DOLAR %
EURO %
ALTIN 977,681,56
BITCOIN 3479493,98%
Ankara
23°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP’DEN ESNAF BAKANLIĞI

CHP’DEN ESNAF BAKANLIĞI

ABONE OL
23 Haziran 2022 08:51
CHP’DEN ESNAF BAKANLIĞI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 REÇETEDE   ESNAFTAN, YAŞLIYA VE EMEKLİLERE ÇÖZÜM

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı,   Esnaf, yaşlılar ve emekliler için CHP’nin çözüm reçetesindeki maddeleri paylaştı. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı  Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında  hayata geçirilecek projeler kapsamında esnafa yönelik esnaf bakanlığı kurulacağını belirtti.

En düşük emekli maaşı CHP iktidarında asgari ücret seviyesinde olacak. Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen ikramiye en az asgari ücret seviyesinde olacak “ Cumhuriyet Halk Partisinden emeklilere özel yapılan çalışmalar  CHP iktidarında tek tek hayata geçecek. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı,   Esnaf, yaşlılar ve emekliler için CHP’nin çözüm reçetesindeki maddeleri paylaştı

 ESNAFIMIZ İÇİN YAPACAKLARIMIZ

Avcı : Esnaf Bakanlığı’nı kuracağız. Esnafın tüm sorunlarını tek yerde çözeceğiz.  Ticaret erbabına sicil affı getireceğiz. Esnafın finansmana erişimini kolaylaştıracağız.  Esnafın sırtındaki borç yükünü hafifleteceğiz. Esnafımızın pandemi döneminde kullandığı kredileri, faizsiz şekilde ve ödeme gücüne göre taksitlendireceğiz.

 ESNAF DESTEKLERİ SİGORTASI FONU’NU KURACAĞIZ

 Kağıt üstünde kurulmasına rağmen bir türlü hayata geçmeyen “Esnaf Ahilik Sandığı” yerine “Esnaf Destekleri Sigortası Fonu’nu” kuracağız. Fon, ekonomik ya da sektörel kriz durumlarında, mücbir sebep hallerinde esnafa destek olacak. İflas durumunda belli bir dönem esnafa düzenli gelir sağlayacak.  Kira stopajını kaldıracağız  Küçük esnafımızı koruyacağız, haksız rekabeti önleyeceğiz.Bunun için zincir marketler ve AVM’lerin çalışma gün ve saatlerini yeniden düzenleyeceğiz.

ESNAFIN SAĞLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANMA HAKKI KESİNTİYE UĞRAMAYACAK

 BAĞ-KUR prim borcu olsa dahi esnafın ve bakmakla yükümlü oldukları ailelerinin sağlık hakkından yararlanmasını sağlayacak net yasal düzenlemeleri yapacağız. Esnafımıza emeklilik için geriye doğru borçlanma hakkı tanıyacağız. 2000 yılından önce oda ve vergi kaydı olup BAĞ-KUR kaydı olmayan esnafımıza bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma hakkı tanıyacağız. 7.12. Emekliler ve yaşlılar için yapacaklarımız Emekliler için yapılacaklarımız:

 EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇIKARACAĞIZ

 Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) mağduriyetini gidereceğiz.  Emekli aylıklarının artışında sadece enflasyonu değil, büyümeden kaynaklı refah payını da hesaba katacağız.  Emeklilikte İntibak Yasası’nı çıkaracağız. Katsayı ve gösterge sistemini yeniden düzenleyeceğiz.

 Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen ikramiye en az asgari ücret seviyesine getireceğiz.  Emeklilerin sağlık hizmetlerinde ödediği katılım payını almayacağız.  Emeklilerin sendikal hakları önündeki engelleri kaldıracağız.

YAŞLILAR İÇİN YAPACAKLARIMIZ

 Yaşlı Hakları Beyannamesi hazırlayacağız.  Aktif Yaşlanma Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nı hazırlayacağız, aktif ve sağlıklı yaşlanmayı destekleyeceğiz.  Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yaşlanma Enstitüsü’nü kuracağız.  Bütün İllerimizin/Belediyelerimizin “Erişilebilir ve Yaşlı Dostu Kent” olmasını sağlayacağız.  Huzurevinde yaşayan yoksul yaşlıların harçlıklarını arttıracağız.  Eşi vefat eden kadınlara yapılan sosyal yardım miktarını arttıracağız. Bakım Güvence Modelinin kurulması ve Bakım Sigortasının başlatılmasını sağlayacağız.  Yaşlılığa ve Emekliliğe Hazırlık Programlarını başlatacağız.  65 yaş üzerindeki yurttaşlarımızın kültür, sanat ve spor etkinliklerinden ücretsiz yararlanmalarını sağlayacağız.  Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB iş birliğiyle gerçekleştirilecek projelerle emeklilerimize makul ücretlerle gezi ve tatil olanağı sağlayacağız.  İleri Yaş/Üçüncü Yaş Turizmini destekleyeceğiz. Bakım ve Rehabilitasyon Turizmini güçlendireceğiz.  Üçüncü Yaş Üniversitelerini yaygınlaştıracağız.  Uzun Dönem Yatılı Kurum Bakımı hizmeti için kapasite artırımıyla sırada beklemeyi sonlandıracağız. Kısa Süreli ve Geçici Bakım hizmetlerini etkin ve yaygın hale getireceğiz.  Yaşlılara yönelik gündüz hizmetlerinin yaygınlaştırılmasını sağlayacağız.

 Evde bakım ve destek için güvenilir ve yetkin bakıcı istihdamını sağlamak üzere Koordinasyon Merkezi ve Bakıcı Havuzu oluşturacağız.  Alzheimer/Demans hastalarına yönelik yatılı ve gündüz hizmetlerini yaygınlaştıracağız.  Yaşlı sağlığı hizmetlerini güçlendireceğiz.

  Yaşlılara yönelik gönüllü çalışmaları ve sivil toplum kuruluşlarını destekleyeceğiz.  Hak temelli sosyal hizmet yaklaşımıyla saygın yaşlanmanın önündeki engelleri kaldıracağız.”dedi.HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara