DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4412212,70%
Ankara
29°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

YILDIZKAYA: MAĞDURİYETLERİN SORUMLUSU AK PARTİ VE CHP GRUPLARI OLUR BİLİNİZ

YILDIZKAYA: MAĞDURİYETLERİN SORUMLUSU AK PARTİ VE CHP GRUPLARI OLUR BİLİNİZ

ABONE OL
6 Ağustos 2022 11:35
YILDIZKAYA: MAĞDURİYETLERİN SORUMLUSU AK PARTİ VE CHP GRUPLARI OLUR BİLİNİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

YILDIZKAYA’DAN MECLİS ÜYELERİNE MESAJ:  VATANDAŞ 16 YIL BEKLEMİŞ BİR DE SİZ BEKLETMEYİN

SPOT: BAŞKAN YILDIZKAYA İSTİKLAL PLANI HUSUSUNDA AK PARTİ, CHP VE İYİ PARTİ SIRALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Polatlı Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Birleşim 1. Oturumunda “İstiklal, Zafer ve Eskipolatlı Mahalleleri Uygulama İmar Planı Revizyonu” konusu görüşüldü. Ak Parti Polatlı Belediye Meclis Üyesi Mustafa Akkaya İstiklal, Zafer, Eskipolatlı Mahalleleri Uygulama İmar Planı Revizyonu hususunda çalışmaların sürdüğünü, konunun ertelenmesini talep etti. Akkaya’nın Meclis kürsüsünden yaptığı; “Başkanım burada 75 tane itiraz var. Çalışıyoruz. Raporu hazırlayamadık. Yetiştiremediğimizden dolayı ertelenmesini talep ediyoruz.” Açıklamasına tepki gösteren Başkan Yıldızkaya; “Ona da mı gerekçe arıyorsunuz? Kararınız varsa oylayalım. Zaten reddedeceksiniz, neyi hazırlayamadınız.” Dedi. İmar Planı Revizyonu konusunun 5 Ağustos Cuma günü yapılacak Meclis Oturumunda tekrar görüşülmesine karar verildi.

BİZ ÖLÜ DOĞMUŞ, 8 YIL ÇÖZÜMSÜZ BIRAKILMIŞ BİR PLANI DİRİLTTİK

2006 Yılından bu yana devam eden İstiklal, Zafer, Eskipolatlı Mahalleleri Uygulama İmar Planı çalışmaları hususunda açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; süreci tüm ayrıntılarıyla açıkladığı konuşmasında 1/5000’lik planlara dair yetkinin tümüyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunun altını çizdi. Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasında;

“Arkadaşlar İstiklal Planı’nın 5000’liği 2006 Yılında Yakup Bey döneminde yapılmış. 16 Yıllık bir süreç. Ama uygulanamamış. Neden uygulanamamış; vatandaştan %50 civarında bir kesinti yapılmış, dolayısıyla plan ölü doğmuş. Konu 8 yıl boyunca çözümsüz bırakılmış.

Biz 2014 Yılında göreve gelince planı tekrar ele aldık. Ancak geçmişte imar planları ile ilgili bütün yetki Polatlı Belediyesi’nde iken 2014’ten itibaren yetkinin hemen hepsi Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

BÜYÜKŞEHİR HAZIRLADIĞIMIZ PLANI UYGUN BULMADI, REDDETTİ

Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek vatandaş kesintisini %45’e düşürmek için plan sınırını genişletmek istedik. Ancak Büyükşehir Polatlı’da yeterince planlı alan var gerekçesiyle uygun bulmadı.

Hal böyleyken ben de 2006 yılında, o dönemde belirlenen sınırlar içerisinde vatandaşlarımızın haklarının maksimum seviyede korunması için teknik heyetimize talimat verdim.

Hatta Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyon Başkanı Sayın Mehmet Emin Ayaz’ı davet ederek, alanı yerinde inceledik. Yıllar süren çalışmalar sonunda 16 yıllık ölü planı dirilttik. Her cm2’si için Büyükşehir İmar Dairesi personeli ile istişare halinde olduk. Askıya çıktı, yasal süresinde kesinleşti.

MADEM SORUN VARDI NİSAN AYINDA NİYE ONAYLADINIZ?

Bundan sonra görevimiz gereği 5000’liğe uygun 1000’lik plan hazırladık. Hazırlanan bu planı bu yıl nisan ayında sizler oybirliği ile onayladınız.

Maden sorun vardı. O zaman niye onayladınız demezler mi? Diyorum ve soruyorum. Neden onayladınız?

Arkadaşlar itirazların hemen tamamı emsallerle ilgili. Bu emsal artışlarını nasıl karşılamayı düşünüyoruz. Bildiğiniz bir şey varsa birlikte yapalım.

Emsali kaç yapacaksınız? Nasıl ve neye göre yapacaksınız? Lütfen açıklayın bu engin bilginizden hem bizim, hem de Büyükşehir’in plancıları, haritacıları, teknik heyeti ve Meclis Üyeleri faydalansın.

EMSALLER KONUSUNDA ELİMİZDE YETKİ, İMKAN OLSA ZATEN GEREKENİ YAPARIZ

Vatandaşlarımız kendi penceresinden haklıdır. Saygı duyuyorum. Öyle bir imkan olsa biz neden yapmayalım. Hemşehrilerimizin lehine en küçük bir şey varsa zaten biz yapar, size düşürmeyiz.

İtirazları kabul etmek planın kesinleşmesini engeller ve mümkün değil. Zaten planda sosyal donatı alanları, yeşil alanlar vb. kılı kılına kurtarıyor. En küçük değişiklik planı kökten iptal ettirir. Vatandaşlar daha çok mağdur olur. Orası tarla olarak kalır gider.

Bu konudaki emsal artışı ile ilgili yetkinin bizde olmadığını bildiğiniz halde böyle yapıyorsunuz.

BÖLGEDE GAZ KULLANAMAYAN KANALİZASYONU OLMAYAN YERLER VAR, VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR OLUYOR

Arkadaşlar bölgede yine sizin Belediye Başkanlığınız, Meclis Üyeliğiniz döneminde yapılan mevzii imar uygulamaları var. Eskipolatlı Yeşilkent, Yeşilvadi gibi. Bu planlara dönem siz izin verdiniz. Buradaki insanlar yıllardır gaz kullanamıyor, kanalizasyon yok, bu çağda foseptik kullanıyorlar. Mağduriyet var. Böyle yaparak bu mağduriyeti daha da arttırırsınız.

İnsanlar doğalgaz bekliyor, kanal bekliyor. Şehre ve bu insanlara zaman kaybettiriyorsunuz. Bu ve bunun gibi mağduriyetlerin sorumlusu Ak Parti ve CHP grupları olur biliniz.” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi