu  saygın yaşanılabilir ülkesi haline gelmiştir. Türkiye ise  ne yazık ki maalesef en mutsuz ülkeler arasında yer almaktadır. Bu bir kader değil tercih meselesidir. Bunu değiştirmek elimizdedir. Bunu yapacak  birikimimiz  tecrübemiz iddialarımız bizde mevcut. Türkiye’yi yaşanılabilir , saygın ve en mutlu ülkeler arasına çıkartabilmek için  mücadelemizi sürdüreceğiz.

 BU İKTİDARIN BUNU BECEREMEYECEĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR

Geçtiğimiz günlerde Taksim’de patlayan Bomba Türkiye’yi bir başka sorunla baş başa bıraktı. Öncelikle Taksim saldırısında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yine önceki gün atılan roketlerle Antep’te hayatını kaybeden yurttaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Terör bir ülkenin en büyük belalarından bir tanesi. Bu ülkenin bu terörden mutlaka arındırılması ve bütün insanların huzur içinde bir arada yaşaması gerekiyor. Ama bu iktidarın bunu beceremeyeceği görülmüştür. Neden beceremez? Çünkü bu iktidarın kendisi kavgalıdır. Bu iktidarın bakanları bir kere kendilerine yakışmayan üsluplarla, kendilerine yakışmayan söylemlerle bir kere o bakanlık koltuğunda oturmaya layık insanlar değildir. Eğer bir ülkenin bakanları, yöneticileri bir kavganın tarafı olur ve bu kavgayı muhalefet partileriyle sürekli sürdürür ve can, mal güvenliği sağlamakta yükümlü olan özellikle İçişleri Bakanlığı, özellikle Milli Savunma Bakanlığı gibi görevlerde bulunanların hakaret tavrı sözcükleriyle çok sert tartışmalar içerisinde yer aldığı bir ortamda bu iktidarın Türkiye huzur getirmesi, barış getirmesi söz konusu dahi olamaz.

 

CHP OLARAK  İDDİALI ÇALIŞMALARLA GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ

Şimdi yapılması gereken Türkiye’yi kucaklayan herkese barışı, mutluluğu getireceğini vadeden bir yönetim anlayışını getirmektir. Millet İttifakı’nın partileri içinde bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi’de dahil olmak üzere partileri bildiğiniz gibi Pazartesi günü 28 Kasım’da Ankara’da bir anayasa ile ilgili çalışmalarını kamuoyuna açıklayacaklar. Orada Türkiye ile ilgili neler ön gördüklerini, özgürlükleri, hakları nasıl olması gerektiği konusunda önemli açıklamalarda bulunacaklar ve Türkiye’yi önümüzdeki süreçte hangi yasalar ve anayasa kurallarıyla da yöneteceklerine dair taahhütlerde bulunacaklar. Bu bakımdan bu 28 Kasım’daki toplantı son derece önemlidir. Çünkü anayasalar devletin temelini oluşturdular ve Millet İttifakı’nın partileri de ülkeyi yönetmek iddiasında anayasa çalışmalarını kamuoyuyla paylaşacaklar. Bu anayasa çalışmalarının içinde elbette kendine bırakmak gerekir açıklamaları. Ama özgürlük olacaktır, demokrasi olacaktır, hukukun üstünlüğü  olacaktır ve Türkiye’de herkesin kendisini rahatça güvencede hissedebileceği kurallar olacaktır. Biz böyle bir iddialı çalışmalarla geleceğe hazırlanıyoruz. Bir yandan ülkemizdeki ekonomik krizin yarattığı derin buhranlarla onlara çözüm getirmek içinde genel başkanımız 3 Aralık’ta ayrı bir vizyon belgesi açıklayarak onu da kamuoyu ile paylaşacak. Yani aşama aşama Türkiye’yi nasıl yöneteceğimizi bütün kurallarıyla, bütün kurumlarıyla, bütün iddialarımızla ortaya koyacağımız bir durumun içerisine girdik.

ARTIK TÜRKİYE BİR SEÇİM HALİNE GİRMİŞTİR

Mecliste bütçe görüşmeleri var. Bütçe plan konuşmaları yarın bitiyor. Daha sonra meclis genel kurulunda görüşecek. Ama artık Türkiye bir seçim haline girmiştir. Türkiye artık beş ay sonra altı ay sonra yapılacak bir erken seçimden de öte seçime kilitlenmiştir. Şimdi hepimize düşen partilerimizin katılımını sağlayarak bu tek adam rejimine son verecek, siyasal çalışmaların içerisinde birbirimize destek olmak ve hep beraber bu önemli sorumluluğu omuzlayarak Türkiye’yi geleceğe taşımaktır. Ben Polatlı örgütümüzün her zaman diri, çalışkan ve kendi konularına hakim bir örgüt olarak bundan sonra da bu çalışmaların bizlerin de katkılarıyla daha d arttırarak sürdüreceğine inanıyorum. Bizlerde bu çalışmalarda yine hep beraber sizlerle beraber olma çabası içerisinde bulunacağız. Bu yolda diliyorum ki Türkiye önümüzdeki yıl ortalarında yapılacak olan seçimde artık bir karanlık rejimden kurtularak önü aydınlık, geleceğe güler yüzle bakan, insanları birbirleriyle barışmış ve ekonomisi düzelen, öğretmenlerinin saygınlığının arttığı bütün yurttaşlarımızın itibarlı bir şekilde yaşamını sürdüreceği ve gelir dağılımından adil bir şekilde pay alacağı bir ülke haline mutlaka gelecektir. Biz bu sözü, bu taahhüdü  Cumhuriyet  Halk Partisi olarak veriyoruz ve bütün yurttaşlarımızı da önümüzdeki seçimlerde millet ittifakını desteklemeye davet ediyoruz.”dedi.

UMUYORUM Kİ ÜLKEYİ YÖNETENLER BU DEPREMDEN DERS ALMIŞTIR

 

Gök  son olarak ise  “Düzce’de gerçekleşen ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde hissedilen depremde can kaybı olmaması bir teselli oldu ama yüze yakın yaralı var. Birçok evde hasar var. Türkiye bir deprem gerçeğiyle bir kez daha karşılaştı. Ülkemizin deprem gerçeğiyle yüzleşerek binalarının depreme dayanıklı olması gerçeği bu depremle birlikte bir kez daha ortaya konmuş oldu. Depremde yaralanan bütün yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Türkiye’de depreme dayanıklı depremin etkilerinden en az etkiyle kurtarılacak bir imar anlayışına ihtiyaç olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Umuyorum ki ülkeyi yönetenler bu depremden ders almıştır.”ifadelerine yer verdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri