DOLAR 18,5492 0.23%
EURO 18,2145 0.36%
ALTIN 997,991,02
BITCOIN 3567220,58%
Ankara
20°

AÇIK

18:55

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HEDEF: KADINA YÖNELİK ŞİDDET OLAYLARINI EN AZA İNDİREBİLMEK

HEDEF: KADINA YÖNELİK ŞİDDET OLAYLARINI EN AZA İNDİREBİLMEK

ABONE OL
2 Eylül 2022 09:53
HEDEF: KADINA YÖNELİK ŞİDDET OLAYLARINI EN AZA İNDİREBİLMEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 MİLYON ERKEĞE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE EĞİTİM

Polatlı da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı” çerçevesinde 2022 yılı içerisinde en az 5 Milyon erkeğe kadına yönelik şiddetle mücadele alanında temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri doğrultusunda İlçe genelinde yapılan faaliyetler masaya yatırıldı.

Şiddetle mücadele kapsamında sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamadaki sorunların giderilmesi amacıyla Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonunun 2022 yılı 3.Toplantısı yapıldı.Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Murat Bulacak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Önder Güleç, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin, kurum ve kuruluşların yöneticileri ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.Toplantıda; Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye ilişkin Polatlı özelinde koruyucu ve önleyici tedbirlerin mevcut durumu, aile içi kadına karşı şiddet olayları kayıt ve risk değerlendirme formunda yüksek ve çok yüksek riskli olarak belirlenen vakalar hakkında önerilen özel tedbirlerin yeterliliği değerlendirildi.

Kurumların gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili sunumun ardından toplantı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve kadına yönelik şiddet olaylarını en aza indirebilmek amacıyla görüş ile önerilerin ifade edilmesiyle devam etti.

KADES UYGULAMASINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesi ile çalışmalar yürüttüklerine değinen Kaymakam Murat Bulacak; “İçişleri Bakanlığımız tarafından şiddete maruz kalan kadınlarımızın güvenlik güçlerine kolayca ulaşabilmesi ve hızlı bir şekilde kendilerine yardım edilebilmesi amacıyla Kadın Destek Uygulaması (KADES), kadına karşı şiddetle mücadelede önemli bir yer tutuyor ve biz bu uygulamayı çok önemsiyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddetin sonuna kadar karşısındayız. Kadına şiddet insanlığa ihanettir.” ifadelerini kullandı.

Toplantı “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı” çerçevesinde 2022 yılı içerisinde en az 5 Milyon erkeğe kadına yönelik şiddetle mücadele alanında temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri doğrultusunda İlçe genelinde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ile sona erdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
mantar yetiştiriciliği eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi arı yetiştiriciliği eğitimi