DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 382813-7,18%
Ankara
24°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BAYRAM ÖNCESİ MECLİSTE SON MESAİ

BAYRAM ÖNCESİ MECLİSTE SON MESAİ

ABONE OL
7 Temmuz 2022 09:19
BAYRAM ÖNCESİ MECLİSTE SON MESAİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

MECLİS BAYRAM TATİLİNE GİRDİ

 

Polatlı Belediye Meclisi Temmuz ayı son  toplantısı  Polatlı Belediye Meclisi Başkan Vekili Metin Baysar Başkanlığında gerçekleştirildi.   Mecliste 17gündem maddesi müzakere edildi.   Meclis Başkanı Baysar  tüm meclis üyelerinin Kurban Bayramını tebrik etti.

 

Polatlı Beleidye meclisi Kurban Bayramı öncesi son kez bir araya  geldi.  Kurban bayramı dolayısı ile  Temmuz ayı son toplantısını Dün  saat :14.00’da gerçekleştirilen meclise  Başkan Vekili Metin Baysar vekalet etti.

 

İMAR KONULARI MECLİSTEN GEÇTİ BAZILARI AĞUSTOS MECLİSİNE KALDI

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, Basri Mahallesinde Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama imar Planı planlama sürecinin devam ettiğinin tespit edildiği, söz konusu imar planının kesinleşmesine müteakip yapılacak imar uygulamasında konunun değerlendirilmesinin uygun olacağına karar verildi.

Gazi Mahallesi 1 ada 5 parselde imar uygulaması sonucu kamulaştırma hanesine çekilen parselin kamulaştırılmasına ve 2022 yılı kamulaştırma programına alınmasının uygun olacağına komisyon tarafından   karar verildi.

Komisyon kararları mecliste oy birliği ile kabul edildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonunun yaptığı çalışma neticesinde Zafer Mahallesi 140072 Ada 1 Nolu Parsel içerisinden İlgili Yönetmeliklere uymak ve gerekli emniyet tedbirlerinin alınması kaydıyla parsele ait Vaziyet Planında İdarece uygun görülecek bir alanın trafo yeri olarak kullanımı için Enerji SA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş ye tahsis edilmesine karar verildi.

Plan ve Proje Müdürlüğünün 20.06.2022 Tarih ve E-54686211-754-5892 Sayılı yazıları ile, komisyona havale edilen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.01.2022/95Gün/Sayılı kararı ile onaylanan Ankara İli Polatlı İlçesi Basri Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonuna ilişkin itiraz konuları yerinde ve paftasında incelenmiştir. Söz konusu itirazlardan; İtiraz konusu 2230 nolu parselin konut alanından çıkartılarak park alanına dönüştürülmesiyle kabulü, 2231 Parsel ve 168 Ada 4 Parsellere ait itirazın ise 168 Ada 4 Parselin bir kısmının Konut Alanı olarak düzenlenmesi ile kısmen kabulüne, 112 Ada 2 Parselin bir önceki onaylı imar planındaki imar hakkı olan E:0.40, Yençok:8 m yapı koşullarında Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı kullanımına dönüştürülmesinin uygun olacağına, 163 Ada 6 ve 7 Parsellerin güney cephesindeki 7 m lik imar yolunun mevcut durumuna müdahale edilmeksizin, parselleri kuzey güney doğrultusunda ayıran 7 metrelik imar yolunun parsellerin ortak kullanılmasından dolayı Konut Alanına dahil edilerek yeniden düzenlenmesi ile kısmen kabulüne, 2686 Ada 1 Parselin, bir önceki onaylı mevzi imar planı bulunduğundan Plan Onama Sınırı dışına çıkartılmasının uygun olacağına, Diğer itiraz konularının ise; Yapı ve nüfus yoğunluğu getirmesi, plan bütünlüğü ve sürekliliğini bozması ve bir kısmının da imar uygulamasının konusu olması gerekçeleriyle reddinin uygun olacağı, ayrıca, imar planına itiraz olmayan kısımların ise kesinleştirilerek Ankara Büyükşehir Belediyesine sunulmasına İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından karar verildi.

HAYVANCILIĞA DESTEK VERİLİYOR

Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonunca yapılan inceleme neticesinde, Polatlı’da tarım ve hayvancılığı destekleme amacıyla kırsal mahallelere hayvan yükleme rampaları, koyun yıkama havuzları ve hayvan sulama olukları yaparak hayvancılığa destek verilmektedir.

 İKLİM SERA YETİŞTİRİCİLİĞİNE UYGUN BULUNMADI

Bölgenin iklim koşulları sebebi ile sera yetiştiriciliğine uygun olmadığı aynı zamanda belediyenin ilgili birimleri tarafından zaman zaman yeşil bir Polatlı amacıyla çeşitli cins ve özelliklerde ağaçlandırma çalışmaları yapılmaktadır. Diğer talep ve önerilerle ilgili Belediyenin ilgili birimlerince gerekli çalışmaların yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

 EVCİL HAYVANLARIN BAKIMI  İÇİN ARAŞTIRMA YAPILACAK

 

Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu tarafından tatile giden vatandaşların evcil hayvanları kısa sürede bakımı, beslenmesi ve gerekirse tedavisinin yapıldığı hayvan oteli yapılması konusunda  ilgili mevzuatlar ölçüsünde Belediyenin yetkileri dahilinde gerekli araştırmaların yapılmasının sağlanmasına karar verildi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi