DOLAR 18,6680 0.05%
EURO 19,6675 0.09%
ALTIN 1.076,12-0,04
BITCOIN 3190971,45%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

MUHTARIN MÜCADELESİ SONUÇ VERDİ,İŞ MAKİNELERİ GERİ ÇEKİLDİ

MUHTARIN MÜCADELESİ SONUÇ VERDİ,İŞ MAKİNELERİ GERİ ÇEKİLDİ

ABONE OL
14 Kasım 2022 09:35
MUHTARIN MÜCADELESİ SONUÇ VERDİ,İŞ MAKİNELERİ GERİ ÇEKİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞ MAKİNELERİ GERİ ÇEKİLDİ

 

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen İşleri şefliği bünyesinde bulunan 2  büyük greyder ,bir kepçe  makinesi , Polatlı Ticaret Odası  OSB’nin yasal olmayan çalışmasından el çektirildi.  Cuma günü Polatlı ilçe Jandarma Komutanlığı ve Milli Emlak tarafından çalışmanın yapıldığı alanda tespit yapılarak tutanak tutuldu. Basri Mahallesi muhtarı Davut Yavaş ta Polatlı Cumhuriyet Baş savcılığına PTO OSB hakkında  suç duyurusunda bulunarak ilçe tarım müdürlüğüne de   şikayet dilekçesi verdi.   Olayın gazetelerde yer almasının ardından   Ankara Büyükşehir belediyesi tarafından , Polatlı fen işleri şefliğine ait ekipmanlar çalışma sahasından çektirildi. Hafta sonu ilgili sahada çalışma yapılıp yapılmadığını kontrol ettiğimizde ne  büyükşehir belediyesine ait iş makineleri nede çalışanlar yoktu.

 Polatlı  Ticaret Odası  Organize Sanayi Bölgesi    2. OSB’ye su götürmek için    Polatlı Çekirdeksiz yolu üzeri  , Duatepe  anıtının alt tarafı  Hasanşıh mevkiinde    izinsiz  olduğu iddia edilen  kazı  yaparak kuyu açmış Basri mahallesi sakinlerine ait tapulu araziden  ise   muhtarlık dahil kimsenin haberi olmadan  izinsiz bir şekilde   su borularını döşendiği ortaya çıkmıştı. Basri Mahallesi Muhtarı Davut Yavaş,  bu işin gayri meşru olduğunu ileri sürerek  bu işin yasal olmadığın   Polatlı kamuoyuna duyurmuştu.

 OLAY YARGIDA

 Muhtar Yavaş olayı yargıya taşıyarak  Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.   Jandarma ve  milli emlak  görevlileri  olay yerinde tespit tutanağı tuttu. Yapılan haberlerin ve muhtarın açıklamalarına rağmen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı şefliğine ait kepçelerin Cuma günüde çalışma yaptığı    tespit edilmişti. Yaptığımız haberin ardından   Ankara Büyükşehir belediyesi  yanlıştan döndü ve  yasal olmayan çalışmada  bünyesindeki  iş makineleri geri çekerek  çalışmayı yarım bıraktı.

 JANDARMA VE MİLLİ EMLAK  TUTANAK TUTTU

 Basri Mahallesi muhtarı Davut Yavaş olayla ilgi basın açıklaması yaparak konuyu Polatlı kamuoyuna duyurmuştu. Polatlı Kaymakamlığına  konu ilgili dilekçe veren Yavaş , Polatlı ilçe tarım müdürlüğüne de  tescili  yapılmayan yerin  işgaline ilişkin  dilekçe verdi. Polatlı ilçe jandarma komutanlığı   ve Milli Emlak görevlileri  çalışmanın yapıldı bölgede  tutanak tuttu.

 BAŞKANIN ADI KULLANILARAK YAPILAN İŞ

 Basri Mahallesi Muhtarı Davut Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seslenmiş  “ Bu işin gayrimeşru olduğu iddia ederek , Mansur Yavaş’ın adını kullanarak  illegal bir iş yapıldığını söyleyerek   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çağrıda bulundu. Yavaş, “Başkanım size ulaşamadım lütfen beni arayın” dedi.

 

 

 

PEKİ  NE OLMUŞTU?  

