DOLAR 18,5815 -0.25%
EURO 18,4382 0.35%
ALTIN 1.025,260,01
BITCOIN 3746410,36%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ÖZTÜRK: İKTİDAR KASIM’DA ERKEN SEÇİME GİDEBİLİR

ÖZTÜRK: İKTİDAR KASIM’DA ERKEN SEÇİME GİDEBİLİR

ABONE OL
16 Eylül 2022 09:51
ÖZTÜRK: İKTİDAR KASIM’DA ERKEN SEÇİME GİDEBİLİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 ÖZTÜRK :  DÜKKANI DÖNDÜREMİYORLAR

 

 

Yeniden Refah Partisi Polatlı ilçe Başkanı  Muzaffer Öztürk, Genel Başkan Erbakan’ın erken seçim  açıklamasını Polatlı da yineleyerek kamuoyuna seslendi.  Öztürk, mevcut ekonomik şartların artık sürdürülemez bir noktaya geldiğini belirterek, “İşte bu yüzden diyorum ki, iktidarın mevcut şartlarda bu kışı geçirmesi zor görünüyor. Dükkanı döndüremiyorlar.  Kasım’da erken seçim yapabilirler.” ifadelerini kullandı.

 

 

Yeniden Refah Partisi Polatlı ilçe Başkanı  Muzaffer Öztürk  erken seçimi ileri sürdü. İktidarın uyguladıkları borç faiz zam ekonomisi nedeniyle ülkeyi iflasa sürüklediğini belirten  Öztürk  bu şartların sürdürülemez olduğunu, kaydederek Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın iddiasını paylaştı  : Kasım’da seçim olabileceğini ileri sürdü.

 

 

 

KASIM’DA ERKEN SEÇİM OLABİLİR

 

İktidarın uyguladıkları borç faiz zam ekonomisi nedeniyle ülkeyi iflasa sürüklediğini belirten  Öztürk  bu şartların sürdürülemez olduğunu, kaydederek Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın iddiasını paylaştı  : Kasım’da seçim olabileceğini ileri sürdü.

“Kaynak lazım olduğu zaman borç al. O borcun faizini zamla vergiyle millete ödet. Devletin ve milletin varlıklarını sata sata borcu öde. Böyle yapa yapa şimdi deniz bitti. Merkez Bankası’nın rezervi eksi 62 milyar dolara kadar düştü. Dış borç ödeyecek döviz yok. Bir senede geri ödenmesi gereken dış borç 180 milyar doları buluyor. Dış ticaret açığı 100 milyar dolar… Yani 1 senede 280 milyar dolar bulmaları lazım. Neredeyse her gün 1 milyar dolar eder bu. Ancak bulunamıyor. Çünkü ülke olarak kredibilitemiz kalmamış. Swap anlaşmaları peşinde koşuyorlar. Katar’ın, Suudi Arabistan’ın peşinde koşuyorlar. Yani borcu borçla kapatma peşindeler. Sayın Cumhurbaşkanı 2 gün önce bunu itiraf etti: ‘Saolsun dostlarımızdan aldığımız borçlarla Merkez Bankasını rahata çıkaracağız’ diyor.

ENFLASYONDA AÇIK ARA DÜNYA ŞAMPİYONUYUZ

 

‘İktidarın tarih yazdığı bir diğer alan da enflasyon rakamları’ diyen Öztürk eleştirilerine şöyle devam etti:  “Son 24 yılın rekorunu kıran enflasyon vatandaşı her geçen gün daha da yoksullaştırırken iktidar ise sürekli global enflasyonu öne sürerek vatandaştan sabır istiyor. Enflasyon canavarını tek haneye düşürme hedefi ile yola çıkan AK Parti hükümeti, aradan geçen 20 yılda Türkiye’yi uluslararası arenada da dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip ülke haline getirdi. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Temmuz 2022 enflasyon oranlarına göre Türkiye, yeni ekonomi modelinin uygulanmaya başlandığı Eylül 2021’den itibaren depara kalkarak yıllardır krizle boğuşan Arjantin’i geçti ve dünyada en yüksek enflasyonu yaşayan ülke oldu. Arjantin’de şu anda enflasyon yüzde 71 seviyesinde Türkiye’de ise yüzde 81. Gerçek enflasyon ise ENAG’a göre yüzde 181… Ki bunun daha doğru olduğunu çarşıda pazarda görüyoruz. Yıllık yüzde 181 enflasyonla ne Arjantin ne Venezuella bizimle yarışamaz. Kayıtsız şartsız dünyada enflasyonda şampiyonuyuz. İşte geldiğimiz nokta budur.”

 

 

İKTİDARDAN DA MUHALEFETTEN DE BU MİLLETE HAYIR GELMEZ

 

Hiçbir ittifakın içinde olmadıklarını bir kez daha vurgulayan Öztürk ,  6’lı Masa’ya ilişkin de şu eleştirilerde bulundu:

 

“Biz niye 2 ittifakta değiliz? İktidardan da, muhalefet kanadından da bir hayır gelmez. Buna inanıyoruz da onun için. Ne masa başındakiler ile ne kasa başındakilerle kurtuluşa eremeyiz. Kurtuluşa ermek istiyorsak mutlaka ama mutlaka Milli Görüş’e sarılmamız lazım, Yeniden Refah’ı, iktidara getirmemiz lazım. Bu 6 tane benzemez bugüne kadar 30 kere baş başa, 6 kere de masa başında tam 36 kez bir araya geldi. Ya 36 kez toplanıp, yemek yiyip, içip dağılıyorsunuz ne konuşuyorsunuz Allah aşkına? Gerçekten de merak ediyorum. Şu ekonomik krizle ilgili bir çözüm önerisi, somut olarak ortaya koyuyor musun? Yeniden Refah Partimizin yaptığı gibi bir kaynak paketinizi ortaya koyabiliyor musun? Aylardan beri 36 kez bir araya geliyorsunuz bir cumhurbaşkanı adayı ortaya koyabiliyor musun? Hayır, hiçbir tanesi yok. Toplanıyorlar fotoğraf çektiriyorlar, yiyorlar, içiyorlar ve dağılıyorlar; manzara bu” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
mantar yetiştiriciliği eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi arı yetiştiriciliği eğitimi