DOLAR 16,8143 -0.14%
EURO 17,5581 -0.05%
ALTIN 986,60-0,53
BITCOIN 3412285,55%
Ankara
25°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ABB’DE HEDEF: SIFIR İŞ KAZASI

ABB’DE HEDEF: SIFIR İŞ KAZASI

ABONE OL
13 Haziran 2022 09:13
ABB’DE HEDEF: SIFIR İŞ KAZASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, meslek hastalıklarının ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla Sağlık İşleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda ABB, EGO, ASKİ ve Belediye iştiraklerinde görevli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarının katılımıyla “İş Sağlığı ve Güvenliği 2022 Yılı Koordinasyon Toplantısı”nın ilkini gerçekleştirdi. Tüm birimler yaşanan iş kazası ve meslek hastalıklarının analizini yaparak, gerekli tedbir ve önlemleri alacak.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan Başkentlilerin sağlığını, güvenliğini ve huzurunu artıran projeleri hayata geçirirken bir yandan da kendi personelinin iş sağlığını ve güvenliğini sağlamayı amaçlayan çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesinde ‘sıfır iş kazası’ hedefiyle meslek hastalıklarının ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla “İş Sağlığı ve Güvenliği 2022 Yılı Koordinasyon Toplantısı”nın ilkine ev sahipliği yaptı.

ABB, EGO, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi bağlı iştiraklerinde görevli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarının katıldığı toplantıda; yaşanan iş kazalarının verilerinin tek merkezde toplanması kararlaştırıldı.

 

ORTAK ÇALIŞMA İLE İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARININ ANALİZİ YAPILACAK

Görevli personelin belediye hizmetlerini yerine getirirken geçirdiği iş kazası veya meslek hastalığına ait tutulan tutanak, bilgi ve belgeler bundan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde toplanarak analizleri yapılacak.

Yapılacak ortak çalışma kapsamında komisyon tarafından raporlanacak veriler ve kaza sıklık oranları tek tek tespit edilecek. En fazla iş kazasının ve meslek hastalığının yaşandığı riskleri ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri almayı amaçladıklarını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara halkının sağlığını düşündüğümüz kadar en az kendi personelimizin iş sağlığı ve güvenliğini de düşünüyoruz. Bu toplantıların amacı önce farkındalık oluşturmak, dikkat çekmek, eğitmek sonra da iş sağlığı ve güvenliği ile iş kazaları açısından bu istatistikleri tutmak. Uzmanların bu verileri değerlendirmesini sağlayarak bu kazaları önlemek için çaba sarf edeceğiz.”

2022 yılının ilk toplantısında teorik eğitim de alan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Mesut Mercan: “Amacımız belediye personelinin güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmasını sağlamak. Çalışanlarımızın iş kazasını ve meslek hastalıklarını önlemek için çalışıyoruz. Bu eğitimde de bilgilerimizi pekiştirdik ve daha ne kadar iyi çalışabiliriz onu öğrendik.”

-Yasin Akın: “Bu toplantıda EGO, ASKİ, ABB ve Belediye iştirakleriyle iş kazalarının önüne geçebilmek için ortak bir çalışma yürütüyoruz. İş kazalarını analiz ederek, kaza yoğunluk oranlarını ortaya çıkararak önlemler almaya çalışacağız.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara