DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4415632,46%
Ankara
29°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BAŞKAN YILDIZKAYA AK PARTİ VE CHP SIRALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

BAŞKAN YILDIZKAYA AK PARTİ VE CHP SIRALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

ABONE OL
6 Ağustos 2022 11:34
BAŞKAN YILDIZKAYA AK PARTİ VE CHP SIRALARINA TEPKİ GÖSTERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

“ANKARA’DA EVET OYU VERDİĞİNİZ KONUYA BURADA YİNE HAYIR DİYORSUNUZ”

Polatlı Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Birleşim 1. Oturumu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Zafer Mahallesi 173 Ada 9 Parsele Ait Tarım ve Hayvancılık Tesisi (Mezbahane) Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği; yapı yüksekliğinin bölgede çevre bütünlüğü ve silüeti bozacağı, altyapının yetersiz kalacağı gerekçesiyle AK Parti’li ve CHP’li Meclis Üyelerinin oylarıyla reddedildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Gerekçe dahi gösteremediğiniz konuları içeriğini bilmeden, araştırmadan art niyetle reddetmenize artık anlam veremiyorum. Sizi hemşehrilerime şikayet ediyorum.” Cümleleriyle Ak Parti ve CHP sıralarına tepki gösterdi.

Polatlı Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Birleşim 1. Oturumu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Zafer Mahallesi 173 Ada 9 Parsele Ait Tarım ve Hayvancılık Tesisi (Mezbahane) Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği; yapı yüksekliğinin bölgede çevre bütünlüğü ve silüeti bozacağı, altyapının yetersiz kalacağı gerekçesiyle AK Parti’li ve CHP’li Meclis Üyelerinin oylarıyla reddedildi. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “Komisyon toplantılarına bile katılmadan keyfi kararlar alıyorsunuz. Cevap veremediğiniz için sürekli böyle mahçup oluyorsunuz. Şimdi ne olacak Büyükşehir Meclisi sizin bu kararınızı yok sayacak. Sizi hemşehrilerime şikayet ediyorum. Ak Parti ve CHP yanlışta birleşmiş durumda.” Dedi.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “KEYFİ KARARLARINIZ YÜZÜNDEN SÜREKLİ MAHÇUP OLUYORSUNUZ”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda Ak Parti’li ve CHP’li Meclis üyelerinin oylarıyla reddedilen Zafer Mahallesi 173 Ada 9 Parsele Ait Tarım ve Hayvancılık Tesisi (Mezbahane) Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hususunda gerçekleştirdiği açıklamada;

“Arkadaşlar bizler kamu adına iş yapıyoruz. Hepimizin sorumlulukları var. Yasalar çerçevesinde hareket etmek zorundayız. Bu konuda iyi niyet görmediğimi özellikle belirtmek istiyorum.

Vatandaş 5000’lik plan için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmuş; Büyükşehir Teknik Heyeti, İmar Daire Başkanlığı, İmar Komisyonu ve Belediye Meclis Üyeleri onaylamış.

BEN DAHİL 7 MECLİS ÜYESİ BÜYÜKŞEHİR’DE EVET OYU KULLANDI

Burada ben dahil 3 MHP, 2 Ak Parti, 1 CHP ve 1 İyi Parti toplam 7 Büyükşehir Meclis Üyesi onay vermiş, evet oyu kullanmış. Konuyu geçtiğimiz ay bilerek ertelediniz. Şimdi de Ankara’da evet oyu kullandığınız konuya burada anlaşılmaz bir şekilde hayır diyorsunuz.” Cümlelerine yer verdi.

AK PARTİ VE CHP YANLIŞTA BİRLEŞMİŞ DURUMDA

Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi gruplarının uzun süredir mecliste ortak kararlar vermesine tepki gösteren Başkan Yıldızkaya; “Bir değil, iki değil. Bu büyük bir çelişki. Konuya ilişkin yasal olmayan bir şey varsa söyleyin biz de hayır diyelim.

Kaldı ki Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 5000’lik plan kesinleşmiş, bizim görevimiz buna uygun 1000’lik plan yapmak.

AYNI İŞİ YAPAN BİRİLERİ SİZE BASKI MI YAPIYOR ?

Acaba diyorum aynı işi yapan birileri size baskı mı yapıyor. Ondan mı çekiniyorsunuz. Bunlara cevap vermelisiniz. Ama veremezsiniz. Çünkü bu konularda sıfır bilginiz var.

Komisyon toplantılarına bile katılmadan keyfi kararlar alıyorsunuz. Cevap veremediğiniz için sürekli böyle mahçup oluyorsunuz. Şimdi ne olacak Büyükşehir Meclisi sizin bu kararınızı yok sayacak. Sizi hemşehrilerime şikayet ediyorum. Ak Parti ve CHP yanlışta birleşmiş durumda.” Dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi