DOLAR 17,9575 0%
EURO 18,3996 0.51%
ALTIN 1.036,530,52
BITCOIN 418621-3,21%
Ankara
29°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

DESTİCİ POLATLI’DA BUĞDAY SATIŞI YAPTI

DESTİCİ POLATLI’DA BUĞDAY SATIŞI YAPTI

ABONE OL
8 Temmuz 2022 10:12
DESTİCİ POLATLI’DA BUĞDAY SATIŞI YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 DESTİCİ:  ÜRECİTİMİZ ÜRÜN VE EKİPMAN OLARAK DESTEKLENMELİDİR

 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, memleketi Günyüzü’nde  biçerdöverle   arpa hasadı yaptı.   Günyüzü’nde traktör kullanarak biçerdövere binen Destici    arpa  hasadının ardından Polatlı Ticaret Borsasında  satış yaptı. Polatlı da Çiftçiler ile sohbet eden Destici  buğdayda rekoltenin  yer yer değişiklik gösterdiğini belirtti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Polatlı’yı ziyaret etti.  Polatlı Ticaret Borsasında  çiftçilerle bir araya gelen Destici Polatlılı bir çiftçinin buğdayını sattı.  Destici  Üretene ekene biçene destek vermek gerekiyor. Köylü çocuğu olarak bugün hasat yaptık  , Polatlı’da bizim ilçemiz burada olmaktan üretenle tüccarla olmaktan    mutluluk duydum. Polatlı’mızda 12 ürüne destek veriliyor.  Buda memnuniyet verici. Bu dönemde  geçtiğimiz yıla göre Eskişehir  tarafında  buğdayda  rekoltede artış var. Ama bu bölgede biraz tersi olmuş özellikle buğday rekoltesinde düşüş olduğu söylendi. Bunun en büyük sebebi su.”dedi.

Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde  değerlendirmelerde bulunan

BBP genel Başkanı Mustafa  Destici “Buradaki köylülerimiz, çiftçilerimiz, ziraat odası başkanımız ile görüştük. Bunun yanı sıra biçerdöver kullanan bu işin erbabı iyi biliyor. Yani geçen sene bu bölgeyi o biçtiği için geçen seneki ürünü de bu seneki ürünü de biliyor. Bu seneki ürünün geçen seneye göre daha yüksek rekolteli olduğunu, daha iyi olduğunu, daha güzel olduğunu söylüyorlar.” Dedi.

AÇIKLANAN ARPA VE BUĞDAYDAKİ TABAN FİYATLARININ ÇİFTÇİYİ MUTLU ETTİ

Mustafa Destici, bu yıl açıklanan arpa ve buğdaydaki taban fiyatlarının çiftçiyi mutlu ettiğini, yüzleri güldürdüğünü dile getirdi. Eskişehir ilinde  hububat veriminin iyi olduğunu belirten   Destici “Verimin ve taban fiyatın yüksekliği birleşince ortaya güzel de bir rakam çıktı ama bu tabii şu gerçeği değiştirmiyor: Çiftçilik yapan, tarımla uğraşan kardeşlerimizin en çok ihtiyaç duyduğu girdi maliyetlerine baktığımız zaman gübre ve gerçekten çok yüksek fiyatlar var. Bizim bir şekilde bu işi çözmemiz gerekiyor. Ham maddesi dışarıdan alınıyor ama bir şekilde çözmemiz gerekiyor. İkincisi, tohum. Tohumu şu anda üretiyoruz ama mazot çok yükselmişti. Şimdi biraz yavaş yavaş geriye doğru gelmeye başladı. Bir anda 3-4 katına çıkması gerçekten çiftçimizi zorladı. Bu vesileyle bir kere daha söylüyorum. Evet, özel kullanandan vergi alınabilir. Buna bir şey söylemiyorum ama üretenden yani tarlayı ekmek için, sürmek için biçmek için mazot kullandığımızda bu mazotun üzerindeki Özel Tüketim Vergisinin mutlaka kaldırılması lazım.”dedi.

ÇİFTÇİYE DESTEK ÇAĞRISI YAPTI

 Sulu tarımda elektrik fiyatlarından dolayı  çiftçilerin güçlük çektiğini kaydeden Destici “Evet bu sene mahsul güzel, bizim bölgemizde fiyat güzel ama gelecek senenin maliyetinin ne olacağını kimse bilemiyor. 3 ay sonra mazot, gübre, tohum, ilaç, elektrik fiyatları ne olacak? Bunlar da bir istikrara kavuşturulursa ben daha iyi verim alacağımızı düşünüyorum. Buna rağmen ben de geçtiğimiz yıldan beri çiftçilerimize diyorum ki fiyatların yüksekliği ya da piyasadaki bu istikrarsızlık sizi asla ümitsizliğe sevk etmesin. Ekebildiğiniz kadar ekin. Çünkü üreten herkes kazanacak. Özellikle de gıdayı kim üretiyorsa kazanacak. Çünkü pandemi ve savaşlarla birlikte gıdada önce kendinize yeteceksiniz. Daha sonra da zaten dışarıdan talep patlamış durumda. Bunun için üreten kazanır. Çiftçilerimiz inşallah bu sene olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da daha fazla kazanırlar diye ümit ediyorum.”dedi.

 POLATLI BORSASINDA BUĞDAY SATIŞI YAPTI

 Polatlı Ticaret Borsası’nı  ziyaret ederek ilçe çiftçileri ile sohbet eden BBP genel Başkanı Destici  Borsa satış salonunda  buğday satışı yaptı.

 POLATLI’DA BUGDAY REKOLTESİNDE DÜŞÜŞ VAR

  Destici  Üretene ekene biçene destek vermek gerekiyor. Köylü çocuğu olarak bugün hasat yaptık  , Polatlı’da bizim ilçemiz burada olmaktan üretenle tüccarla olmaktan    mutluluk duydum. Polatlı’mızda 12 ürüne destek veriliyor.  Buda memnuniyet verici. Bu dönemde  geçtiğimiz yıla göre Eskişehir  tarafında  buğdayda  rekoltede artış var. Ama bu bölgede biraz tersi olmuş özellikle buğday rekoltesinde düşüş olduğu söylendi. Bunun en büyük sebebi su.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi