DOLAR 17,2229 1.45%
EURO 17,6341 0.92%
ALTIN 977,531,54
BITCOIN 3473352,66%
Ankara
23°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mesleki eğitime ışık tutacak kaynak bir yayın

Mesleki eğitime ışık tutacak kaynak bir yayın

ABONE OL
15 Haziran 2022 09:26
Mesleki eğitime ışık tutacak kaynak bir yayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesleki teknik eğitime ışık tutacak “Mesleki ve Teknik Eğitim/Görüşler” kitabı tanıtıldı. TEKEV Genel Başkanı Erdoğan Özen, kitabın içerik yazarlarına, hazırlık ve yayımlanması sürecine katkı sağlayan yayın kuruluna teşekkür etti.

Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) Genel Başkanı Erdoğan Özen’in ev sahipliğinde GÜ Teknoloji Fakültesi Ceviz Kafe’de gerçekleştirilen “Mesleki ve Teknik Eğitim/Görüşler” Kitabı Tanıtım ve İstişare Toplantısında, kitabın yazım ve yayım sürecine katkı sunanlara teşekkür edilerek, mesleki ve teknik eğitim alanında yaşanan aksaklıkların giderilmesi üzerine farklı yaklaşımlar ele alındı.

TEKEV Genel Başkanı Erdoğan Özen, “Mesleki ve teknik eğitime gönül vermiş yazarlarımızın kaleme aldığı içeriklerin derlenmesi neticesinde oluşturulan ve  yayın koordinatörlüğünü Dr. Orhan Uysal’ın, editörlüğünü ise  Prof. Dr. Duran Altıparmak’ın yaptığı Mesleki ve Teknik Eğitim/Görüşler kitabımız mesleki eğitim alanında bir almanak olma, yeni bir referans olma özelliği taşıyor.

Yazdıkları makalelerle mesleki ve teknik eğitim alanının tüm dinamiklerini yorumlayan hocalarıma ve kitabın yayına hazırlanmasında katkısı olan, emek veren yayın kurulumuza,  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kitapla; insan odaklı kalkınmada iyi planlanmış bir mesleki eğitim sisteminde model arayışlarına önemli bir katkı sunduğumuza inanıyorum. Bundan sonra da mesleki eğitimde kalitenin artırılmasının öneminden hareketle, farkındalık odaklı kitaplar yayımlamaya, görüş ve değerlendirmelerimizi kayıt altına almaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, kitaba gerek yazılarıyla katkı sağlayan gerekse yayın kurulu olarak destek veren katılımcıların yaptığı konuşmalarda mesleki ve teknik eğitimde verimliliği sağlamak adına görünür-bilinir olmak için kitabın başarılı bir çalışma olduğu üzerine değinildi, kitapta yer alan değerlendirmelerin yazarların kişisel görüşleri olma özelliği taşıdığı ve deneyim paylaşımlarının kitapla birlikte kayıt altına alındığı üzerine duruldu.

TEKEV Kitapları-Gülnar Yayınları tarafından yayımlanan ve  mesleki ve teknik eğitim alanında güncel ve yaşamsal önem taşıyan konular içeren Mesleki ve Teknik Eğitim/Görüşler kitabı, konusunda uzman akademisyen, teknik öğretmen, STK ve özel sektör temsilcisi 10 yazarın kaleme aldığı 237 sayfadan oluşuyor. Prof. Dr. Duran Altıparmak, Prof. Dr. Abdulkadir Güllü, Dr. Kasım Habalı, Zeynel Abidin Karagöz ve Zekai Durmaz’dan oluşan yayın kurulunun benimsediği ilkeler ışığında yayımlanan kitapta 10 yazara ait makaleler şöyle oluştu: Prof. Dr. Abdulkadir Güllü: Meslek Seçimi, Meslek Ahlakı ve Etik Kurallar. Prof. Dr. Duran Altıparmak: Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumları İçin Öğretmen Yetiştirme. TEKEV Genel Başkanı Erdoğan Özen: Mesleki Eğitim ve Esnaf-Sanatkarlar. Ferit Baltacı: Ülkemizde Üretim Eğitimi Nasıl Olmalı? Dr. Halis Yeşil: Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Problemler ve Çözüm Önerileri. Naci Şahin: Mesleki ve Teknik Öğretimde Neler Oldu, Neler! Dr. Orhan Uysal: Aklın ve Bilimin Rehberliğinde Endüstriyel Teknik Eğitim Meselemiz. Özkan Avcı: Mesleki ve Teknik Eğitime Farklı Bakış. Remzi Özkaya: Dünden Bugüne Sorunlu Mesleki Teknik Eğitim (Bana Göre). Zeynel Abidin Karagöz: Mesleki ve Teknik Eğitimde Sistem -Model arayışları.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara