DOLAR 18,5318 0.13%
EURO 18,2741 0.7%
ALTIN 1.009,072,13
BITCOIN 3596471,61%
Ankara
18°

AÇIK

18:55

AKŞAM'A KALAN SÜRE

MEHMET AKİF MAHALLESİNE SAĞLIK OCAĞI 

MEHMET AKİF MAHALLESİNE SAĞLIK OCAĞI 

ABONE OL
8 Eylül 2022 09:57
MEHMET AKİF MAHALLESİNE SAĞLIK OCAĞI 
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ARSA   SAĞLIK BAKANLIĞINA TAHSİS EDİLDİ
Mehmet Akif Mahallesi 1569 ada 2 parselde bulunan arsa Aile Sağlık Merkezi olarak kullanmak üzere Sağlık Bakanlığına  25 yillina  tahsis edildi. Karar Mecliste oy birliği ile kabul edildi.
Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı son toplantısı Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda yapıldı. 14 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısı saat 18.00’da başladı.
MEHMET AKİF SAĞLIK OCAĞI ARSASI BAKANLIĞA DEVREDİLDİ
Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan çalışmalar neticesinde belediyeye ait Mehmet Akif Mahallesi 1569 ada 2 parselde bulunan arsa Aile Sağlık Merkezi olarak kullanmak üzere Sağlık Bakanlığına tahsis edildi. Karar Mecliste oy birliği ile kabul edildi. Kırsal Kalkınma Tarım Komisyonunda görüşülen maddeye göre belediye tarafından hayvan yıkama havuzları yapıldığı ve bu havuzlarının bakımlarının yapılmasına devam edilmesine karar verildi. Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonunda görüşülen parka isim verilmesi konusunda Basri Mahallesinde bir parka Hasan Ünal isminin verilmesi kararlaştırıldı.
ZEMİN KAT ÜCRETLERİ GÜNCELLENDİ
Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, konut altı tercihli ticaret olarak ayrılan alanlarda zemin katın ticari olarak kullanılması durumunda alınan ücretlerin 2022 yılında mevcut tarifenin dört katı olarak uygulanmasına karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.
CHP GRUBU İKİ MADDEYE RET VERDİ
Dumlupınar Belediyesi 25/08/2022 tarih ve 2022/741 sayılı yazısı ile kültürel etkinliklerde kullanmak üzere sahne, ses ve ışık sistemleri kiralanarak bedelinin Polatlı Belediyesi tarafından talep edilmişti. Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen bu konu bir günlük sahne, ses ve ışık sistemleri bedelinin Polatlı Belediyesi Tarafından karşılanması husus komisyon üyesi Yüksel Yanmaz’ın ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Karar mecliste CHP grubunun ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Erzurum Uzundere İlçesi Tortum Şelalesi bölgesine Polatlı Belediyesi tarafından “Türk Büyükleri Anıtı” yapılması da komisyonda Yüksel Yanmaz’ın ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Karar mecliste CHP grubunun ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.
YANMAZ RET NEDENİNİ ANLATTI
Dumlupınar Belediyesinin sahne talebi maddesine neden ret oyu verdiklerini açıklayan CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Yüksel Yanmaz, “Dumlupınar Belediyesinin bir sahne talebi var. Bu talebe baktığımızda 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için istenmektedir. Talepte 30 Ağustos Zafer Bayramının geçmiş olduğunu düşünmediler. Burada kanuni gerekçeler belirtilmediği gibi maliyet hesabı da yapılmamış. Her ne kadar burası idare tarafından hazırlansa da 5393 sayılı kanunun 18. Maddesinin b bendine göre yurtiçinde veya yurtdışında bakanlık izniyle belediyeler ve mahalli idarelerle karşılıklı şi birliği yapılmasına, kardeş kent ilişkilerinin kurulmasına diye bir yazımız var. Ama ben biraz araştırdığımda kardeş belediyeler neler yapar. Kültür değişikliği yapar, gençlik ve eğitim alanında çalışmalar yapar, iş ve ticaret için, şehirlerin ekonomik yapılarına uygun olacak şekilde düzenlemelerde çeşitli heyet ziyaretleri yapılabilir. Afet yönetimi yapılabilir, çatışma çözümü yapılabilir. Bu tür çalışmalar yapılabilir ancak nakdi yardım yok kanunen yapılamıyor. Ama nakdi yardım olarak görünse de biz sahne ve ses düzeni kiralayacağız kirasını belediye tarafından ödeyeceğiz. Bu bana göre nakdi yardım olarak bilinmektedir. Bunun maliyeti de araştırmalarıma göre 100 bin TL civarıdır. Bu nedenle oyumuzu ret olarak kullanıyoruz.” dedi.
YILDIZKAYA: YENİMAHALLE BELEDİYESİ DUMLUPINAR’A KOCAMAN TESİS YAPTI
Bunun nakdi bir yardım olmadığını dile getiren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Bu nakdi yardım değil. Kardeş şehir protokolünde bunlar var. Karşılıklı faaliyetlere destek veriliyor. Daha önce söyledim Yenimahalle Belediyesi Dumlupınar’a kocaman tesis yaptı. Bunu bu kadar speküle etmenin anlamı yok. Ret verdiniz sizin takdirinize bıraktım.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
mantar yetiştiriciliği eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi arı yetiştiriciliği eğitimi