DOLAR 18,6680 0.05%
EURO 19,6675 0.09%
ALTIN 1.076,12-0,04
BITCOIN 3190971,45%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÖZ’DEN PTO YÖNETİMİNE ÖDEV  : DERSİNİZE ÇALIŞMADAN MECLİSE GELMEYİN

ÖZ’DEN PTO YÖNETİMİNE ÖDEV  : DERSİNİZE ÇALIŞMADAN MECLİSE GELMEYİN

ABONE OL
14 Kasım 2022 09:38
ÖZ’DEN PTO YÖNETİMİNE ÖDEV  : DERSİNİZE ÇALIŞMADAN MECLİSE GELMEYİN
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ÖZ : ”BEN YAPTIM OLDU” DÖNEMİ BİTMİŞTİR ”GÖZÜMÜZ ÜSTÜNÜZDE”

SPOT:  Öz “bundan sonra aldığınız kararlara attığınız imzalara  dikkat edin,  gözümüz üstünüzde.”

Polatlı Ticaret Odası aylık meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası basına açıklamalarda bulunan PTO Meclis üyesi İhsan Öz gerçekleştirilen toplantı da   alınan kararların yanlışlığına müdahale ederek muhalefetin gereğini yerine getirdiklerini belirtti.  Öz    “Bundan sonra sakın dersinize çalışmadan meclise gelmeyin. Ben yaptım oldu dönemi bitmiştir. Tüm oda yöneticisi memur, çalışan, meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi, odamız adına OSB’lerde görev yapan arkadaşlar size sesleniyorum : bundan sonra aldığınız kararlara attığınız imzalara  dikkat edin, gözümüz üstünüzde. Polatlılı iş insanlarının bize verdiği muhalefet görevini layığı ile yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”ifadelerine yer verdi.

Polatlı Ticaret odası aylık meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası basına açıklamalarda bulunan PTO Meclis üyesi İhsan Öz gerçekleştirilen meclisi ve gündem maddelerini değerlendirdi.
HESAP İNCELEME KOMİSYONU SEÇİMİ BİZİM İTİRAZIMIZ İLE İPTAL EDİLDİ

PTO Meclis üyesi İhsan Öz “Kıymetli Basın ve Polatlı Ticaret Odası Meclisinin değerli üyeleri için açıklamalarda bulunuyorum.   Biliyorsunuz yapılan seçimlerde bizi destekleyen ve desteklemeyen tüm üyelere bir sözümüz vardı. Bunu gerçekleştirmek adına meclis toplantılarının 2. Oturumunu geçtiğimiz günlerde yaptık. Meclis  5 gündem maddesi ile toplandı.
1.Gündem maddesi ”Hesap inceleme komisyonuna seçilecek kişiler.” Ulvi Sakarya’nın önerdiği beş isime karşılık muhalefet üyeleri olarak bizde beş isim önerdik.  Yapılan seçimde Ulvi Sakarya’nın Hesap inceleme komisyonuna sunduğu isimler  15 oy evet aldılar. Bizde 13 hayır oyu kullandık.  Hesap inceleme komisyonu için isimler seçildiler. Seçimin bitmesinden sonra muhalefet adına Meclis başkanlığına itirazda bulunduk. ‘’Sayın meclis başkanı oda muamelat yönetmeliğinin 80 maddesi açık ve nettir. Adı üstünde hesapları inceleme komisyonu,  bu komisyona harcamaları yapan kişilerden yani yönetim kurulu üyelerinin girmesi yasal değildir.  Müslüm Yağcı ve Cihat Yağlıkara bu iki isim yönetim kurulu üyesidir. Bu yaptığınız usulsüzdür. ‘’ dedik. Yapılan bu usulsüzlük nedeni ile  Hesap inceleme komisyonu seçimi bizim itirazımız ile iptal edildi.

BİLİRKİŞİ VE EKSPER AKRABA OLMAZ
2.Gündem maddesi ise Bilirkişi ve eksper ataması. Atanacak iki Makina Mühendisi Onur Özcan ve Barış Barış isimlerini meclis başkanlığına öneren Ulvi Sakarya oldu. Yapılan seçimde 15 oy evet 13 oy hayır sonucu ile bu iki arkadaşımız seçildiler. Bu konuda muhalefet adına söz istedik.  Bu seçilen mühendis arkadaşlarımızın mecliste akrabası olup olmadığını sorduk. Meclis üyesi Hüseyin Barış’ın seçilen Barış Barış’ın yeğeni olduğunu beyan etti. Bu mecliste 1. ve 2. Derecede yakını olan kişi yada kişilerden  hizmet alımı ve  onlara ait işyerlerinden alışveriş yapılamaz maddesine atıfta bulunarak.  PTO üyelerin nezdinde tarafsızlığının korunamaması bilirkişi ve eksper raporlarının alacağı kararların  yönetimden yana olması  tehlikesi ile uygun olmadığını belirterek. Bu yapılan yanlışın düzeltilmesi ve yeni isim seçilmesini talep ettik.
POLATLI TİCARET ODASININ İNTERNET ÜZERİNDEN ODANIN WEB SİTESİNDE YAPTIĞI USULSÜZLÜKLERİ VE YANLIŞLIKLARIN DÜZELTİLMESİNİ TALEP ETTİK

Dilek ve temenniler kısmında muhalefet adına meclis üyemiz söz istedi ‘’Polatlı Ticaret Odasının İnternet üzerinden odanın web sitesinde yaptığı usulsüzlükleri ve yanlışlıkların düzeltilmesini talep ettik. Seçim döneminde yapılan yanlışlıklar üzerine CİMER ve Ticaret Bakanlığı’na yaptığımız müracaatları göstererek.  Bağlı olduğumuz Ticaret Bakanlığı odamıza yazı yazdı. Bakanlığın net bir şekilde Oda yönetimine Ortak veri tabanını web sitesinde  yayınlamanız gerekiyor yazısına uymuyorsunuz. “Bu konunun takipçisi olacağız” dedik.   Yönetimde Bakanlığa bildirdiklerini önümüzdeki aylarda web sitesinde yayınlayacaklarını söylediler. Bu işin takipçisi olacağız.
MECLİS BAŞKANI ÜNAL’DAN  ÖZÜR
Son olarak ise  meclis başkanına  ‘’TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu beyin ziyaret etmek için Ulvi Sakarya’nın kendi meclis ve komite üyelerini iki gün önceden arayarak bildirdiğini, muhalefette olan 13 meclis üyesine ziyaretten bir saat önce sadece bir mesaj ile katılacak mısınız? Katılmayacak mısınız? denilmesinin yanlış olduğunu belirttik.’’ Bu konuda açıklama yapan PTO Meclis Başkanı Erol Ünal’da Genel Sekretere bu şekilde mi olduğunu sordu. Evet yanıtını alan Sayın Meclis Başkanı Erol Ünal bu konuda 13 Meclis üyesinden  özür diliyorum bu şekilde bir yanlış bir daha olmayacak. dedi.
GÖRDÜĞÜM OLAYLAR BENİ HİÇ ŞAŞIRTMADI

Polatlı Ticaret odası 2. Meclis toplantısında yaşanan bu görüşmeler neticesinde  kısaca kendi fikir ve görüşlerim ile toparlayacak olursak. Polatlı Ticaret Odası meclisine 13  kişi muhalefet görevi gereği katılım sağladık. Seçim zamanı yapılan yanlışları hepiniz biliyorsunuz. Bu konuda daha önce açıklamalarda bulunduk. Fakat toplantıya katıldığımızda gördüğüm olaylar beni hiç şaşırtmadı desem yeridir.

SİZ BU 8 YILDA KİM BİLİR NE YANLIŞLAR YAPTINIZ
2 Dönem görevde kalan ve Yaklaşık 8 yıldır Polatlı Ticaret Odası’nı  yöneten insanların ve orada çalışan genel sekreterin hiçbir konuyu doğru dürüst bilmediğini gördüm.  Oda, muamelat yönetmeliğinin 80 maddesi açık ve nettir. Bizler ilk toplantıda bunu araştırıp biliyor olmamıza rağmen oda çalışanı Genel Sekreterin Yıllarca oda başkanlığı yapan Ulvi beyinde bunları bilmediğini anladık. Tamam şimdi bizler vardık sizin yanlış yapmanızı engelledik. Şimdi düşünüyorum da siz bu 8 yılda kim bilir ne yanlışlar yaptınız. Bunları kimse görmedi görev yapan meclis üyesi arkadaşlar denetleme zahmetinde bulunmak istemedi herhalde.   Bu zamana kadar olan yanlışları da araştıracağız tabii ki. Bundan sonra sakın dersinize çalışmadan meclise gelmeyin. Ben yaptım oldu dönemi bitmiştir. Tüm oda yöneticisi memur, çalışan, meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi, odamız adına OSB’lerde görev yapan arkadaşlar size sesleniyorum ‘’bundan sonra aldığınız kararlara attığınız imzalara  dikkat edin’’ gözümüz üstünüzde Polatlılı iş insanlarının bize verdiği muhalefet görevini layığı ile yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”ifadelerine yer verdi.

Hbr-Aysun Yılmaz Benli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü kosgeb destekleri vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum ankara tarot falı online falcı isim analizi