DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 306340-0,54%
Ankara

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK PARTİ POLATLI’DA SEÇİM STARTINI RESMEN VERDİ

AK PARTİ POLATLI’DA SEÇİM STARTINI RESMEN VERDİ

ABONE OL
26 Ekim 2022 09:47
AK PARTİ POLATLI’DA SEÇİM STARTINI RESMEN VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

POLATLI DA  SEÇİMİN FİTİLİ ATEŞLENDİ

Ak Parti Polatlı ilçe teşkilatı ekim ayı ilçe danışma meclisine ev sahipliği yaptı. Geniş katılımlı gerçekleştirilen toplantıya  muhtarlar STK’lar    vatandaşlar ve partililer katıldı. Ak Parti Ankara Milletvekili  Ali İhsan Arslan ve Ak Parti Ankara il başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız’ın vatandaşa seslendiği toplantıda 2023 seçimleri  öne çıkan  satır başı oldu.Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir’in ev sahipliğinde yapılan toplantıda Başkan Demir Polatlı çiftçisine mazot ve gübre desteği müjdesini verirken   Cumhur ve millet ittifağı arasında yaşanan su polemiklerine de dikkat çekerek  suyun Polatlı ya gelmesinde hiçbir engel yok” diyerek nokta koydu.

 

Ak Parti Polatlı ilçe teşkilatı Polatlı da seçimin startını verdi. Ak Parti Polatlı ilçe  Başkan Aysel Demir ev sahipliğinde  Ak Parti Ankara Milletvekili  Ali İhsan Arslan ve Ak Parti Ankara il başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız  vatandaşa seslendi. Ekim ayı ilçe danışma meclisinde açılış konuşmasını Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel Demir yaptı.

 

 DEMİR : BİZİM  TEK DESTURUMUZ İNSAN ODAKLI ÇALIŞMAK

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir “ Ak Parti ilçe teşkilatı olarak her gün sahadayız,  bizim  tek desturumuz insan odaklı çalışmak. Bugün sadece  biz değil muhtarlarımız stk’larımız vekillerimiz, bir kurumun başında  olan herkesin tek amacı  insanlığa yardım etmek. Bulunduğumuz şehrin yaşam kalitesini arttırmak, insanların sorunlarını çözebilmek. Herkes üzerine düşeni görevi tek bir amaçla yapıyor halka hizmet.  Bizde bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Biz sadece seçimden seçime sahada olan insanlar değiliz. Bizlere verilen  sorumluluğun hakkını vermek için  kapı kapı dolaşıyoruz. Elhamdülülah bundan dolayı  teşkilatıma, bize güvenen Polatlı halkına , çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİNDE POLATLIDA 134 MİLYON ,294 BİN TL ÖDEME YAPILACAK

2022 mazot ve gübre desteği ödemesine ilişkin  konuşan Demir “2022 mazot ve gübre desteği ödemesi 84 mahallemizde 134 milyon 294 bin 360.02 TL destek ödemesi yapılacaktır. Bu rakam çok ciddi bir rakam . Buğday arpa yulaf  çavdar ürünleri için  120 bin TL ödenecek .Her gün Cumhurbaşkanımız yeni bir müjde ile bizi umutlandırıyor.  Bundan  dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza hükümetimize çok teşekkür ediyorum.

 İÇME SUYUNUN POLATLI YA GETİRİLMESİNDE HİÇBİR ENGEL YOKTUR

Son günlerde Polatlı  suyu ile ilgili çokça polemikler yapılıyor. BU suyu    İvedik’e kadar  zaten getirdik. İvedik’ten Polatlı’ya  gelecekti. Ankara Büyükşehir belediye meclisinde    365 Milyon  borçlanma istenirken biz 560 milyonu zaten verdik.  Ak Parti ve MHP belediye meclis üyeleri bu yetkiyi zaten verdi. Hiçbir şekilde suyun getirilmesine hiç bir  engel yok. “dedi.

ARSLAN:FIRTINA GİBİ ESİYORUZ

 Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Arslan Polatlı da Ak Parti hükümetinin projeleri ve 2023 seçimlerine ilişkin  bilgilendirme yaptı. Ak Parti Polatlı ilçe teşkilatı ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilçe danışma meclis toplantısına katılan Arslan  Polatlı da muhalefete yüklendi. Türkiye’nin seçim sathına girdiğine dikkat çeken Arslan  Ak Parti’nın fırtına gibi estiğini iddia ederek “ muhalefetin tek projesi eskiye dönmek “dedi.

 

 

 

MUHALEFETIN TEK MOTIVASYONU, TEK VAADI ISE TAYYIP ERDOĞAN VE AK PARTIDEN KURTULMAK

 Ak Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan konuşmasında şu ifadelereyer Verdi; “İstişarelerimizin bereketli, verimli geçmesini, çalışmalarımızın 2023 seçimlerini kazandırmasını temenni ediyorum.Türkiye seçimsath-ı mailine girdi fakat siyasette yalnızca AK Parti olarak biz ve Cumhurbaşkanımızfırtınagibiesiyoruz.Muhalefet sürekli dillendiriyor, eleştiriyor ya bizi Türkiye kutuplaştırdılar diye, bunu siyasi hayatta göremiyoruz.Evet, Türkiye’de bir iktidar var ama bir muhalefetten söz etmek mümkün değil.Seçimlere kalmış şunun şurasında 7 ay muhalefetin hala bir Cumhurbaşkanı adayı, belirgin bir ittifakı, yol haritası, siyasi söylemi, projeleri, vaatleri yok.Biz Türkiye Yüzyılı inşa edeceğimizi söylüyoruz.Bunun altını da maddi ve manevi icraatlarımızla, eserlerimizle ve projelerimizle dolduruyoruz.Muhalefetin tek motivasyonu, tek vaadi ise Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’den kurtulmak.Türkiye ne olacak, hangi ekonomi programı uygulanacak, milletin beklentilerini nasıl karşılayacaklar, kendileri de bilmiyor.Bizim ufkumuz, yolumuz ve niyetimiz çok net, çokaçık.”

MUHALEFETİN BİR FİKRİ YOK ÜLKEYE KÖTÜ ENERJİ YÜKLÜYORLAR

 “Muhalefetbirbilinmezlik denklemi kurdu, orada debelenip duruyorlar.Ne yaptıklarını bilen yok.Kendileri de yaptıklarının şuurunda değiller.Niçin bir masa etrafında toplandıklarını biliyorlar ama hedeflerine nasıl ulaşacaklarını kendileri de bilmiyor.Türkiye’ye, millete, insanımıza bulaşmasalar ne halleri varsa görsünler.Fakat işte insanımızın bir kısmı bunlara bel bağlıyor, siyasi hayatı, ülke gündemini menfi manada etkiliyorlar.Türkiye’ye kötü enerji yüklüyorlar, insanımızın zihnini olumsuz yönde işgal ediyorlar.Madem Türkiye sizin çizdiğiniz olumsuz tabloya sahip, bunun için neler yapacaksınız, bir fikriniz var mı?Yokelbette.”

MUHALEFET PROJESİ BIZIM 20 YILDA DÖNÜŞTÜRDÜĞÜMÜZ, DÜNYA STANDARTLARINA GETIRDIĞIMIZ TÜRKIYEYI ESKI HALINE ÇEVIRMEK

 “Cumhurbaşkanımızınhassasiyetleüzerindedurduğu yeni ekonomi programını, Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesini eleştirirken, alternatif bir paradigma getiriyorlar mı, hayır.Tek söyledikleri, önerileri, Merkez Bankası faizlerini yükseltmek. Oysa başta Birleşmiş Milletler olmak üzere küresel saygın kuruluşlar, ABD ile başlayan faiz yükseltme trendine karşı ciddi ikazlarda bulunuyorlar.Muhalefetin tek çözümü, projesi eskiye dönmek. Bizim 20 yılda dönüştürdüğümüz, dünya standartlarına getirdiğimiz Türkiye’yi eski haline çevirmek. Merkez Bankası mesela faizleri yükseltse bu muhalefet bu sefer onu da eleştirir. Çünkü ekonomiye dair, küresel gelişmelere ilişkin, adaletten alt yapıya kadar kalkınmaya özgü bir kanaatleri, fikirleri bulunmuyor.Bu dağınık, başsız, ilkesiz, amaçsız muhalefete rağmen kabul etmek gerekir ki şartlar 2023 seçimlerine çokrahatgirmemiziengelliyor.”

ADI KONMAMIŞ BIR DÜNYA SAVAŞININ YAŞANDIĞINI GÖRÜYORUZ

“SalgınveKüreselenflasyon tüm dünyayı, ülkeleri ve milletleri alt üst etti.Düzen bozuldu, işleyiş aksadı, devletler arasındaki çekişmeler çatışmaya evrilecek boyuta geldi.Küresel düzen içinde hiçbir ülkenin, siyasi iktidarın gelecek garantisi yok.Kredilendirmeye bağlı 2008 krizi sadece ekonomileri değil hem Avrasya’daki hem Atlantik’teki önde gelen ülkelerin siyasi yapılarını, toplum hayatlarını değiştirmeye, dönüştürmeye başlamıştı.Salgın, üretim ve istihdam düşüşleri, metanınsevkiyatındakiaksaklıklarçoksağlam denilen ekonomileri bile sarstı.Buna Rusya’nınUkrayna’yı işgale kalkışması, Ukrayna’nın direnişi ve tabi ki Batının yaptırımlarına Rusların enerji restiyle karşılık vermesi eklendi.Adı konmamış bir dünya savaşının yaşandığını görüyoruz.Devletler ve toplumlar enflasyonun yükselmesiyle aşırı sağa kaymaya, göçmen-yabancı ve İslam düşmanlığını yükseltmeye başladı. İtalya’da aşırı sağ liderMeloni seçimleri kazanarak kaygıları artırdı.Almanya gibi bir sanayi devi, Rus gazına bağımlılığın cezasını çekiyor. Alman sanayii zorda. hatta insanların ısınması, gündelik hayatlarındaki temel ihtiyaçları bile tehlikeye girdi. Fransa’da hayat pahalılığını protesto için 140 bin kişi sokaklara döküldü.Rusya o kadar yüklenmesine rağmen Ukrayna’da ilerleyemediği gibi iktisadi ve siyasi olarak çıkmaza sürüklendi. Enerji tedariği konusunda en rahat görünen, köklü siyasi geleneklere sahip İngiltere bile siyasi istikrarsızlık ve kaosun pençesine düştü.İngiltere kaynıyor, bakanlar, başbakanlar istifa ederek siyasi krizidaha da derinleştiriyorlar.”

TÜRKIYEYI DE BUEKONOMIK VE SIYASI GIRDABIN IÇINE YERLEŞTIRMEYE NIYETLENENLER, MAALESEF YUNANISTAN’I APARAT OLARAK KULLANIYOR

 “Türkiye’yi de buekonomik ve siyasi girdabın içine yerleştirmeye niyetlenenler, maalesef Yunanistan’ı aparat olarak kullanıyor, bizimle tansiyonu yükseltmesini teşvik ediyorlar.Kendileri Türkiye’nin karşısına doğrudan çıkamayanlar Yunanistan’ı vekil gönderiyorlar.Bunun karşısında hamdolsun biz diplomasi manasında Cumhurbaşkanımızın tecrübesi ve adımları neticesinde mevzi üzerine mevzi kazanıyoruz.Özbekistan’dan ABD’ye, Prag’dan Kazaksistan’a tüm küresel organizasyonlarda Türkiye en gözde, en parlak ülke olarak temayüz ediyor.Rusya ile münasebetlerimiz bu kışı enerji bakımından rahat geçirmemizi sağlarken Libya ile yaptığımız anlaşmalar, Akdeniz ve Karadeniz’deki arayışlarımızla hem günü hem geleceği kurtaran geniş perspektifli politikalar geliştiriyoruz.Bu tecrübeyle sağlanıyor.Bu başarılarkararlılıkla, bilgiyle, içeriğinitelikliargümanlarladoldurulmuşsiyasitezlerle, gerçekleşiyor.”

 

BIZ ÜLKEMIZI ÇOK SEVIYORUZ, MILLETIMIZI ÇOK SEVIYORUZ

 “Ülkemizi ve milletimizi bu küresel savaş, enflasyon ve çatışmalardan korumak tecrübe, öngörü, dirayet, cesaret gerektiriyor.Bunların hepsi hamdolsun bizde var.Yeter ki biz AK Partililer, teşkilatımızın tüm birimleri halkımıza durumu vukufla anlatabilsin.İnsanımız zaten siyaseti yakından takip ediyor; küresel ve ülke konjonktürüne vakıf.Cumhurbaşkanımızın, partimizin, hükümetimizin deneyimini, siyasi çözüm pratiklerimizi hakkıyla bilip desteğini sunmaktan çekinmiyorlar.Biz ülkemizi çok seviyoruz, milletimizi çok seviyoruz.Dünyanınbüyükçalkantıiçinegirdiği, düzenin bozulduğu, dengelerin alt üst olduğu bu atmosferde kimse meraketmesin milletimizi Masa’cılarıninsafına, yetersizliğine, ufuksuzluğuna bırakmayız.”

 

HALI ALTINA SÜPÜRÜLEN SORUNLARI ÇÖZME IRADESINI GÖSTERMEKTE KARARLIYIZ.”

 

 

 

“Şartlar ne kadarzor, çetin, hatta aleyhimize olursa olsun, bildiğimiz yoldan şaşmayacağız.Küresel ekonomiye bağlı koşullar maalesef bizi de ciddi biçimde sıkıştırıyor.Bir de seçim havasına girmişken öncelikler değişebiliyor.Eski Türkiye’de yapısal meseleler bir kenara kaldırılıp seçimleri kazanmaya yönelik adımlara yer verilirdi. Biz alt yapı gibi, toplumsal kardeşlik projesi gibi alıcısı az, maliyeti yüksek sahaları hiçbir zaman ihmal etmedik, etmeyiz.Biliyorsunuz Alevi-Bektaşi Başkanlığı ihdas ederek bu sahadaki bir açığı kapattık. Cumhurbaşkanımız Cemevlerini  ziyaret ederek, Alevi-Bektaşi kardeşlerimizle ilgili yeni müjdeleri açıklayarak, kardeşliğimizi pekiştirecek projeleri hayata geçirdi.Elbette eleştiriler gelecek, memnuniyetsizlerin sesleri daha çok çıkacak, kendini bu kesimin temsilcisi ve hamisi sayanlar kendi beklentilerini genele teşmil edecek.Ne olursa olsun, biz Cumhuriyet tarihi boyunca yapılması gerektiği halde halı altına süpürülen sorunları çözme iradesini göstermekte kararlıyız.”

AK PARTININ ŞIARI OLAN KALITEYI, ÇÖZÜMÜ AYNEN DEVAM ETTIRIYORUZ

“Bakın hakikaten dünyayüksek enflasyonun pençesinde. Ücretlilerimizi, emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyecek maaş artışlarıgerçekleştiriyoruz.3600 ek göstergeden EYT meselesine, öğrencilerin yurt-burs sorunlarına dek ortaya çıkan problemleri uzatmadan çözüyoruz.Üreticiye, yatırımcıya, sanayiciye her tür desteği sağlıyoruz.Bir önceki kabine toplantısındaesnafımıza 100 milyarlık kredi paketi açıkladık.Büyüme oranımız ilk 6 ayda yüzde 7.5 olarak gerçekleşti; son çeyrekte aynı seyrin takip edileceği bekleniyor.Bir taraftan Çanakkale’de duble yol, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında metro açılışı gerçekleştiriyoruz. Öte taraftan Cumhuriyet tarihinin 31 milyon ile en yüksek istihdamını, yüzde 9.6 ile en düşük işsizliğini gerçekleştiriyoruz.Cumhuriyet tarihinin en büyük konut kampanyasına iştirak edenlerin sayısı 7 buçuk milyona dayandı.Etlik Şehir Hastanesini açtık, farklı illerimizdeki Millet Bahçelerimizde festivaller düzenledik, Cumhurbaşkanımız gençlerle bir araya gelerek verimli buluşmalar gerçekleştirdi. Alt yapı yatırımlarından, toplumsal yaraya dönüşen sorunların çözümünden asla vazgeçmiyoruz. Ne vesayetin güçlenmesine ne Türkiye’nin fay hatlarının oynatılarak eski kötü günlere dönülmesine müsaade etmeyiz.O kadar çok köklü reform ve yatırım yapıyor, ilkleri hayata geçiriyoruz ki, insanımız da, bizler de bunları kanıksadık, alıştık.Maalesef bu normalleşme, rutine binen hizmetlerimiz, yaptıklarımızın büyüklüğünü örtüyor.Aksine yapılanların büyüklüğü değil ufacık bir aksama gündeme geliyor.Bu zokaya zaman zaman partililer olarak bizler de düşüyoruz.Teknoloji geliştirmede, ar-ge’de ülkemizin geleceğini inşa edecek yapısal yatırımlar gerçekleştiriyoruz.Ama maalesef bunlar görülmüyor.Toplumu açılışlara, dev projelere öyle alıştırmışız ki, hep en yükseği, en büyüğü aranır oldu. Huzur ve güvenliğin tesisinden, terörün ateşinin söndürülmesine kadar temel başlıklarda AK Parti’nin şiarı olan kaliteyi, çözümü aynen devam ettiriyoruz.Buna mukabil muhalefetin gündeminde ABD’deki bizim vakıflarımızaaitbinalar var.”

YAHU SENIN BAŞÖRTÜSÜ ÇIKIŞINA KİM İNANIR?

“Kılıçdaroğlu yememiş içmemiş ta Amerikalara gidip tamamen ülkemize ait taşınmazları gündeme getiriyor.İcazet almak için yaptığı ABD gezisinden aklımızda yalnızca youtuber gibi çektiği videolar kaldı.Oraya gitmişken Türkevi’ni ziyaret etmesini beklersiniz değil mi, onu da yapmıyor.İcraatları önceden haber alarak sahiplenme hastalığını bir başka boyuta taşıdı anamuhalefet lideri.Zatençözülmüş olan başörtüsü meselesini durup dururken gündeme taşıyarak sempati kazanacağını zannediyor.Üniversite kapılarından geri çevrilen kızlarımızın, başörtüsüne karşı uygulanan ambargonun hesabını vermeden şark kurnazı tutumuyla oy devşireceğini zannediyor.Yahu senin başörtüsü çıkışına kim inanır?Zaten hallolmuş bir mesele üzerinden rant devşirmeye çalıştığını kimseanlamıyor mu sanıyorsun?Mademiyiniyetlisiniz, madem gerçekten bu sorunu kökten çözmek istiyorsunuz, Anayasa değişiklik teklifimize destek verin de samimiyetinizi bir görelim.Sizin derdinizin başörtüsü olduğuna kimse inanmıyor, inanmaz.Çünkü vukuatınız büyük.Çünkü bu memlekete yaşattığınız acılar hala canlı.Çünkü bıraktığınız hasar ancak Anayasa değişikliğiyle tamir edilebilecek kadar derin.Kangrene dönen bu toplumsal sorunları çözerken Türkiye’nin yapısal reformları için, kalkınması, güçlenmesi için dev projeleri hayatageçirmeyedevamediyoruz.”

2023 SEÇIMLERINI YINE KAZANACAĞIMIZA INANIYORUM

“Dünya siyaseti ve ekonomisi darda, fitili ateşlenmeye hazır bekleyen bir konjonktür var.Tüm küresel verilerin, istatistiklerin, dengelerin, güçlerin alt üst olduğu günümüzde, biz ülkemizi, insanımızı sağlam tutmaya, güçlü tutmaya çalışıyoruz.Bunu açıkçası başardık.Bundan sonrası daha da hayati.Ülkemizin kazanımlarının devamı için 2023 seçimlerini başarıyla atlatmamız şart.Bu parti meselesi olmaktan çıktı, tarihi bir sorumluluk olarak omuzlarımıza bindi.Nice badireler atlatıp, vesayet güçlerinin nice tuzaklarından kurtulup bugünlere gelmeyi başardık.Okyanusları aşıp derede boğulmamak  bizim elimizde. Çok çalışacağız, gayret edeceğiz, dünyadaki, ülkemizdeki bu hassas gelişmeleri insanımıza iyi anlatacağız.Ben 2023 seçimlerini yine kazanacağımıza inanıyorum.”dedi

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

 

 

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

xenforo eklentileri hacker blog hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Mali Müşavir Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi ankara muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri