DOLAR 18,5901 -0.27%
EURO 18,3978 0.15%
ALTIN 1.024,00-0,12
BITCOIN 3741920,08%
Ankara
16°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

KUŞOĞLU :“DEVLET KURUMLAR GÖREVLERİNİ YAPAMAZ HALDE”

KUŞOĞLU :“DEVLET KURUMLAR GÖREVLERİNİ YAPAMAZ HALDE”

ABONE OL
3 Eylül 2022 11:22
KUŞOĞLU :“DEVLET KURUMLAR GÖREVLERİNİ YAPAMAZ HALDE”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

CHP’DEN SEDAT PEKER İDDİALARINA SORUŞTURMA TEPKİSİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu, Sedat Peker’in  rüşvet ve yolsuzluk iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Söz konusu iddialarla ilgili soruşturma başlatılmamasını eleştiren Kuşoğlu, “Aradan yıllar geçse de daha sonra bunlarla ilgili soruşturmalar yapılır. Kimin suçu varsa, kim suçluysa onlarla ilgili gereken işlem de yapılacaktır.” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Sedat Peker’in Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yönelik rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Kuşoğlu, Peker’in açıklamalarına ilişkin herhangi bir soruşturma başlatılmaması nedeniyle kamu kurumlarını eleştirdi.

BİZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK AMA BUNDAN ÖNCE İDARİ SORUŞTURMALARIN AÇILMASI LAZIMDI

Kamu kurumlarının liyakatli olması gerektiğini söyleyen Kuşoğlu, “Bunlar Türkiye’de devletin liyakat esasına göre çalışmadığını gösteriyor. Devletin daha doğrusu çalışmadığını gösteriyor. Devlet kurumları görevlerini yapmaz, yapamaz haldeler. Hem bu kurumlarda çalışan kadrolar liyakatsiz; sadece sadakat ile hizmet eden kadrolar bunlar hem de yolsuzluklara bulaşmış, hukuk dışı kadrolar maalesef bunlar.” dedi.CHP’nin konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Kuşoğlu, “Biz suç duyurusunda bulunduk ama bundan önce idari soruşturmaların açılması lazımdı. Hem SPK içerisinde hem de ilgili bakanlık olarak, mesela Hazine ve Maliye Bakanlığı ya da Cumhurbaşkanlığı tarafından, Devlet Denetleme Kurulu gibi, eskiden Yüksek Denetleme Kurulu vardı. Bakanlıkların kendi teftiş heyetlerinin bu konuyu incelemesi lazımdı.” diye konuştu.

ANORMAL BİRŞEY!

Kuşoğlu, açıklamasının devamında “Bir devlet sistemi içerisinde yapılması gereken bu. Önce bir idari soruşturma yapılması, ondan sonra idari soruşturma sonuçlarının yargıya intikal ettirilmesi gerekirdi. Türkiye’de ne yazık ki bunlar yok artık. Biz yolsuzluklara karşı reflekslerimizi yitirdik. Medya da neredeyse önemli ölçüde yitirdi. Kontrol altında tutuluyor. Dolayısıyla yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak da medyanın da bir refleksi yok. Sosyal medya var Allah’tan. Birçok konu buraya yansıyor. Buna rağmen hiçbir işlem yapılmıyor. Şimdiye kadar devletin, devlet kurumlarının sağır olması, Cumhurbaşkanlığı’nın, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın, SPK’nın şimdiye kadar bu konuda sağır olması, hiçbir şey duymaması anormal bir şey. Devlet, hemen bu konuda şimdiye kadar gereğini yapmış olmalıydı. Ama ne bir açıklama yapıldı ne bir soruşturma izni verildi.” dedi.

BU TÜRKİYE’YE YAPILAN EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR

 

Yolsuzluğun dünyanın her yerinde olduğunu belirten Kuşoğlu, “Gelişmiş ülkelerde de var. Yalnız sistem buna müsaade etmez. Mümkün olduğunca önünü keser. Mümkün olduğunca adalet mekanizması sayesinde sistem içerisindeki çeşitli barajlar sayesinde bunun önüne geçilir. Bu konuyla ilgili SPK’nın kendi içinde bir denetimi var, denetim yapması lazım. İlgili Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın denetim yapabilmesi lazım. Cumhurbaşkanlığı’nın ayrıca bir denetim yapabilmesi lazım. Bunlar mümkün. Sistemde var. Ondan sonra yargı denetiminin yapılabilir olması lazım. Bunların hiçbirisi şu anda yapılmadı, yapılmıyor. Devlet tümüyle yargıdan idareye kadar sağırı oynuyor. Bu sistemin olmadığını gösteriyor. Devlet sistemimiz de bir taraftan çöküyor. Bu Türkiye’ye yapılan en büyük kötülüktür. Devleti yok ediyorlar. Devleti yok etmek bu ülkeye yapılan en büyük kötülüktür. Ondan sonrası yok” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
mantar yetiştiriciliği eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi arı yetiştiriciliği eğitimi