YAVAŞ: YAPILAN İŞ USULSÜZ 

Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yapılan bu kazı izinsizdir. Tescil harici bir alan burası. Burayı tescil etmeden önce kuyularını kazıyorlar  büyükşehir Belediyesi Polatlı fen işleri müdürlüğüne ait kepçeler de su borularının döşeneceği alanı kazıyor üzerini kapatıyor.  Bir muhtarın haberi olmadan bir köyden hem su gidiyor hem de kuyu kazılıyor. Hem de su boruları döşeniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi muhtarlar demokrasinin bel kemiğidir “dedi. Ama muhtarı hiçe sayan Polatlı Ticaret Odası 2. OSB Başkanı Ulvi Sakarya kuyuyu kazmış 2. OSB’ye su götürmeye çalışıyor. Böyle bir şey böyle tepeden inme bir iş yok. Burası Basri mahallesine ait arazi. Kuyu kazılmış üzeri kumla kapanmış. Neden Kazı bittikten sonra kuyu açılacak. Çünkü henüz yer tahsisi alamamışlar. Yapılan kazı izinsiz bu tarla benim tarlamın içinden kazılarak geçiliyor.”

BÜYÜKŞEHİR KEPÇELERİ ÇALIŞIYOR

“Çalışan işçiler özel işçi, ancak kazı yapan kepçeler Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen İşleri şefliğine ait. Bu kepçeler çalışıyor Büyükşehirden ne evrak ne kâğıt hiçbir şey yok. Büyükşehir Polatlı Fen İşlerine gittim görüştüm, orası izinli dediler, izinli olduğuna dair evrak istedim  bana getirin dedim ne kağıt ne kürek ne kalem hiç bir şey yok. Kiralık kepçeler var kiralık kepçe tutup çalıştırsınlar neden  Büyükşehir Belediyesinin kepçeleri burada çalışıyor? Bu izin kimden alındı? İşçilere soruyorum burayı neden kazdınız diye Polatlı Ticaret Odası OSB’ye su götürüyoruz diyorlar. OSB’nin suyu nerede diye soruyorum buraya kuyu kazdık diyorlar. 50 fabrika susuzmuş benim köyümde su yok benim köyüme yetmiyor. O zaman bende bu kuyuyu alayım köye su vereyim. Burası tapulu alan kimsenin haberi olmadan sorulmadan sizin alınmadan yapılan gayrimeşru bir iş bu iş.”

BU İŞİN BAŞI KİM?

 Basri Mahallesi Muhtarı Davut Yavaş,    yapılan bu kazı izinsizdir. tescil harici bir alan burası .  Burayı  tescil etmeden önce kuyularını kazıyorlar  büyükşehir Belediyesi Polatlı fen işleri müdürlüğüne ait kepçeler de  su borularının döşeneceği alanı kazıyor.Bir muhtarın haberi olmadan bir köyden hem su gidiyor hem de kuyu kazılıyor. Hem  de su  boruları döşeniyor. Bu işin başı kim?

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KEPÇELERİ NEDEN BU ALANDA ÇALIŞIYOR ?

 Çalışan işçiler özel işçi, ancak  Kazı yapan kepçeler Ankara  Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen İşleri şefliğine ait.  Bu kepçeleri çalışıyor Büyükşehirden ne evrak ne kâğıt  hiçbir şey yok.  Büyükşehir  Polatlı Fen İşlerine gittim görüştüm, orası izinli dediler,  izinli  olduğuna dair evrak istedim  bana getirin dedim ne kağıt ne kürek ne kalem hiçbir şey yok

KİRALIK KEPÇE TUTUP ÇALIŞTIRSINLAR NEDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KEPÇELERİ BURADA ÇALIŞIYOR?

OSB  Başkanı olabilirsin ama sen devlet değilsin, istediğin yerden istediğin suyu götüreceksin,  devletin( büyükşehir belediyesi)nin  araçları çalışıyor buyurun bakın. Kiralık kepçeler var kiralık kepçe tutup çalıştırsınlar neden  Büyükşehir Belediyesinin kepçeleri burada çalışıyor? Bu izin kimden alındı ?

BU İŞ GAYRİMEŞRUDUR

 İşçilere soruyorum burayı neden kazdınız  diye   Polatlı Ticaret Odası OSB’YE su götürüyoruz diyorlar.  OSB’nin suyu nerede diye soruyorum buraya kuyu kazdık diyorlar. 50 Fabrika susuzmuş  benim köyümde su yo benim köyüme yetmiyor. O zaman bende bu kuyuyu alayım köye su vereyim.  Burası tapulu alan kimsenin haberi olmadan sorulmadan sizin alınmadan yapılan gayri meşru bir iş bu iş.”ifadelerine yer verdi.

HBR Aysun Yılmaz Benli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü kosgeb destekleri vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum ankara tarot falı online falcı isim analizi