DOLAR 18,5849 -0.25%
EURO 18,4414 0.38%
ALTIN 1.024,81-0,04
BITCOIN 3736690,16%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

16:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

BAŞKANDAN MECLİS ÜYELERİNE DAVET : BU YILDA DAVET EDİYORUM

BAŞKANDAN MECLİS ÜYELERİNE DAVET : BU YILDA DAVET EDİYORUM

ABONE OL
3 Eylül 2022 11:25
BAŞKANDAN MECLİS ÜYELERİNE DAVET : BU YILDA DAVET EDİYORUM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

BELEDİYE   BABALARA EĞİTİM VERİLECEK

 Polatlı Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya tüm meclis üyelerini 13 Eylül Sakarya Zaferi 101. yıl kutlamalarına davet etti.  Yıldızkaya “  Polatlı Belediyesi olarak 13 Eylül Sakara zaferi kutlama programlarımızı hazırladık.  Her yıl olduğu gibi bu yılda sizleri kutlamalara  programlara  davet ediyorum” dedi.

 

Polatlı Belediye meclisi Eylül ayı ilk toplantısı yapıldı. Mecliste  çalışmaları tamamlanan    gündem konuları  oylandı  komisyon çalışmaları devam eden konular bir sonra ki meclise kaldı.   Eşit bireylerin  yetişmesi adına babaları konu alan  çalışmada Polatlı Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Basın ve Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi paydaşlarının aracılığıyla broşür hazırlanmasına yönelik gerekli çalışmaları yaparak babalara eğitim verilecek.

BABALARA ÖZEL BROŞÜRLER HAZIRLANACAK

Belediye Meclisimizin 01.08.2022 tarihinde komisyonuna   havale edilen eşit bireyler yetişmesi adına babalar içinde bilgilendirme broşürleri hazırlanması ve eğitim verilmesi amacıyla verilen önerge doğrultusunda; Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Basın ve Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi paydaşlarının aracılığıyla broşür hazırlanmasına yönelik gerekli çalışmaların yapılması  oy birliği ile kabul edildi.

Köylerde kadastro tarafından yapılan yenileme çalışmaları kapsamında ilgili alanların satışa çıkabilmesi için meclisin karar alması gerekiyor.  Bu kapsamda  Taşınmaz satışı konusu  Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Mehmet  Akif mahallesi  1569 ada  2 parselin  tahsisine ilişkin konu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

DUMLUPINAR BELEDİYESİNE POLATLI DAN DESTEK

Sahne talebi konusuna ilişkin  Başkan Yıldızkaya “Dumlupınar belediye başkanın iştiramı oldu bize biraz destek verin diye. Meclisimizde uygun görürse nakdi yardım yapma şansımız yok.   Polatlı Belediyesinin kardeş belediyesi olan  Dumlupınar  belediyesine  kardeş şehir protokolüne istinaden,   onların yapmış oldukları konserlerde bir gün bir sahneyi bir gün karşılayabiliriz diye yazdık  bizden talepleri var.  Aynı şekilde Ankara Büyükşehir belediyesi de Haymana belediyesine  600 bin liralık nakdi yardım verdi.  Büyükşehir bize de sahne ve sanatçı desteği veriyor bizde desteği nakdi değil ayni almış olduk. Aynı şekilde bizde  Kardeş şehrimize böyle bir şekilde destek verelim diye düşündük”dedi.   Konu Plana ve  Bütçe komisyonuna havale edildi.

İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konu İmar Komisyonuna havale edildi .

TİCARET YOLLARINA CEPHELİ KONUT ALANLARININ ZEMİN KATLARININ TİCARİ OLARAK KULLANILABİLMESİNE ONAY

imar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan; “Polatlı’nın  Ticari Alan Haritasının Çıkarılması” ile ilgili müşterek önergenin komisyon raporu  :

Polatlı Kent Bütününde zemin kat ticaret olarak teşekkül etmiş alanların analiz edilmesine ait önerge konusu incelendi. Daha önceki yıllarda Polatlı İlçesi Kent bütünündeki muhtelif alanlarda yol boyu ticaret olarak teşekkül ettiği karar altına alınan konut kullanımındaki parsellerin zemin katlarının halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ticari faaliyetler için kullanılabilmesine olanak sağlayan, Polatlı Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesince muhtelif tarihlerde onaylanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Revizyonları ve İmar Plan Notu İlavelerinin bulunduğu, Ancak; Ankara Eskişehir Karayolu Kuzey Kesimi 1.Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu imar plan notlarında konut kullanımındaki parsellerin zemin katlarının ticari olarak  kullanılabilmesine ait imar plan hükmünün bulunmadığı, Anılan plan sınırında yıllar içerisinde rapor ekindeki krokide belirtilen ulaşım bağlantılarına cepheli konut kullanımındaki parsellere verilen yapı ruhsatlarının artış göstermesi ile mevcut teşekkülün oluştuğu, ayrıca; buna ilave olarak yeni yapı ruhsatı taleplerinde artış yaşandığı hususları tespit edilmiştir. Bu doğrultuda; Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin Parsel kullanım fonksiyonlarına göre yapılaşma koşulları başlıklı bölümündeki 19.maddenin f bendinde belirtilen hususlara uyulması şartıyla komisyon raporu ekindeki ticaret yollarına cepheli konut alanlarının zemin katlarının ticari olarak kullanılabilmesinin uygun olacağına komisyonumuzca karar verilmiştir.

 Kırsal Kalkınma Ve Tarım Komisyonuna Havale Olunan;  “Hayvan Yıkama Havuzunun Tamir ve Bakımının Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin komisyon çalışması devam ediyor.Çevre, sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale olunan; “Parka İsim Verilmesi(Hasan ÜNAL)” ile ilgili konunun müzakeresi, ve  “Parka İsim Verilmesi( İbrahim Levent YÜCEL)” ile ilgili müşterek önergenin komisyon çalışması devam ediyor.  Eğitim  kültür ve engelliler komisyonuna havale olunan; “Mevsimlik işçilere Kırtasiye Yardımı Yapılması” ile ilgili müşterek önerge ve “Dünyanın ilk Kadın Teşkilatının Araştırılması” ile ilgili müşterek önergenin komisyon çalışması devam ediyor.

 Mecliste gündem dışı konuşma yapan CHP Polatlı Belediye meclis üyesi Canan Türker 30 Ağustos Zaferinin 100. Yılını kutladı.

” HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
mantar yetiştiriciliği eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi arı yetiştiriciliği eğitimi