DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 307277-0,18%
Ankara

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

KADIN

KADIN

ABONE OL
18 Kasım 2022 09:14
KADIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Kadın dünyanın en naif en kırılgan varlığıdır. Bu kırılganlığının altında erkeklere nazaran daha güçlü varlıktır. Kadın bir çok özelliği içinde barındıran yönetici , evin neşesi evde çocuklar ve eş arasında dengeyi sağlayan en önemli şefkat timsali bir varlıktır.

Günümüz kadınlarının büyük çoğunluğu (hepsi değil) bütün ilginin onların üzerinde olmasını isteyen adeta bir ilah gibi tapılması muamelesini görmek isteyen içinden çok dışını güzelleştiren bir biblo konumuna düşmektedir.

Bu algıyı toplum yaratıyor aslında. Kadın bu algının esiri olarak güzellik olgusu ,sürekli diyet yapan vasıfsız özenti durumuna düşmekten kurtulamamaktadır.

Örneğin hangi marka makyaj malzemesi alsam ya da şu mağazada hangi dikkat çekici marka kıyafeti alsam düşüncesi adeta iliklerimize kadar işlemiştir. Makyajdan vazgeçemiyoruz ama bunu amaç edinmek yerine araç edinsek ve ya hayatımızın merkezine daha önemli şeyleri koysak nasıl olur?

Biblo misali şehvet unsuru olan bu kişiliklere karşı cinste bu bazı ruhsuz cisimlerin ekmeğine adeta yağ sürülmektedir.

Kadın sadece şehvet ve güzellik unsuru değildir. O her şeyden önce muazzam tahtı olan annedir.

Toplumu onların yetiştirdiği çocukların ahlakı, görüşleri ile şekillendiğini bilse çok farklı bir anlayış ve bakış açısı ortaya çıkar.

Bir başka problem de bu namus mevhumu. Erkek tarafından korunması elzem bir varlık olmadığı anlaşılsa tabular baştan yıkılır. Kadının korunması için bir erkeğin koruyuculuğuna ihtiyaç yok. Nice erkeğe taş çıkaran saygın kadınlarımız var.

Kadın eğer isterse dünyayı değiştirebilir. Bir kadın bir anne neyse çocuğu da odur. Dünyayı erkekler yönetiyor sözüne de katılmıyorum. Aslında buzdağının görünmeyen kısmında kadın eli yatıyor. Çünkü annelerin yetiştirdiği çocuklar dünyayı yönetiyor.

Stalin , Hitler gibi baskıcı kişiliklerde Başkomutanımız Atatürk gibi benzersiz kişiliklerde (bir daha yeri dolmayacak Atamızı da )bir annenin eseridir.

Eğer bir toplumda başarısızlıklar baş gösteriyorsa kadınlara karşı ihmal ve kusurdandır Atatürk.

İlk kadın doktor Safiye Ali, ilk pilot Sabiha Gökçen…

Kurtuluş Savaşı’nda çok etkili olan Halide Edip…

Biz neden bunlardan biri gibi olmak yerine Adriana Lima, Angelina Jolie’yi örnek alıyoruz.

Neden bilime katkıda bulunmak yerine sürekli güzellik merkezlerine gidiyoruz. Senin güzelliğin için sana değer veren bir erkeğin sevgisi fazla uzun ömürlü değildir.

Yaşlandın ,güzelliğin gitti eeee sevgi de değer de gitti.

Nerede kaldı vefa nerede kaldı kalp güzelliği…

Siz hiç kütüphanesi olan bir kadın gördünüz mü? Diyen Sokrates’i şaşırtalım. Bırakın elden ele dolaşan ciamni bir varlık olmayı onaylanmayı yaşlanmaktan korkmayı fikirlerimizle devrim yapalım. İnsan nefesiyle bile devrim yapacak güce sahiptir. İz bırakalım.

Aşkla , şehvetle bozduğumuz kafaları vefayla ,sevgiyle karşılıklı saygıyla bilimle ilimle dolduralım.

Anlamak değişimin ilk şartıdır.

Eğer bir şeyleri anlar inanırsak muaffak oluruz.

İnanmak başarmanın yarısıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri