DOLAR 17,2392 1.51%
EURO 17,6150 0.81%
ALTIN 976,581,45
BITCOIN 3470813,56%
Ankara
23°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

YILDIZKAYA : 1999 – 2004 YILLARI ARASINDA BAĞ EVLERİNİ YABANCILARA İHALESİZ SATTINIZ

YILDIZKAYA : 1999 – 2004 YILLARI ARASINDA BAĞ EVLERİNİ YABANCILARA İHALESİZ SATTINIZ

ABONE OL
3 Haziran 2022 10:05
YILDIZKAYA : 1999 – 2004 YILLARI ARASINDA BAĞ EVLERİNİ YABANCILARA İHALESİZ SATTINIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

BAŞKAN YILDIZKAYA; “CEVABINI BEKLEMEDİĞİNİZ SORULARLA GÜNDEME GELMEK YERİNE HUKUKA VE KANUNA BAŞVURUN”

Spot:  Başkan Yıldızkaya “Allah’a şükür Polatlı Belediyesi’nin cevap veremeyeceği hiçbir soru yoktur. Var diyenleri acilen hemen ve lütfen hukuka başvurmaya davet ediyorum.”

 

 

Polatlı Belediye Meclisi Haziran Ayı 1. Oturum 1. Birleşimi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, gündem dışı söz alarak kamuoyunda geçtiğimiz hafta itibariyle gündeme gelen konular hakkında tekrar konuşma yapan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık’a cevap verdi. Ovacık’ın sayıştay roparlarına ilişkin iddialarına  karşılık Başkan Yıldızkaya Ovacık’a  ,1999 – 2004 yıllarının raporlarını hatırlatarak “1999 – 2004 yılları arasında bağ evlerini yabancılara ihalesiz sattınız”dedi.

 

 

 

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık tarafından gündeme getirilen konulara daha önce defalarca cevap verdiğini belirten  Polatlı Belediye  Başkanı Mürsel   Yıldızkaya; kamuoyunda soru işareti meydana getirmek amacıyla ortaya atılan iddialara ilişkin elinde bilgisi ve belgesi olanları kanuna ve hukuka başvurmaya davet ediyorum dedi.

VERDİĞİNİZ DİLEKÇENİN CEVABINI BEKLEMEDİNİZ

Başkan Yıldızkaya CHP Meclis Üyesi Ovacık’a cevap verdiği meclis konuşmasında; “Selami Bey tarafından gündeme getirilen konulara daha önce defalarca belgeleriyle cevap verdik. Ama maksat bilgi edinmek değil, vatandaşlarımızın kafasında soru işaretleri bırakmaktır. Sayın Ovacık gündemde kalmak için kendisinin de anlamadığı konuları tekrar etmekten başka bir şey yapamaz.

Allah’a şükür Polatlı Belediyesi’nin cevap veremeyeceği hiçbir soru yoktur. Var diyenleri acilen hemen ve lütfen hukuka başvurmaya davet ediyorum.

Sayın Ovacık 20 Mayıs Cuma günü Bilgi Edinme Yasası kapsamında sorular sorarak bilgi istiyor. Cevabı beklemeden aynı gün bu soruları basın aracılığı ile paylaşıyor. Elbette ki paylaşabilir. Ama o zaman aldığı cevaplarla başını eğmek zorunda kalır. Daha önce Zeki Tarhan Bey aynı soruları sordu, cevaplarını verdik. Niyeti kılçık atmak, imada bulunmak. Biz bunlara müsaade etmeyiz.

BELEDİYEMİZİ TAHKİR EDEN HERKESE EN SERT CEVABI VERİRİZ

Kartaltepe kat karşılığı ihalesinde şartnamenin hilafına hiçbir iş ve işlem yapılmamıştır. Müteahhit firma sorumluluklarını yerine getiremediği için hukuki haklarımızı kullanarak işi feshettik. Şartnamenin ilgili maddelerinde arsa fiyatının Belediye tarafından, binaların hafriyatının yüklenici tarafından yazdığı açık olmasına rağmen; Belediye araçları çalıştı mı diye sorarak yükleniciye çıkar sağladığımızı ima ediyorsun. Cevabını alınca da başını öne eğiyorsun.

Bu süreç hiç olmadığı kadar şeffaf yürüdü. Siz ve gizli ortaklarınız defalarca araştırdınız. Bir şey bulamadınız. Çünkü hukuka aykırı bir şey yok. Polatlı Belediyesi’ni hakir gören, açıkça tahkir eden , kafalarda soru işareti oluşturmaya çalışan herkese en sert cevabı veririz. Alınan, alınır. Gücenen, gücenir.

HALKIN TERAZİSİNE ÇIK

Siyaset yapmayı, aday olmayı düşünebilirsiniz. Saygı duyarız. Bunu gündemde kalmak için kullanıyorsun. Teraziye çık, hemşehrilerimiz ağırlığını tartar. O zaman görürsün.

GÜNDEMDE KALMAK İÇİN SÖYLEDİĞİNİZ YALANLARA HALK İTİBAR ETMİYOR

İlbank payından 699 Bin TL eksik alarak kamu zararı oluşturduğumuzu ifade ediyorsun. Sayıştay’ın böyle bir tenkidi oldu. Ancak yapılan çalışmalar sonucunda böyle bir kaybın olmadığı anlaşıldı. Biz Belediyemizin 1 kuruşunu kimseye yedirir miyiz? Bunu hangi kamu kurumu yapar? Niye yapsın?

Sorunun cevabını beklesen bu açıklamayı yapmaz, kamuoyunu meşgul etmezdin. Ama bunu gündemde kalma aracı olarak kullanıyorsun. Halk size itibar etmiyor bunu bilin.

1999 – 2004 YILLARI ARASINDA BAĞ EVLERİNİ YABANCILARA İHALESİZ SATTINIZ

Sayıştay zaman zaman bütün kamu kurumları gibi Belediyeleri de denetler. Eksiklerle ilgili uyarır. Biz sürekli denetimdeyiz. Bir sıkıntımız da yok. Denetimin faydalı olduğu inancındayız. Sayıştay raporları deyince istersen 1999 – 2004 yıllarının raporlarına da bakalım. O zaman çıkan zimmetleri araştıralım.

1999 – 2004 YILLARI ARASINDA ŞİRKET MÜDÜRÜ SIFATIYLA SELAMİ BEY’İN İMZALARI VAR

Belediye Meclis Üyesi olan Belediye Şirketinin müdürüne bakalım. Aldığınız maaşları inceleyelim. Bağ evlerini ihalesiz nasıl sattığınıza, en iyi yerleri ihalesiz kimlere verdiğinize bakalım. Yargılandığınız hukuk sisteminin yavaşlığından zaman aşımına uğrayan dosyalarınıza birlikte bakabiliriz.

Hem ihalesiz hem de çoğunu başka il ve ilçelerdeki insanlara nasıl verdiğinizi birlikte araştıralım. Biz köyün tarlasını köylüye satınca ortalığı ayağa kaldıranlar buna da cevap verin hadi bakalım. Bakın gördünüz mü sizin tarzınızda soru sorunca nasılda kızıyorsunuz, bozuluyorsunuz.

ÖNÜNÜ, ARKASINI, GERÇEKLİĞİNİ BİLMEDİĞİNİZ KONULARDA AÇIKLAMA YAPMAYIN

Görevinizi layıkıyla yapın, hizmet edin, üretin. Biz bundan rahatsızlık duymayız. Örneğin şehrin en büyük sorunu trafik. Bu konuda sizin sorumluluğunuz var. Mecliste kaç defa uyardım. Ne yaptınız. Hangi gelişme var. Son olarak suistimal edilmiş bir konu biliyorsanız; ki yok. Lütfen kanuna, hukuka başvurun. Bunu lütfen yapın. Önünü, arkasını, gerçekliğini bilmediğiniz konularda açıklama yapmayın.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara