DOLAR 16,7175 0.33%
EURO 17,5034 0.46%
ALTIN 974,690,20
BITCOIN 334911-1,26%
Ankara
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KAMUDA MÜLAKAT UYGULAMASINA SON VERECEĞİZ

KAMUDA MÜLAKAT UYGULAMASINA SON VERECEĞİZ

ABONE OL
21 Haziran 2022 08:50
KAMUDA MÜLAKAT UYGULAMASINA SON VERECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

AMCASI, DAYISI OLANLAR DEĞİL, SINAVLARDA BAŞARILI OLANLAR YANİ  “HAK EDENLER”  KAMU PERSONELİ OLABİLECEK

 

Yeniden Refah Partisi Polatlı ilçe Başkanı Muzaffer Öztürk  “Gençlerimize buradan bir müjde vermek istiyorum. Yeniden Refah Partisi olarak yapılacak ilk seçimlerde Allah’ın izni ile iktidar olacağız ve kamuya personel alımlarında büyük bir adaletsizliğe ve zulme sebep olan mülakat uygulamasına son vereceğiz.” dedi.

 

 

 

Yeniden Refah Partisi Polatlı ilçe Başkanı Muzaffer Öztürk   gençlere seslenerek Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın iktidar olduklarında hayata geçirecekleri projeleri kamuoyu ile paylaştı.

HAK EDENLER”  KAMU PERSONELİ OLABİLECEK

 

İktidarın kamu personeli alımlarında uygulamış olduğu yöntemlerin adaletsizliğine vurgu yapan Öztürk   “Mevcut iktidar tarafından pervasız bir şekilde  kullanılan mülakat uygulaması ciddi oranda haksızlıklara neden oluyor. ‘İstediğin kadar diploman, yeterliliğin olsun, dayın yoksa hiçbir göreve gelemezsin” Gençlerimizin geleceğe dair kaygıları her geçen gün artıyor. Ancak ben buradan sevgili gençlerimize sesleniyorum; ‘Sevgili gençler, umutsuzluğa kapılmayın, çünkü artık Yeniden Refah Partisi var.   Biz Yeniden Refah Partisi olarak gençlerimizin alın terinin, emeğinin siyasi çıkarlar uğruna kurban edilmesine asla göz yummayacağız. Gençlerimize buradan bir müjde vermek istiyorum. Yeniden Refah Partisi olarak yapılacak ilk seçimlerde Allah’ın izni ile iktidar olacağız ve kamuya personel alımlarında büyük bir adaletsizliğe ve zulme sebep olan Mülakat uygulamasına son vereceğiz.’  Mülakat ile kamuya personel alma dönemi sona erecek! KPSS’den belirlenen taban puanı alan memur adayları, kadro açan kurumlar arasından tercih ettikleri kurumlar tarafından, kurum çalışmalarını esas alan teknik bir yazılı sınava tabi tutulacaklar.  Bu yazılı teknik sınavda alınan başarı puanına göre adaylar sıralanacak.  Dolayısı ile amcası, dayısı olanlar değil, sınavlarda başarılı olanlar yani  “hak edenler”  kamu personeli olabilecek.” Şeklinde konuştu.

 

 

‘FAİZ NASS DİYENLER YÜZDE 90  İLE FAİZ VERMEYİ TEKLİF EDİYOR’

 

Mevcut iktidarın ekonomi politikalarına sert eleştiriler yönelten

Öztürk “Faizi düşürmemiz lazım diyenler, bugün vatandaşa yüzde 90 faiz vermeyi teklif eder hale gelmiştir. Bunun diğer manası, ne kadar çaresizlik içerisinde olduklarını, paraya ne kadar sıkıştıklarını açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Yüzde 8,65 faizle dolar borçlandıkları yetmedi, şimdi yıllık yüzde 90 faizle TL borçlanmanın peşinde dolaşıyorlar. Milli Görüş olarak daha ne kadar söyleyeceğiz. Borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır. Çözüm üretimdedir, çözüm ihracattadır, çözüm milli kaynak paketlerini hareket geçirmektedir. Çözüm milli görüştedir” dedi.

 

 

 

‘VENEZUELLA’YI BIRAKIN DA KENDİ ÇİFTÇİMİZE DESTEK OLUN’

 

İktidarın tarım politikalarını da eleştiren Öztürk , ““Millet ile dalga geçer gibi Türkiye’de tarımı halletiniz de sıra Venezuella’da tarım yapmaya geldi. Girdi maliyetleri altında ezilen çiftçi buğdayda dekar başına ürettiği mahsulden 300-400 TL zarar etmekten dert yanarken, Türkiye’de buğday üretimi ciddi şekilde azalırken,  Ak Parti iktidarı döneminde kayıtlı çiftçi sayımız 2,6 milyondan 493 bine düşmüşken, Tarım Bakanı Venezüella’da buğday üretimine başlayacaklarını söylüyor.  Sanki Türkiye’de tarımı çok iyi hallettiniz de sıra Venezüella’ya  geldi.  Bitme noktasına gelen Türk tarımını desteklemek ve geliştirmek için somut adım atmak yerine,  Venezüella’da buğday üretimi için anlaşma yapıyorlar. “Tarımsal alana çok ihtiyacımız var”  diyorlar. Sayın Bakana diyoruz ki; Tarım yapılacak arazi arıyorsanız  şu Anadolu’yu bir dolaşın, bir bakın ve görün  yüzbinlerce hektar arazimiz,  dünyanın en verimli toprakları nasıl atıl bir şekilde duruyor.  Venezüella’da tarım yapacağınıza kendi çiftçimize destek olun, mazot fiyatını düşürün, girdi maliyetlerini azaltın, çiftçinin borç faizlerini silin.” Dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum defacer hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara