DOLAR 18,6243 -0.09%
EURO 19,6634 -0.13%
ALTIN 1.075,26-0,15
BITCOIN 3182860,87%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

DOĞASEVERLERİN GÖZDESİ KORUNAN ALANLARDAN 30’U SANAL OLARAK DA GEZİLEBİLİYOR

DOĞASEVERLERİN GÖZDESİ KORUNAN ALANLARDAN 30’U SANAL OLARAK DA GEZİLEBİLİYOR

ABONE OL
5 Kasım 2022 11:13
DOĞASEVERLERİN GÖZDESİ KORUNAN ALANLARDAN 30’U SANAL OLARAK DA GEZİLEBİLİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BÜNYESİNDEKİ DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DKMP) , ZİYARETÇİ SAYISI HER GEÇEN YIL ARTAN MİLLİ PARK VE TABİAT PARKI GİBİ KORUNAN ALANLARIN SANAL OLARAK DA GEZİLEBİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. SÖZ KONUSU SANAL TUR ÇEKİMLERİNDEN 30’U “EKOTABAN.TARİMORMAN.GOV.TR” WEB SİTESİNE YÜKLENEREK VATANDAŞLARIN İSTİFADESİNE SUNULDU.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BELİRLEDİĞİ “DÜNYADA DOĞA TURİZMİNDE İLK 5 ÜLKE İÇİNE GİRME” HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÇEŞİTLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYOR.

BU KAPSAMDA 2019’DAKİ 3’ÜNCÜ TARIM ORMAN ŞURASI’NDA BELİRLENEN “DOĞA TURİZMİ POTANSİYELİNİN ORTAYA ÇIKARILARAK TÜRKİYE’NİN BU ALANDA ULUSLARARASI MARKA HALİNE GETİRİLMESİ” HEDEFİ IŞIĞINDA EYLEMLERDE BULUNULUYOR.

SÖZ KONUSU EYLEM PLANI KAPSAMINDA, EKOTURİZM YÖNETİM PLANLARI YAPIMI VE UYGULANMASI, DOĞA TURİZMİ KAPSAMINDA KORUNAN ALANLARDA KONFORLU TATİL İÇİN GLAMPİNG ALANLARI YAPIMI, DOĞA TURİZMİ KAPSAMINDA KORUNAN ALANLARDA ALT VE ÜSTYAPI TESİSLERİ İNŞASI, DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ DOĞA TURİZMİ FAALİYETLERİ (DOĞA TURİZMİ STRATEJİSİ EYLEM PLANI KAPSAMINDA 81 İLDE) GERÇEKLEŞTİRİLMESİ VE KORUNAN ALANLARDA KAMERALI İZLEME SİSTEMİ VE SANAL TUR ÇEKİMİ PROJESİ HEDEFLERİ BELİRLENDİ.

TARIM ORMAN ŞURASI’NIN İLK HEDEF OLARAK BELİRLEDİĞİ “EKOTURİZM YÖNETİM PLANLARI YAPIMI VE UYGULANMASI” KAPSAMINDA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 5 EKOTURİZM EYLEM PLANI HAZIRLANDI VE 2021 YILINDA BUNLAR FAALİYETE GEÇİRİLDİ.

İĞNEADA, İNBÜKÜ VE HAZAR GÖLÜ’NE YÖNELİK PLANLAR HAZIR

ŞURANIN İKİNCİ HEDEFİ OLAN “DOĞA TURİZMİ AMACIYLA KORUNAN ALANLARDA GLAMPİNG ALANLARI YAPIMI” KAPSAMINDA GEÇEN YIL DEREBUCAK MAĞARASI MİLLİ PARKI, KAZ DAĞLARI MİLLİ PARKI, SÜLÜKLÜGÖL TABİAT PARKI, MUSAÖZÜ TABİAT PARKI, TANAY TABİAT PARKI’NDA PLANLAMA ÇALIŞMALARI VE AKABİNDE ALAN DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI. İKİ ALANDA FAALİYETLERE BAŞLANIRKEN ÜÇ ALANDA İHALE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR.

BU YIL İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI MİLLİ PARKI, İNBÜKÜ TABİAT PARKI VE HAZAR GÖLÜ TABİAT PARKI’NDA PLANLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI, 2 ALANDA DAHA PLANLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. BU YIL SONUNA KADAR 5 ALANDA “GLAMPİNG ALANI” DÜZENLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

ŞURADA BELİRLENEN ÜÇÜNCÜ HEDEF OLAN “DOĞA TURİZMİ KAPSAMINDA KORUNAN ALANLARDA ALT VE ÜSTYAPI TESİSLERİ YAPIMI” KAPSAMINDA DA GEÇEN YIL 92 MİLYON 239 BİN 931 LİRALIK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ. BU YILIN YARISINDA KORUNAN ALANLARDA 46 MİLYON 265 BİN 287 LİRALIK YATIRIM YAPILIRKEN YIL SONU İTİBARIYLA YATIRIM TUTARININ 85 MİLYON LİRAYI BULMASI BEKLENİYOR.

30 KORUNAN ALAN SANAL TURLA GEZİLEBİLİYOR

DKMP BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ DOĞA TURİZMİ FAALİYETLERİ KAPSAMINDA GEÇEN YIL 325 FAALİYET GERÇEKLEŞTİRİLİRKEN BU YIL SONUNA KADAR 330 FAALİYETTE BULUNULMASI PLANLANDI. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNE BAĞLI İL ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN BU YILIN 9 AYLIK DÖNEMİNDE TOPLAM 233 FAALİYETTE BULUNULDU. SÖZ KONUSU FAALİYETLER DOĞA EĞİTİMİ, DOĞA YÜRÜYÜŞÜ, KUŞ GÖZLEM ETKİNLİĞİ, FAUNA VE FLORA EĞİTİMİ, YABAN HAYATI GÖZLEMCİLİĞİ, FOTOĞRAFÇILIK TURU, AV TURİZMİ, KAMPÇILIK, BİSİKLET YARIŞLARI, KÜLTÜR TURİZMİ, OYUN-RESİM, ORYANTİRİNG, KAYAK-SNOWBOARD, UÇURTMA FESTİVALİ, ÇEVRE TEMİZLİĞİ GİBİ İÇERİKLERLE YAPILIYOR.

KORUNAN ALANLARDA KAMERALI İZLEME SİSTEMİ VE SANAL TUR ÇEKİMİ PROJESİ KAPSAMINDA İSE GEÇEN YIL DİLEK YARIMADASI-BÜYÜK MENDERES DELTASI MİLLİ PARKI’NDA KAMERALI İZLEME SİSTEMİ KURULUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ. YİNE BU HEDEF KAPSAMINDA 36 KORUNAN ALANDA SANAL TUR ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI. SÖZ KONUSU SANAL TUR ÇEKİMLERİNDEN 30’U “EKOTABAN.TARİMORMAN.GOV.TR” WEB SİTESİNE YÜKLENEREK VATANDAŞLARIN İSTİFADESİNE SUNULDU.

HBR-ALİ KÖKSAL

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü kosgeb destekleri vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum ankara tarot falı online falcı isim analizi