DOLAR 18,6574 0.04%
EURO 19,3292 0.17%
ALTIN 1.043,690,15
BITCOIN 301391-1,76%
Ankara
11°

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

HEDEF KADIN DOSTU ŞEHİR UNVANI

HEDEF KADIN DOSTU ŞEHİR UNVANI

ABONE OL
25 Kasım 2022 10:15
HEDEF KADIN DOSTU ŞEHİR UNVANI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

YILDIZKAYA  :ŞEHRİMİZİN DÖRT BİR YANINDA KADIN HAKLARINA YÖNELİK BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATILIYOR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya   25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde “Günümüzde artarak devam eden kadınlarımıza yönelik şiddet olayları bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Bir hanımefendiye el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden kimseye tahammülümüz yoktur. Ülkemizde kadına şiddet konusu bir bütün olarak ele alınıp bu doğrultuda etkin bir mücadele ortaya konulmalıdır. Polatlı Belediye Meclisimizin ortak kararıyla kurulan Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonumuz şehrimizin dört bir yanında kadın haklarına yönelik başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Uygulamaya koyduğumuz Yerel Eşitlik Eylem Planı ile ‘Kadın Dostu Şehir’ unvanını alabilmek için sosyal farkındalık projelerimizle hanımefendilerin yanında olmaya, pozitif ayrımcılık ile haklarını savunmaya durmaksızın devam edeceğiz.”ifadelerine yer verdi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya   25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında açıklama yaparak “Uygulamaya koyduğumuz Yerel Eşitlik Eylem Planı ile ‘Kadın Dostu Şehir’ unvanını alabilmek için sosyal farkındalık projelerimizle hanımefendilerin yanında olmaya, pozitif ayrımcılık ile haklarını savunmaya durmaksızın devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizde insan haklarının ve eşitliğin tam manasıyla sağlanabilmesi için kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin en kısa sürede sona ermesini temenni ediyorum.”dedi.

ÜLKEMİZDE KADINA ŞİDDET KONUSU BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALINIP BU DOĞRULTUDA ETKİN BİR MÜCADELE ORTAYA KONULMALIDIR

 Başkan Yıldızkaya “Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınlarımız toplumumuzun temel taşlarıdır. Günlük hayatımız içerisinde annelerimiz, kız kardeşlerimiz, hayat arkadaşlarımız ve dert ortaklarımız olan başımızın tacı hanımefendiler; sevginin, şefkatin ve emeğin vücut bulmuş halidir. Dünya üzerinde yaşam var olduğu günden bu yana kadınlarımız hayatın temelini oluşturmuşlardır. Kadınlar, binlerce yıldır bizim eksik yanlarımızı tamamlamış; tarihteki tüm uygarlıkların anneleri olarak, hayatımızın vazgeçilmez öğeleri olduklarını ispatlamışlardır. Uzun yıllardır dünya genelinde ve ülkemizde verilen mücadeleye rağmen kadına karşı şiddet ne yazık ki yaygın olarak devam etmektir. Kadına yönelik şiddetin fiziksel niteliğinin yanı sıra psikolojik ve ekonomik boyutları da bulunmaktadır. Günümüzde artarak devam eden kadınlarımıza yönelik şiddet olayları bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Bir hanımefendiye el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden kimseye tahammülümüz yoktur. Ülkemizde kadına şiddet konusu bir bütün olarak ele alınıp bu doğrultuda etkin bir mücadele ortaya konulmalıdır. Polatlı Belediye Meclisimizin ortak kararıyla kurulan Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonumuz şehrimizin dört bir yanında kadın haklarına yönelik başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Uygulamaya koyduğumuz Yerel Eşitlik Eylem Planı ile ‘Kadın Dostu Şehir’ unvanını alabilmek için sosyal farkındalık projelerimizle hanımefendilerin yanında olmaya, pozitif ayrımcılık ile haklarını savunmaya durmaksızın devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizde insan haklarının ve eşitliğin tam manasıyla sağlanabilmesi için kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin en kısa sürede sona ermesini temenni ediyorum. Karşılıksız sevginin, şefkatin ve emeğin sembolü tüm hanımefendileri saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri