DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4406142,81%
Ankara
29°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

YILDIZKAYA CHP İLÇE BAŞKANINI ADRES GÖSTERDİ

YILDIZKAYA CHP İLÇE BAŞKANINI ADRES GÖSTERDİ

ABONE OL
4 Temmuz 2022 09:36
YILDIZKAYA CHP İLÇE BAŞKANINI ADRES GÖSTERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YILDIZKAYA :  İLÇE BAŞKANINIZ SİZİ YALANCI ÇIKARIYOR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,  Polatlı kamuoyunda sıkça tartışma konusu olan, Polatlı Belediye Meclisinde tartışılan  5/1000’lk imar planı düzenlemesinde Polatlı Belediyesi’nin mi yoksa Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mi ? yetkili olduğu  Büyükşehir Belediyesi’nin Görev ve Sorumluluklarına ilişkin hükmü meclis kürsüsünden okuttu.  Yapımı tamamlanmayan Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi ile ilgili  Yıldızkaya  mecliste CHP sıralarına  dönerek “ İlçe başkanınız bir mülakatında  “herhalde paraları yokta bize devrettiler” sözlerini kınıyorum “dedi. Yıldızkaya  CHP Polatlı Belediye Meclis Üyelerine , “İlçe Başkanınız Sizi yalancı çıkartıyor  veya doğruyu söylemiyor” dedi.

 Temmuz ayı ilk toplantısında  Büyükşehir yasası ile birlikte yetki görev ve sorumlulukların hangi belediyeye  ait olduğu   netleşti.

 Büyükşehir yasasında sıkça karışıklıklara yol açan   yetki ve sorumluluğun Büyükşehir mi yoksa Polatlı Belediyesi’nde mi?  olduğu hususunda  kafa karışıklığını gidermek amacı ile Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya   Büyükşehir belediyesinin görev , yetki ve sorumlulukları  7. Madde  b. Fıkrasını meclis kürsüsünden okuttu.

Polatlı Belediye Meclisi Katibi Seda Aşıbol  “Çevre düzeni planına uygun olmak kaydıyla, büyükşehir belediye sınırları içinde 1/5.000 ile 1/25.000 arasındaki her ölçekte nazım imar planını yapmak, yaptırmak ve onaylayarak uygulamak; büyükşehir içindeki belediyelerin nazım plana uygun olarak hazırlayacakları uygulama imar planlarını, bu planlarda yapılacak değişiklikleri, parselasyon planlarını ve imar ıslah planlarını aynen veya değiştirerek onaylamak ve uygulanmasını denetlemek; nazım imar planının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde uygulama imar planını ve parselasyon planlarını yapmak ilçe belediyelerinin uygulama imar planlarını ve parselasyon planlarını yapmak veya yaptırmak büyükşehir belediyesinin yetkisindedir.”

KAMUOYUNA DUYURUYORUM

 

Konunun açıklığa kavuştuğunu düşündüğünü ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, anlaşılmayan bir şey kalmaması için kamuoyuna sunduklarını söyledi. Başkan Yıldızkaya, “Sürekli 5 /1000 ‘liği ilçe mi yapar büyükşehir mi yapar ? anlaşılmayan bir şey kalmasın diye basın aracılığıyla kamuoyuna duyuruyorum. Bütün vatandaşlarımız duysun. Bilemeyen meclis üyelerimiz var onlarda duymuş olsun.” ifadelerini kullandı.

İLÇE BAŞKANINIZ SİZİ YALANCI ÇIKARIYOR!

Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi, CHP Meclis Üyelerinin talebi üzerine tamamlanması için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmişti.

Yapımı tamamlanmayan Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi ile ilgili CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı’nın “herhalde paraları yokta bize devrettiler” sözlerini kınadığını ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyelerine dönerek, “Sizi yalancı çıkartıyor ilçe başkanınız, veya doğruyu söylemiyor” dedi. Başkan Yıldızkaya, “Büyükşehir Belediyesine tahsis ettiğimiz Kültür Merkezi var. Bunun talebini siz yaptınız. Bunu büyükşehire tahsis edin bizde yapalım dediniz. Bizde bunu tahsis ettik. Ama sayın İlçe Başkanınız vermiş olduğu bir mülakatta herhalde paraları yokta bize devrettiler diyor. Bunu buradan kınadığımı belirtmek istiyorum. Sizi yalancı çıkartıyor ilçe başkanınız, veya doğruyu söylemiyor.” dedi.

 DİL SÜRÇMESİ OLDU

Başkan Yıldızkaya’nın CHP İlçe Başkanına yönelik iddialarına ilişkin  CHP Polatlı Belediye Meclis Üyeleri ise dil sürçmesi olduğunu  söylediler.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi