DOLAR 18,6419 0%
EURO 19,6676 0.06%
ALTIN 1.077,050,04
BITCOIN 3188811,31%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

KADIN MECLİS ÜYELERİ KARACA’YI KINADI

KADIN MECLİS ÜYELERİ KARACA’YI KINADI

ABONE OL
27 Ekim 2022 09:53
KADIN MECLİS ÜYELERİ KARACA’YI KINADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

KARACA’YA KADIN MECLİS ÜYELERİNDEN  CEVAP

 SPOT: Polatlı belediye meclisi kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu  üyeleri “Üreten kadınlarımız  için bir adım attık, ve her ne sebeple olursa olsun kim ne derse desin biz üreten, kazanan kadınlarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Polatlı belediye meclisi kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu  üyeleri ortak basın açıklaması yaparak geçtiğimiz hafta  Per-Pa üst katında  kurulan “kadın emek pazarı”  stantlarının ziyareti sonrası Polatlı pazarcılar odası başkanı Ali Karaca’nın  yaptığı eleştirilere cevap verdiler. Polatlı belediye meclisi, Kadın erkek fırsat eşitliği komisyon üyeleri, MHP Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk, Ak parti Belediye Meclis Üyesi Fatma Erten, Ak parti Belediye Meclis Üyesi Seda Aşıbol, CHP Belediye Meclis Üyesi Canan Türker, Zafer partisi Belediye Meclis Üyesi Ayla Kandemir yaptıkları ortak basın  açıklamasında Karaca’nın Poz vererek siyaset ve reklam yapıyorsunuz” ifadenizi şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

 

 

Polatlı belediye meclisi,Kadın erkek fırsat eşitliği komisyon üyeleri,MHP Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk,Ak parti Belediye Meclis Üyesi Fatma Erten,Ak parti Belediye Meclis Üyesi Seda Aşıbol,CHP Belediye Meclis Üyesi Canan Türker,Zafer partisi Belediye Meclis Üyesi Ayla Kandemir yaptıkları ortak basın açıklamasında Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın kendilerine yönelik eleştirilerine cevap verdiler. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdiler; “Kadın dostu Kent Polatlı ünvanı alabilme gayreti içerisinde siyasi rozetlerimizi bir kenara koyarak Kadının olduğu her alanda bütün sorunları siyaset üstü kabul ederek ilçemizde gerek iktidar, gerekse muhalefet partilerini temsil eden kadınlarımız ile gönül birliği yaparak Kadınlarımız için yola çıktık.  1 Haziran 2021 tarihinde Polatlı Belediye Meclisinde Yerel Eşitlik Eylem Planı oy birliği ile geçmiştir. 6 ana başlık altında  (eğitim, katılım, kentsel hizmetler, sağlık, istihdam,  şiddetle mücadele) oluşan 3 dönemlik çalışmalar başlamıştır. Daha sonra bütün partileri temsil eden 5 kadın meclis üyesi ile Kadın – Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu kurulmuştur.Komisyonumuzun kurulması ile birlikte ilçemizde 50’ye yakın kurum ve kuruluş ziyaret edilip, STK’ lar ile çalıştay yapılmıştır. Kurulduğu günden yana eğitimden sağlığa, kadına şiddettin önlenmesinden, istihdama, kentsel yaşamdan, sosyal ve ekonomik katılıma yönelik projeler detaylıca çalışılıp, çocuk, genç  ve kadınlara yönelik faaliyetler başlamıştır.

SAYIN ALİ KARACA’YA HİÇBİR ZAMAN ULAŞILAMAMIŞ, TARAFIMIZA DA GERİ DÖNÜŞ YAPILMAMIŞTIR

Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın  hayata geçirilme aşamasında istişare yapılması amacıyla sivil toplum kuruluşlarımız aranarak çalıştaya davet edilmiştir. Ancak çok kereler aranmasına rağmen Pazarcılar Odası Başkanı Sayın Ali Karaca’ya hiçbir zaman ulaşılamamış, tarafımıza da geri dönüş yapılmamıştır. Sayın Karaca  ilçenin dinamik taşları STK’larımız  ile yapılan çalıştay ve toplantılara da hiçbir  zaman katılmamış ve  bu sebeple Yerel Eşitlik Eylem Planının amacını da bizlerden dinleyememiş ve öğrenmekte istememiştir.

Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında istihdam başlığı altında pazar yerlerinde emekçi kadınlarımız, kadın üreticilerimiz ve ürettikleri ürünleri satışa çıkaran pazarcı annelerimiz, ablalarımız ve kardeşlerimize özel stantların tahsis edilmesi faaliyeti gerçekleştirilmesi amacı ile Pazarcılar Odası’ndan Pazar yerinde satış yapan kadınların listesi alınmış ve PER-PA pazar yerinde Kadın Emek Pazarı kurulmuştur.

Bu faaliyet kapsamında üreten kadınlarımız  için bir adım attık, ve her ne sebeple olursa olsun kim ne derse desin biz üreten, kazanan kadınlarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.

KADINLARIMIZA DESTEK OLMAMIZ  SAYIN KARACA’YI  NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?

Buradan sayın Karaca’ya sormak isteriz: Hiçbir siyasi rant gütmeksizin ve hiçbir kadınımızı ötekileştirmeden  sadece ama sadece üreten emekçi kadınlarımıza destek olmamız  sayın KARACA’YI  NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?

Emekçi kadınlarımız  yani sizin de tabirinizle ablalarımız, kardeşlerimiz daha düne kadar  Battal Gazi Caddesi  kaldırımları üzerinde, karda kışta, yağmurda  sıcakta güneşin altında satış yaparlarken SİZ NEREDEYDİNİZ? Üstelik o kaldırımlar sizin başkanlığını üstlendiğiniz hizmet odanızın tam da karşısındayken.

Pazarcılar Odası olarak, kaldırımdan dahi ücret alırken, üretici kadınların yanında olduğunu söyleyen oda başkanı Sayın KARACA neredeydi? Sayın KARACA Üretici kadınlarımızı Kadın Emek Pazarına alıp, daha insani şartlarda satış yapmalarını sağlamamızdan NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ?

 BİZİM ÖNCELİĞİMİZ POLATLI

“ Önce Polatlılara sahip çıkın diyorsunuz”; Bizler bu çalışmayı yaparken sen Polatlılısın, sen  değilsin diye ayırmadık. Tabi ki bizim önceliğimiz Polatlı; çünkü biz Polatlı belediye meclis üyeleriyiz. Peki  siz Sayın KARACA Polatlı Pazarcılar Odası ve Federasyon Başkanı olarak önceliğinizi ve mesainizi Polatlı’ya harcıyor musunuz?  Siz madem bu kadar duyarlı iseniz neden yıllarca kaldırım üzerinde satış yapan kadın üreticilerimizi yaz – kış niye görmezden geldiniz? Sayın KARACA Üreticilerimiz köyden getirdiği sütleri satarken “nerede dururlarsa dursunlar para vermeden buraya almam” diyen kimdi? Belediyemiz süt üreticileri için üretici Pazar alanında ücret alınmaksızın ayrı bir kapalı alan oluşturmadı mı?

TÜRKİYE’DE POLATLI GİBİ KAÇ PAZAR YERİ HER GÜN AÇIK ACABA?

Türkiye’de soğutucu sistemi olan başka bir Pazar yeri yokken; Polatlı Belediyesi tarafından yaptırılan bu sistemin, pazarcı kardeşlerimizin hizmetine sunulduğunu ve sadece Polatlı Pazar yerinde var olduğunu en iyi bilende sizsiniz. Pazarcı kardeşlerimiz Polatlı’da Perşembe ve Pazar günleri dışında da  Pazar yerinde satış yapma imkanına sahip mi ? EVET. Peki Türkiye’de Polatlı gibi kaç Pazar yeri her gün açık acaba?

 ŞİDDETLE KINIYORUZ

“Poz vererek siyaset ve reklam yapıyorsunuz” ifadenizi şiddetle kınıyoruz. Kameralar karşısına geçerek en üst perdeden salvo atmak yerine yıllardır oda başkanı olarak pazarcı kardeşlerimizin sorunlarının çözümü noktasında siz hangi hizmeti yaptınız? Nasıl yaptınız? Üstelik sorunları çözebilecek federasyon başkanlığı kimliğine sahipken. Onu konuşun ve anlatın.

Sayın Başkan gündemde kalmak gibi bir niyetiniz var ise bunu emekçi kadınlar ve biz kadın meclis üyeleri üzerinden yapmayınız. Üretici kadınların sorunlarını bu kadar önemsemiş olsaydınız kameralar önünde şov yapmak yerine onların daha iyi şartlarda çalışmalarını  sağlayabilir ve ekonomik anlamda iyileştirmeler yaparak hem pazarcılar odası hem de federasyon genel başkanı olarak  elinizi taşın altına koyabilirdiniz.

AMACINIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL ÜZÜM YEMEK İSE HEP BİRLİKTE ÇALIŞIRIZ

Siyasi anlamda çıkar gözetmeden kadınlarımıza hizmet için yapılan bu çalışmaların devamı siz rahatsız olsanız da gelecektir. Amacınız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek ise hep birlikte pazarcı kardeşlerimize daha güzel hizmetler sunabilmek için birlikte çalışmaktan onur duyarız.”ifadelerine yer verdiler.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü kosgeb destekleri vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum ankara tarot falı online falcı isim analizi