DOLAR 16,6875 0.26%
EURO 17,4984 0.46%
ALTIN 973,730,09
BITCOIN 334875-1,20%
Ankara
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

YILDIZKAYA 82 MAHALLE MUHTARI İLE TOPLANDI

YILDIZKAYA 82 MAHALLE MUHTARI İLE TOPLANDI

ABONE OL
17 Haziran 2022 09:38
YILDIZKAYA 82 MAHALLE MUHTARI İLE TOPLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Polatlı Belediyesi ev sahipliğinde Polatlı merkez ve kırsal mahallelerinde görev yapan muhtarlar Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile istişare toplantısında buluştu. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya muhtarların sorun  ve  taleplerini dinleyerek Polatlı belediyesi olarak ilçeye ve mahallelere yapılacak  çalışmaları anlatarak Polatlı’nın gelişmesi ve kalkınmasında hayata geçecek projeleri sıraladı. Polatlı’nın üniversite kenti   olma yolundaki adımları, Gordion Antik kent UNESCO  çalışmaları  ve ilçenin kalkınması notasında hayata geçen ve geçecek olan projeler   tek tek irdelendi.  Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya  konuşmasında  belediyenin  imkanları ölçeğinde her mahalleye ayrı ayrı  hizmet yaptıklarının altını çizerek  kapılarının her daim muhtarlara sonuna kadar açık olduğunu vurguladı.

 

BELEDİYE HİZMET BİNASI 29 EKİMDE AÇILIYOR

SPOT: BAŞKAN YILDIZKAYA MUHTARLARI DİNLEDİ  PROJELERİ ANLATTI

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  Polatlı merkez ve kırsal mahallelerinde görev yapan muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.   Muhtarların talep ve önerilerinin alındığı , belediye tarafından mahallelere yönelik  çalışmaların değerlendirildiği ve Polatlı Belediyesinin dünden bugüne yapılan hizmetlerin masaya yatırıldığı  istişare toplantısına Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP )  Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Polatlı Belediyesi MHP  meclis üyeleri , Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse , merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

KÖSE: BUGÜN ŞEHRİMİZE GELEN MİSAFİRLER POLATLI’MIZDA YAPILAN ÇALIŞMALARA, ŞEHRİMİZİN TARIMSAL ÜRETİMİNE GIPTAYLA BAKIYORLAR

Muhtarlarla istişare toplantısında konuşan Polatlı Muhtarlar Derneği  Başkanı Adem Köse “son günlerde Başkent Ankara’da, Polatlı’mızda ve köylerimizde meydana gelen sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden tüm hemşehrilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Afet neticesinde ürünleri ve hayvanları zarar gören tüm çiftçilerimize ve üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah tekrarını yaşatmasın. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz toplantılarda Başkent Ankara’ya bağlı dernek başkanlarını Polatlı’mızda ağırladık. Muhtarlarımızın gayretleri, Belediyemizin hizmetleri ile yapılan önemli çalışmaları yerinde inceledik. Şehrimizin tarihi alanlarını hep birlikte ziyaret ettik. İlçe Tarım Müdürlüğümüzün ve Ziraat Odamızın tarımsal üretime katkı yapmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde gördük. Bugün şehrimize gelen misafirler Polatlı’mızda yapılan çalışmalara, şehrimizin tarımsal Üretimine gıptayla bakıyorlar.

 

BAŞKANIMIZIN VE KIYMETLİ MUHTARLARIMIZIN DESTEĞİYLE BİR ÇOK BAŞARIYA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ

 Belediye Başkanımızla, Belediye ekiplerimizle muhtarlarımız arasında oluşan koordinasyona imreniyorlar.Muhtarlarımızla Belediyemizin adeta bir mesai arkadaşı gibi birlikte çalıştığını, fikir alışverişinde bulunduğunu gözlemlediklerini dile getiriyorlar. Tüm bu koordinasyondan ve çalışmalardan mutluluk duyuyoruz. Bunların yanı sıra Polatlı Muhtarlar Derneği olarak Belediye Başkanımızın ve kıymetli muhtarlarımızın desteğiyle bir çok başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Polatlı’mızın hem merkezde hem kırsalda Belediyemizin yaptığı başarılı çalışmalarla Marka Şehir olma yolunda hızla ilerlediğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Muhtarlara günün her saati kapısını da, telefonunu da sonuna kadar açık tutan; köylerimizin dertleriyle dertlenen Sayın Belediye Başkanımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 

 

GÜNGÖR:   TÜM ÇİFTÇİLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

  Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP )Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör ise selamlama konuşmasında son haftalarda Polatlı kırsalında meydana gelen sel baskınları dolayısıyla  zarar gören çiftçilere geçmiş olsun temennisinde bulundu. Güngör “ “Öncelikle Belediye Başkanımızın bu güzel davetine icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. En son 5 Haziran’da istişare toplantımız olmuştu. Son günlerde yaşanan afet olaylarından zarar gören tüm çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. İfadelerine yer verdi.

 HER MAHALLEMİZE  AZ ÇOK HİZMET ETTİK

 İstişare toplantısında konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “  Bu tarz toplantılara yapmaya gayret gösteriyoruz. Malumunuz sekiz yıldır bu güzel şehre bu şehrin seksen iki tane köyüne kırsal mahallesine on üç tane merkez mahallesine elimizden gelen imkanlar ölçüsünde hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Burada geçen dönemlerde beraber çalıştığımız arkadaşlarımız olduğu gibi bu dönemde yeni  arkadaşlarımız var. Ve hep birlikte dönemin yarısını geçtik zaten. Allah nasip ederse 2024 yılında yeni bir seçimle halkın huzuruna, halkın terazisine çıkmış olacağız.   Çalışmalarımızı yaparken kim hangi mahalle oy verdi vermedi buna bakmadık. Tüm mahallelerimize az çok hizmet ettik  Biz bu anlayışla biz de bu düşünceyle hiç ayrım yapmadık. Buna siz de şahitsiniz diye düşünüyorum. Kapımızı her zaman siz açmaya gayret gösterdik. Yine bunun şahidi sizsiniz . Ama bu şu anlama gelmiyor. Polatlı’nın her sorununu çözdük anlamına gelmez. Zaten sorunlar çözülse bize ihtiyaç kalmaz. Size ihtiyaç kalmaz. Tabii Polatlı hareketli bir şehir. Büyüyen bir şehir, gelişen bir şehir. Tabii ki sorunlarımız var, elbette ki sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz.  Polatlı Belediyesi diğer kurumlar,  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde gördüğüm kadarıyla Kendi imkanları ölçüsünde çözüm getirmeye standardı birazcık daha yükseltmeye gayret gösteriyor .Gönül ister ki Polatlı’nın her muhtarın her talebini aynı anda cevap vereceğim. Bütün mahalleleri çözebilelim hep beraber. Ama arkadaşlar maalesef böyle bir imkan yok. Çünkü Kaynak belli, imkan belli. Bu ölçüde gidiyoruz ama iftihar ile  söyleyebilirim. Çevrenizdeki irili ufaklı birçok belediyeye baktığımızda hamdolsun biz belediyecilik anlamında, hizmet anlamında sizlerle birliktelik anlamında, istişare anlamında onlardan çok çok öndeyiz. Yani ben bugüne kadar bir muhtarıma hayır olmaz dediğimi  geri çevirdiğimi hatırlamıyorum. Bilemiyorum Varsa söylesin herkese on demişse sekiz yaptık. Beş yaptık ama yaptık,yapmaya gayret gösterdik.

ADAY OLSAKTA OLMASAKTA VATANDAŞIMIZIN KARŞISINA ALNIMIZ DİK ÇIKMAK İSTERİZ

2024 yılı Mart ayına kadar martın sonuna kadar her birimizi göreve devam ediyoruz Her şartta vatandaşımızın  karşısına aday olsak da olmasak da başımız dik alnımız açık şekilde çıkmak isteyeceğiz, çıkacağız Allah’ın izniyle. Polatlı büyüyen bir şehir, hareketli bir şehir. Bunu da sizlerde görüyorsunuz. Gençlere açık bir şehir. Polatlı bir üniversite şehri olmak istiyor. Müstakil üniversitemiz yok. Daha önce bunu konuştuk kamuoyu da yazdı, gazeteler sizler de biliyorsunuz. Polatlı’da bir tarım gıda teknolojik üniversitesi kurulmasını talep ettik  ve en son 13 Eylül 2021 tarihinde sayın cumhurbaşkanımız Duatepe de bu sözü verdi. Şimdi bu konu mecliste bekliyor, inşallah seçim öncesi onaylanmasını ümit ediyoruz. Niye tarım üniversitesi olması gerektiğini anlattık, izah ettik kabul görüldü. Artık siz onlarda inşallah bunun sonucunu bekliyoruz. Biz niye tarım üniversitesi istiyoruz arkadaşlar, Türkiye’nin herhangi bir yerindeki herhangi bir üniversitesi var.  Eskişehir’deki Kütahya’daki, Konya’daki, Bolu’daki üniversite gibi olsun istemiyoruz. Biz farklı bir üniversite hedefliyoruz. Ülkenin tarımına büyükşehir tarımına tarım politikalarına yön verebilen, tarımı benden çok çok daha iyi biliyorsunuz, eksikleri de görebiliyorsunuz bunları birinci ağızdan karar vericilere siyasilere anlatabilen bir üniversite hayal ediyoruz. Haklı olduğumuzu düşünüyorum ve Türkiye bir tane var şu ana kadar Konya’da var özel üniversite. İnşallah bizimkide devlet üniversitesi olur diye ümit ediyorum.

POLATLININ TARİHİ ALANLARI TÜRKİYE DE BİLİNİR HALE GELDİ

 Arkadaşlar bir diğer konu turizm konusu. Ben göreve geldiğimden bu güne 8 yıldır Polatlı’daki tarihi mirasımızı tarihi değerlerimizi hem önce Polatlı’mıza daha sonra bütün Türkiye’ye insanlığa anlatmak için gayret gösteriyorum çok güzel şeyler yaptık Allah’a hamd olsun. Bugün Sakarya meydan muharebesi alanları daha bilinir hale geldi Türkiye’de . Geçen sene 2021 yılında kuruluşundan bu güne en kapsamlı programlar yaptık 100. Yılımıza  sayın Cumhurbaşkanımızın buraya teşrifleri bu konunun önemini ortaya koymuş oldu. Bu gün rehberlerimizde Ankara’dan Türkiye’nin başka başka yerlerinden gelen bütün misafirlerimizi ağırlıyoruz.. Bizler büyük Atatürk’ün emir komuta ettiği savaşın geçtiği topraklarda yaşıyoruz.  Dolayısıyla burada hakikatten şehitler diyarı hakikatten şehitler yatağı. Bizim köylerimizde hala görüyorsunuz, tarlaları sürerken mermi parçalarını görüyorsunuz, hala birçok köyümüzde yeni mezarlar bulunuyor, şehit mezarları. Yani bastığımız yerlere toprak diyerek geçmememiz lazım . Buralar hakikatten kutsal topraklar, mübarek topraklar. Her bir santimetre karesi bizim şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklar. Tabi bu topraklara hizmet etmekte, bu toprakları yeniden imar etmekte, inşa etmekte hepimiz için bir şey.

GORDİON UNESCO YA GİRER İSE SADECE POLATLI’NIN DEĞİL ANKARA’NINDA İLK TARİHİ MİRASI OLACAK

 Bir diğer tarihi yerimiz antik Gordion kenti . İnşallah burası da antik Gordion kenti de bu yıl UNESCO  Dünya mirası listesine giriyor, girecek. Şu anda biz ileri seviyedeyiz. Yaklaşık üç yıldır üzerinde çalışıyoruz üzerinde hazırlıklarımızı yaptık. Kültür bakanlığı,  dış işleri bakanlığı desteğini aldık. Türkiye’de UNESCO ya sunulmuş tek dosya bizim. Dosyası tam olan eksiği olmayan tek dosya bizim dosyamız. Bunu UNESCO ya sunduk. UNESCO  yönetimi geldi bir hafta onları ağırladık. Çok olumlu gittiler. Yani UNESCO  heyetinin genel kurul toplantısının olması halinde Gordion  UNESCO  dünya mirasına girecek . Gordion UNESCO ya girer ise sadece Polatlı’nın değil Ankara’nında ilk tarihi mirası olacak

Yani Polatlı üniversite şehri, turizm şehri, sanayi şehri Polatlı ticaret şehri. Çevre ilçeleri bile merkezi konumda biliyorsunuz ama Polatlı ilk önce tarım şehri üreten insanların şehri, çalışkan insanların şehri. Sizlerde yıllardır bu mübarek toprakları işleyerek üreterek bu şehre bu ülkeye katkı sağlıyorsunuz. Arkadaşlar bugün tarımın önemi herkese ulaşmış durumda.

İL OLMAK POLATLININ HAKKI

Bir diğer konu Polatlı’nın ilk olabilme konusu. Bunu belki duyuyorsunuz kamuoyunda sıkça konuşuluyor bu dönemde. Benim siyasetçilerden duyduğum seçim öncesinde bazı ilçelerin il yapılacağına dair. Yani 81 tane ilimizin 19 daha ilçe ile yüze çıkarması planlanıyor. Bunu duyuyorum ama doğrumu bilmiyorum. Ama yüksek ihtimalle bizde bunun içerisindeyiz, Öyle olursa ne olur, belediyenin imkanları artar, tekrar bütçeler oluşur, köylü kendi yağında kavrulur, kaymakamlıktan valilikten desteğini alır, inşallah bunu bekliyoruz, çünkü bunun hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

29 EKİM DE BELEDİYE HİZMET BİNAMIZI AÇACAĞIZ

1,2 yıldır hizmet binamızı aşağı taşımak için gayret gösteriyoruz. Son noktaya geldik, hedefimiz bu yıl içerisinde oraya mutlaka geçmek, 29 ekimde inşallah cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde o yeni hizmet binamıza geçmeyi planlıyoruz.”dedi.

Başkan Yıldızkaya, çarşı içi aydınlatılması, Kartaltepe konutları, Şehrin  imarının şehrin dört bir yanına açılması  (Gülveren, Esentepe  Yinemahalle)  , köylerin imara açılması  ve bazı mahallelere mahalle konakları yapımına ilişkinde muhtarlara bilgi verdi.

MAHALLELERE MAHALLE KONAĞI MÜJDESİ

Belediyemizin diğer bir önündeki mesele Kartaltepe konutları. Biz devir aldık yapıyoruz. 3+1’lere bu yıl ağustos sonu eylül gibi teslim ediyoruz. İnşallah önümüzdeki ilk baharda orayı komple bitirmiş halka teslim etmiş olacağız. Gürpınar ve sazlar köylerinde mahalle konağı yapacağız. Yarın hazırlığını yapıyoruz, kendimiz başlayacağız bu sene bitmeden bu  köylerin mahalle konağını bitirip teslim edeceğiz. Yine en az beş altı tane köyümüzün konağını yapmayı buradan vaat ediyoruz inşallah yapacağız.

İMARSIZ KÖY BIRAKMAYACAĞIZ

Önümüzdeki senede en az sekiz on tane köyümüzü imar çalışmasına başlayacağız. Ama dediğim gibi bunlar başlar başlamaz bitmiyor. Özellikle mevcut yerleşim olan  yerlerde sıkıntı büyük. Çünkü bir yapılaşma oluşmuş ona göre bir plan yapmak zor. Boş bir araziye plan yapmak basit. Ama yapılaşmış bir yere yapmak zor. Onla alakalı arkadaşlarımız çok büyük gayret gösteriyorlar. İnşallah imarsız köy bırakmayacağız. Bu sadece bu ve önümüzdeki yıl yapılacak bir iş değil. Peyderpey yapılmalı.

BU ŞEHRİN KAYNAKLARINI VE İMKANLARINI BÜTÇESİNİ DİKKATLİ KULLANIYORUZ

 Bu yıl ilk defa ek bütçe yaptık. Hiç bizim için duyulmuş bir şey değildi. Niye yaptık Çünkü bütçe haziran sonu bitiyor. Akaryakıt almak istemişiz bu yıl için 10 milyonluk bütçe koymuşuz,bitti bütçe . Bu da ilk defa oldu Polatlı Belediyesi açısından. Tabi kaynak göstermek gerekiyor. Ek bütçe yaptım demekle olmuyor. Hamdolsun buna rağmen çok borçlu değiliz. Bütçemizin yüzde on, on beşi kadar borcumuz var. Ben personel maaşını ödeyemeyen , hiç bir yere çivi çakamayan belediyeleri  de biliyorum . Ama Polatlı şehir gelişiyor. Hamdolsun bizde bu şehrin kaynaklarını ve imkanlarını bütçesini dikkatli kullanıyoruz. Herkes kendi parasını harcarken  nasıl  dikkatli harcıyorsa  bizde öyle harcıyoruz. Bütün ödemeleri ve harcamaları tek tek yapmak için zaman harcıyorum , niye kontrol altında olsun yarın bir gün olumsuz bir şeyle karşılaşmayalım diye. İşte bu şekilde geldik sekiz yıldır, karınca kaderince bunun takdirini halk yapar, Parti, bölge ayırmadan herkesle eşit mesafede  yolumuza devam ettik . İnşallah bundan sonraki süreçte de bunu devam ettireceğiz”dedi.

İstişare toplantısının sonunda Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, Polatlı Belediye Başkanı  Mürsel Yıldızkaya ’ya teşekkür plaketi takdim etti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum defacer hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara