DOLAR 16,6128 -0.16%
EURO 17,4471 -0.02%
ALTIN 973,640,09
BITCOIN 333466-1,26%
Ankara
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI: BU MÜBAREK OCAĞIN BAYRAKTARLARIYIZ

POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI: BU MÜBAREK OCAĞIN BAYRAKTARLARIYIZ

ABONE OL
13 Haziran 2022 09:32
POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI: BU MÜBAREK OCAĞIN BAYRAKTARLARIYIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

POLATLI DA  “KILIÇKIRAN’DAN FIRAT’A, SAKARYA’DAN TURAN’A”GECESİ TERTİPLENDİ

 

Polatlı Ülkü Ocakları  Polatlı’da “Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Turan’a programı gerçekleştirdi. Polatlı Ülkü ocakları ev sahipliğinde yapılan programda   Usta sanatçı Ali Kınık şarkıları ile katılanlara  müzik ziyafeti çekerken  gecede gençliğin önemine dikkat çekildi.   Ülkü Ocakları Polatlı ilçe başkanı İbrahim Güran  gençlere mesaj vererek “Kahraman ecdadın omzumuza yüklediği bu mübarek borcu ilk ülkücü şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz nasıl ödediyse, Polatlı’mız topraklarında şehadet şerbetini içen Hasan Erdem ağabeyimiz nasıl ödediyse, Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz nasıl ödediyse aynı ruh ve imanla ödemeye her daim hazırız. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Polatlı’mız topraklarında Sakarya Meydan Muharebesinde tarih yazan dedelerimizin inancını turana taşıyacak olan bu mübarek ocağın bayraktarlarıyız.” dedi.

 

Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanlığı “Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Turan’a” adlı gece tertipledi.  Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanlığı 10 Haziran Cuma Günü Saat 19.00’da Üçpınar İki Alyans Düğün Salonu’nda “Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Turan’a” adlı geceye  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, MHP Genel Merkez Yöneticileri, MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel, İlçe Ocak Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Ülkü Ocakları mensupları ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Polatlı Seğmenleri gösterisi, Kum Sanatçısı Tarkan Köylü’nün gösterisi, Rahmet Safa  ve  Ali Kınık konseri yer aldı.

GÜRAN:   OMUZLARIMIZDAKİ YÜKÜN AĞIRLIĞININ  BİLİNCİNDEYİZ

Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Turan’a Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Güran, “Bu anlamlı gecenin gerçekleşmesinde emek veren Polatlı Ülkü Ocaklarımızın her kademesinde görev yapan yiğit kardeşlerimizle, alnımızın akı asenalarımızla birlikte aranızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kıymetli dava arkadaşlarım, şanlı tarihimizden , millet olarak yazdığımız destanlardan bahsettiğimizde iki önemli duygu ve düşüncenin bizleri çok etkilediğine şüphe yoktur. Bir taraftan geçmişimizle övünür dedelerimizin, babalarımızın zoru nasıl başardığına bir kez daha şahitlik ederiz. Bütün bunlar bizlere övünç verir. Çalışma azmimizi kamçılar ülkemiz üzerine titrememiz gerektiğini hatırlatır. Ama aynı zamanda omuzlarımızdaki yükün ağırlığını, sorumluluklarımızın büyüklüğünü görmemize vesile olur. En zor şartlarda bu vatanı gözbebeği gibi koruyarak bizlere teslim edenler karşısında minnet ve şükran borcumuzun ne kadar büyük ve anlamlı olduğu ortaya çıkar. Kahraman ecdadın omzumuza yüklediği bu mübarek borcu ilk ülkücü şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz nasıl ödediyse, Polatlı’mız topraklarında şehadet şerbetini içen Hasan Erdem ağabeyimiz nasıl ödediyse, Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz nasıl ödediyse aynı ruh ve imanla ödemeye her daim hazırız. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Polatlı’mız topraklarında Sakarya Meydan Muharebesinde tarih yazan dedelerimizin inancını turana taşıyacak olan bu mübarek ocağın bayraktarlarıyız.” dedi.

YÜKSEL: ÜLKÜSÜZ İNSAN DÜMENSİZ, PUSULASIZ BİR GEMİDİR

Daha sonra kürsüye çıkan Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Yüksel, “Ülkücülük idealizm demektir. İnsanın zihninin içinde varılması en mükemmel ve güzel olan idealler doğrultusunda hedeflerin planlanması ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışmak anlamını taşır. Ülkü, insanın kalbini aydınlatan bir ışık, insanlara yönünü tayin etmesini sağlayan bir kılavuzdur. Milletler içinde milli ülkü, milletin kılavuzu, milletin yolunu aydınlatan güneştir. Merhum başbuğumuzun dediği gibi ülküsüz insan çamurdan farkı olmayan bir varlıktır. Ülküsüz insan dümensiz, pusulasız bir gemidir. Bizim ülkümüzde yolumuzu aydınlatan kılavuzumuz 9 ışıktan hareketle Türk milleti için hedefler belirlemek ve onun için çalışmaktır. Her şeyden önce Türk milletini ahlakta, maneviyatta, insanlık duygularında en yüksek seviyede bulunması ve yaşanmasını ilimde, ekonomide, teknikte, dünyanın en ileri olan milletleri arasında yer almasını sağlamaktır. Bu ülkümüzle, milliyetçilik anlayışımız her şey Türklük için ve Türk milletine göre ilkesiyle milli bilinç oluşturmak Türk milletinin vatanını ve devletini sevmek, yükseltmek ve her türlü tehditlere karşı korumaktır. Çünkü biz millete bağlı 9 ışıkçılarız. Amacımız bu kıymetli vatan üzerinde büyük Türk milletini ebediyet, bağımsızlık ve güçlü yaşamasını sağlayacak milli ülküyü çizmektir. Bununla birlikte bir amacımız daha Kızılelma’ya ulaşmak Turancılık ilkemizi Türk dünyasına hizmet etmektir. Bu nedenle milliyetçi ülkücü hareket olarak Anadolu’dan turan coğrafyasına kadar Türk tarihi ve kültürün milletimizin binlere yıllık mazisine dayanarak güç ve hükümlerinden kuvvet alıyoruz. Tarihimizde aldığımız güçle ülkü ocakları olarak 1968’den bugüne hem ülkümüz hem de Türk dünyası için mücadele etmekteyiz. Milli ülkümüz için bu dava yolunda canlarını ortaya koyan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ndan tüm şehitlerimize çok şey borçluyuz. Bizler şehitlerimizin inanarak baş koyduğu, mücadele ettiği milli davamız yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Bu akşam bizleri burada bir araya getiren Polatlı Ülkü Ocakları Başkanımız İbrahim Güran kardeşime ve bu programda emeği geçen tüm teşkilat mensubu dava arkadaşlarıma teşekkür ederim. “ dedi.

 

 

 

 

KARAKAYA: GENÇLERİMİZİ GÖRDÜKÇE BİZLERİNDE GELECEĞİ DAİR UMUTLARI, BEKLENTİLERİ ARTIYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Bugün burada Polatlı’da Kılıçkıran’dan Fırat’a, Sakarya’dan Fırat’a adlı etkinlikle bizleri bir araya getiren Polatlı Ülkü Ocakları Başkanımıza, Ankara Ülkü Ocakları Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlikleri geleceğin teminatı olan gençlerimizi gördükçe bizlerinde geleceği dair umutları, beklentileri artıyor.” Dedi.Karakaya  gençliğe seslenişinde Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’ten MHP lider Devlet Bahçeli ile olan anılarını anlattı.

Ülkü Ocakları Polatlı İlçe Başkanı İbrahim Güran tarafından MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Yüksel’ plaket ve hediye takdim etti.

ALİ KINIK  KULAKLARIN PASINI SİLDİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Polatlı Seğmenleri gösterisi, Kum Sanatçısı Tarkan Köylü’nün gösterisi, Rahmet Safa konseri ve son olarak büyük bir coşkuyla Ali Kınık konseri yer aldı. Son olarak sahneye çıkan ünlü sanatçı Ali Kınık geceye katılanlara coşku dolu anlar yaşattı.

–HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum defacer hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara