DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383015-7,16%
Ankara
24°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP ANKARA İL BAŞKANLIĞI, 25 İLÇE BAŞKANIYLA ANKAPARK’TA

CHP ANKARA İL BAŞKANLIĞI, 25 İLÇE BAŞKANIYLA ANKAPARK’TA

ABONE OL
4 Ağustos 2022 09:54
CHP ANKARA İL BAŞKANLIĞI, 25 İLÇE BAŞKANIYLA ANKAPARK’TA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

AVCI :  ANKAPARK İSRAFINI SAVUNAN BU ZİHNİYETİ HALKIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ

Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden ve geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisine geçen Ankapark ile ilgili son gelişmeler, ABB ) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin’in  tarafından aralarında  Cumhuriyet Halk Partisi Bilal Haşim Avcı’nın da yer aldığı CHP’nin 25 ilçe başkanına anlatıldı. Brifing niteliğindeki inceleme ziyaretinde,  CHP Ankara İl başkanı Ali Hikmet Akıllı  dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Ankapark’taki incelemeler esnasında  yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı   “ Manipülasyon ve algı yönetimi ile Ankapark israfını savunan bu zihniyeti halkımızın takdirine bırakıyoruz. Sayısız badirenin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisine giren bu alanda büyükşehir  belediyemiz hasar tespiti yapıyor. Bu tespitin ardından parkın kaderine Ankaralılar karar verecek. Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi Ankara’yı, sayın  Mansur Yavaş’ın şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışı ile Ankaralıların iradesi yönetecek. Ankara’yı tek kişinin ağzından çıkanlarla değil, hepimizin ortak kararıyla güzelleştireceğiz. ‘’ ifadelerinde bulundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, 25 ilçe başkanı ve CHP Ankara İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Ankapark’ta incelemelerde bulundu.  Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin’in rehberliğinde gerçekleştirilen incelemelerin ardından CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Ankapark’ta basın açıklaması yaptı. Akıllı, ‘’ Ankapark, israfın ve Ankara’ya ihanetin en büyük göstergesidir. ‘’ dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı da incelemeler esnasında yaptığı açıklamada, ‘’ Polatlı’nın  su altyapısını 25 yıldır ihmal ederek çürüten zihniyet , Ankapark israf mezbeleliğini savunuyor. Mevcut iktidarın algıları, manipülasyonları, Ankapark usülsüzlüklerini, israfını örtemeyecektir. ‘’ ifadelerinde bulundu.

AKILLI ‘’ BU DİNAZOR ZİHNİYETİ,İKTİDARIN HALKI YOK SAYAN HALKTAN KOPMUŞ ANLAYIŞININ SEMBOLÜDÜR ‘’

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve beraberindeki CHP heyeti, Ankapark’ta incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrasında açıklama yapan Akıllı, “Kentlerimize ihaneti bir çalışma prensibi haline getiren bu iktidar nasıl belediyeleri kaybettiyse bu anlayışından ötürü ilk seçimde iktidarı da kaybedecektir. Altını kalın harflerle çizelim, böylesi büyük bir israfın adı 6 milyon Ankaralının kul hakkıdır, hırsızlıktır.” ifadelerinde bulundu. Akıllı, ‘’  Büyük bir can sıkıntısıyla gezdiğimiz bu alan maalesef vizyonsuzluğun, halktan kopukluğun, israfın ve Ankara’ya ihanetin en büyük göstergelerinden bir tanesidir. Henüz birkaç gün önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve kullanım alanına giren bu parkla ilgili olarak iktidar mensupları yalan ve çarpıtma dolu açıklamalar yapmaya başladılar. Sanırsınız ki yıllardan beri Ankara Büyükşehir Belediyesi bu alanla ilgili faaliyet yürütme yetkisine sahipti. Oysa Ankara Büyükşehir Belediyesi feshetme yetkisinden denetleme yetkisine kadar yasal birçok hakkını kullanmış, defalarca tahliye için başvurmuş, kamu zararı artmasın, çürüme devam etmesin diye kanunen yapılacak tüm işlemleri uygulamıştır. Ne yazıktır ki fesih dahil tüm işlemler kaymakamlıklar ve mahkemelerce uygulanmamış, mahkemelerce verilen tedbir kararları ile tahliye engellenmiştir.’’ dedi.  Akıllı, ‘’ İşin başından beri Cumhuriyet Halk Partisi olarak dinozor aşığı Melih Gökçek döneminde bu alanın tarihi anlamına uygun planlanmasını, harcanan paranın hem şeffaf hem de Ankara’nın ihtiyaçlarını gözeterek harcanması gerektiğini defalarca söyledik fakat dinletemedik. Bu dinozor zihniyeti, iktidarın halktan kopan anlayışının en büyük sembollerinden biri olarak tarihe geçecektir. Buranın yeniden planlanıp ülkemizin başkentinin ve halkının hizmetine sunulması için irade Ankaralının elindedir. Büyükşehir belediye başkanımız bu alandaki sorunları da halkçı anlayışla ve halkımızla birlikte çözmek için kolları sıvadı.’’ İfadelerinde bulundu.

AKILLI, ‘’ GAZİ’NİN AZİZ HATIRASININ BULUNDUĞU ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ, RANT KAYNAĞI PARKLA TALAN EDİLMİŞTİR ‘’

Basın açıklamasında Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, ‘’İçerisinde bulunduğumuz bu alan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi adını taşıyan ve bizzat kendisinin bizlere miras bıraktığı bir alandır. Gazi’nin aziz hatırasının bulunduğu Atatürk Orman Çiftliği arazisi önce kaçak sarayla ardından da bu rant kaynağı olan parkla adeta talan edilmiştir. Yapılmayan teleferiğin ücreti ödenmiş, oyuncak alınan şirketler ortaklar vasıtasıyla Çin’de şirketler kurup fiyatları şişirmiştir. Burada kar üstüne kar elde edilen tam bir talan organizasyonu görüyoruz. Bunlar dahil yolsuzluk yapıldığı düşünülen 58 ihalenin tamamı savcılığa intikal ettirilmiştir. Park, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmemesine rağmen güvenlik görevlilerimiz parkın dış kısmında görev yaparak bu alandaki talanı engellemeye çalışmış ve 87 hırsızlık vakasını emniyet güçlerine bildirmişlerdir.’’ dedi.

AVCI NET KONUŞTU

Ankapark’taki incelemeler esnasında  yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Göreve geldiğinde fantastik projeler değil, önce toplum sağlığı, önce insan, önce Ankaralının faydası diyen sayın Mansur Yavaş ve ekibinin Polatlı’nın sağlıklı su ile buluşması noktasındaki iradesi ortadadır. Asbestli borular değişti. İvedik hattında yoğun mesai devam ediyor. Halk Ekmek büfeleri  Polatlı ile buluştu. Pandemi süreci ve ekonomik kriz döneminde esnafın, çiftçinin, öğrencinin,işsizin yanında olan bir Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin Türkiye çapında örneklerini verdi. 25 yıldır su altyapısına neden dokunulmadı? Halk ekmek büfeleri  onca yıl Polatlı’ya neden getirilmedi?  Manipülasyon ve algı yönetimi ile Ankapark israfını savunan bu zihniyeti halkımızın takdirine bırakıyoruz. Sayısız badirenin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisine giren bu alanda büyükşehir  belediyemiz hasar tespiti yapıyor. Bu tespitin ardından parkın kaderine Ankaralılar karar verecek. Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi Ankara’yı, sayın  Mansur Yavaş’ın şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışı ile Ankaralıların iradesi yönetecek. Ankara’yı tek kişinin ağzından çıkanlarla değil, hepimizin ortak kararıyla güzelleştireceğiz. ‘’ ifadelerinde bulundu.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi