DOLAR 18,6496 0.05%
EURO 19,3199 0.12%
ALTIN 1.042,960,08
BITCOIN 301426-1,69%
Ankara
11°

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

YALDIZ YAVAŞ’I POLATLI YA DAVET ETTİ “GELİP SORULARIMIZA CEVAP VERSİN”

YALDIZ YAVAŞ’I POLATLI YA DAVET ETTİ “GELİP SORULARIMIZA CEVAP VERSİN”

ABONE OL
26 Ekim 2022 09:44
YALDIZ YAVAŞ’I POLATLI YA DAVET ETTİ “GELİP SORULARIMIZA CEVAP VERSİN”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 YALDIZ “ASKİ İFLAS EDİYORSA BU   YAVAŞ’IN VE CHP YÖNETİMİN BECERİSİZLİĞİDİR”

 

 Ak Parti Ankara il başkan yardımcısı Ebru Kurban Yaldız,  Ak Parti Polatlı ilçe danışma meclis toplantısında  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ve CHP yönetimini becerisizlikle itham ederek su üzerinden yapılan algılara  kimse inanmasın”dedi. Yaldız Polatlı da yaptığı konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ Polatlı’ya gelerek bizi Polatlı halkına şikayet etti. Bende buradan Sayın Yavaş’a sesleniyorum gelsin Polatlı da sorularımıza cevap versin” dedi.

 

 

Ak Parti Ankara il başkan yardımcısı Ebru Kurban Yaldız ,  Polatlı da suya yapılan indirim ile polemik yaratıldığını ileri sürerek   ,  Yavaş’ın seçim öncesi vaatlerini Polatlı da hatırlattı.  Yaldız yaptığı konuşmada “Seçimde önce  Sayın Yavaş  Ankara’nın kaynağı bol ama doğru yönetilemiyor dedi.İyi doğru  yönetilirse Beypazarı’ndan bile burayı idare etmek kolay dedi. Eğer bugün suya indirim yapıldığı için Belediyenin yönetilemeyecek hale geldiğini savunuyorsa  ASKİ’nin iflas edeceğini savunuyorsa Ankara halkı bilmelidir ki  Sayın Mansur Yavaş’ın ve CHP yönetimin becerisizliğidir.

DEĞİŞTİREMEDİĞİMİZ  TEK  BİR ŞEY VAR Kİ BU ÜLKEDE 6 ARTI BİRLİK MASADA Kİ MUHALEFET ZİHNİYETİDİR

Ak Parti Ankara İl başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız “ Biz Ak Parti’yi milletimizle kurduk ve büyüttük ve tüm engellemeleri de hep beraber göğüs gördük. Bizim davamız senlik benlik  davası değil bizlik davası.Bizim davamızda makamlar yok bizim  davamızda nefer olmak var.

20 yıllık iktidar sürecimizde sayamayacağımız onlarca hizmet ver.Kars’tan Ardahan’a ve dahi Edirne’ye Trabzon’dan Antalya’ya sayamayacağımız onlarca hizmete bu parti imza attı. Bugün biz Türkiye’de bir zihin devrimi yaptık. Biz Türkiye’de çok değişime dönüşüme imza attık. Ancak değiştiremediğimiz  tek  bir şey var ki bu ülkede 6 artı birlik masada ki muhalefet zihniyetidir. Bugün başka yarın başka başka  cümleler   kuran bu muhalefet yöneticileri  kendi yaptıklarını kendi söylemlerini bir gün başka bir gün başka şekilde yansıtmaktadırlar. Bunu da maalesef İstanbul ve Ankara da ki  yerel yönetimlerde görüyoruz.

ÜFE ZAMLI SU TEKLİFİ CHP VE İYİ PARTİLİ  MECLİS ÜYELERİNİN OYLARI İLE MECLİSİMİZDEN GEÇTİ

Geçen hafta biz   Ankara’nın  hizmet aldığı suyla ilgili polemik yaşadık.  3,5 yıldır görevde olan CHP  yönetimi ve Mansur Yavaş  su ile ilgili 4 kez zamla ilgili talepte bulundular. Ak Parti Ve MHP grubu olarak bu gelen zam isteğine hayır dedik. En sonunda baktık ki  bizi çalıştırmıyorlar önergelerimizi reddediyorlar diye polemik yaratmaya başladılar. Mansur Yavaş’ın son teklifi olan su zammında da şöyle bir detay var. Üfe  farkının  suya zam olarak yansıtılması teklifini dedik ki MHP ve Ak Parti grubu olarak  çekimser oy kullanalım buyurun siz geçirin.ÜFE zamlı su teklifi CHP ve İYİ partili  meclis üyelerinin oyları ile meclisimizden geçti.

KÖYLERİMİZDEN FERYATLAR YÜKSELDİ

Fakat köylerimizden  feryat sesleri yükselmeye başladı, bir baktık ki 3,5 yılda suya  yüzde 400 zam gelmiş. Köyden gelen  bu feryada kulak tıkayamazdık. Grubumuzla birlikte yüzde 50  indirim yapılmasına dair Ak Parti olarak bir teklif verdik. MHP grubu ile birlikte  indirim sürecini gerçekleştirmiş olduk.

SAYIN YAVAŞ’IN SUYA İNDİRİM VAADİ TWETLERİ HALA DURUYOR

Sayın Yavaş  seçimden önce hepimizin bildiği şu cümleyi kullandı “su  insanlık hakkıdır Allahın suyu” ifadelerini kullanan sayın Yavaş  “köylerimize suyu 3,5 kuruş olarak vereceğiz dedi. “Suya zam yapmayacağım hatta su  tarifesine de indirim yapacağım vaadini vererek  twetler attı o twetler hala  sosyal medyada duruyor. Tüm bu vaatlere rağmen suya yüzde 400 gelen bu zamma  kulak tıkayamazdık .

YAVAŞ RADİKAL BİR ZAM SAVUNCULUĞU YAPMAYA BAŞLADI

Sayın Yavaş bununla yetinmeyip  radikal bir zam savunuculuğu yapmaya başladı. Zamlı su satılmazsa işçileri işten çıkartmakla  yardım alanların yardımlarını kesmekle, Ankara  halkına hizmetleri etmemekle billboardlara  çıktığı ilanlar ve vatandaşımıza attığı mesajlarla  Ankara halkına bunu duyurmaktan utanmadı. Zammı şiddetle savunan Yavaş suda indirim gerçekleşmesinin yasal olmadığını söyledi diğer bir taraftan da  zaten  biz maliyetinin altında su veriyoruz diyerekte bize etmiş olduğu tehdidi  kendi aslında yaptığı şeyi ikrar etmiş oldu.

BELEDİYELER TİCARET HANE DEĞİLDİR

Belediyeler ticarethane değildir,belediyeler kar etmesi gereken kurumlar değildir. Kaldı ki pek çok   Büyükşehir belediye sınırları içinde suyun metreküpü ortalaması 7 TL’ dir.Maalesef  Ankara’mız Türkiye’de en yüksek fiyattan suyunu içmektedir  Yaptığımız bu indirimle ortalamayı yakalamış bulunmaktayız.

Seçimde önce  Sayın Yavaş  Ankara’nın kaynağı bol ama doğru yönetilemiyor dedi.İyi doğru  yönetilirse Beypazarı’ndan bile burayı idare etmek kolay dedi. Eğer bugün suya indirim yapıldığı için Belediyenin yönetilemeyecek hale geldiğini savunuyorsa  ASKİ’nin iflas edeceğini savunuyorsa Ankara halkı bilmelidir ki  Sayın Mansur Yavaş’ın ve CHP yönetimin becerisizliğidir.

 

AK PARTİLİ YALDIZ BAŞKAN YAVAŞ’A SORDU

Buradan sayın Yavaş’a soruyoruz;İhtiyaç olmadığı halde sırf diyet borcunuzu ödemek için 12 bin civarında personeli neden işe aldınız? Yatırım ve halka akması gereken kaynakları ,  halka hizmet etmek yerine personel ve  siyaset fonlarına ne kadar para ayırıyorsunuz? Algı üzerinden  sosyal medya belediyeciliği yapmak için sosyal medya  hesaplarınıza  ne kadar para aktarıyorsunuz? Su indirimin üç aylık toplam bedeli 500 bin TL.  Merkezi hükümetimiz sadece bu ay  1 milyon TL  Ankara Büyükşehir Belediyesine kaynak aktardı.Buradan şunu ifade etmek istiyorum yanlış bir algıya  kimse inanmasın. Bugüne  kadar  4 yıllık süreçte CHP ve İYİ partinin , Mansur Yavaş’ın  verdiği tekliflerin buna kredi ve borçlanmalar da dahil olmak üzere yüzde 98 mutabakatla evet dedik. Biz Ankara’mıza  ne olursa olsun hizmet gelsin diye teklifleri kabul ettik.

 POLATLIYA GELİP SORULARIMIZA CEVAP VERSİN

 Ankara’mız Türkiye’nin başkenti  Sayın Yavaş bu  100 TL’lik et yardımı yapıyorum diye  protokol yolu üzerine utanmadan   100TL’lik yardımı bilboardlara reklam olarak çıktı. Garibana fukaraya yardım olarak verdiğiniz   sadece sosyal belediyecilikle övündüğünüz bu yardımları  merkezi hükümetten sadece bu ay 1 milyon TL gelmesine rağmen neden kestiniz? Hala algı belediyeciliği  yürütülmekte  ve Belediye  başkanı olarak Polatlı halkına gelip bizleri şikayet etti. Bende Polatlıdan sesleniyorum kendisine Polatlı ya gelsin ve bu sorularımıza  cevap versin” dedi.

2023 SEÇİMLERİNDE POLATLIMIZDAN BALKON KONUŞMASI DİNLEMEYİ NASİP ETSİN

 

 Yaldız konuşmasının sonunda ise birlik ve beraberlik mesajı vererek seçim mesajı verdi. Cumhurbaşkanımızın yolunda 2023 hedeflerimize bir ve beraber yorulmadan yürüyeceğiz. Birlik olduğumuz sürece Önümüze çıkan tüm engelleri bertaraf ederiz.   2023 seçimlerinde  “geleneksel hale gelen  balkon konuşmamızda  Polatlımıza ve tüm teşkilatımıza 2023 yılında klasikleşmiş balkon konuşmasını dinlemeyi nasip etsin” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri