DOLAR 17,2289 1.48%
EURO 17,6230 0.86%
ALTIN 976,981,48
BITCOIN 3478363,80%
Ankara
23°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BAKAN KASAPOĞLU SPORFEST 2022’YE KATILDI

BAKAN KASAPOĞLU SPORFEST 2022’YE KATILDI

ABONE OL
21 Mayıs 2022 11:40
BAKAN KASAPOĞLU SPORFEST 2022’YE KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporun birleştiren, dostluğu, kardeşliği pekiştiren yönünü her daim görüyoruz. Bu anlamda hem sporu yaygınlaştırma hem sporcularımızı teşvik etme yönünde pek çok çalışmayı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Uluslararası Spor Festivali SporFest 2022’nin ödül törenine katılarak, festivalde yer alan öğrencilerle bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada sporun birleştiren, dostluğu, kardeşliği pekiştiren yönünü her daim gördüklerini belirtti.

Türkiye’nin her tarafında Gençlik Haftası’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın dolu dolu kutlandığını belirten Bakan Kasapoğlu, “Ankara’da Sağlık Bilimleri Üniversitesinde bu coşkuyu çok farklı bir şekilde yaşatan üniversite yönetimine ve katılımlarıyla bu heyecanı zirveye taşıyan siz değerli sporcu arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Gençlik, bu ülkenin en büyük gücü ve en büyük umudu”

Gençliğin bu ülkenin en büyük gücü ve en büyük umudu olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“19 Mayıs tarihi bir gün, bu toprakların vatan kılınmasında emeği olan büyüklerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz, hepsini rahmetle, minnetle yad ediyorum. Türkiye’nin neresine gidersek gidelim gençlerimizin gözündeki ışık, onların heyecanı bize bugünümüz ve yarınlarımız için çok ama çok büyük umutlar veriyor. Gençlerimizin mutluluğu için çalışmak, onların imkanlarını genişletmek, gerek bakanlık olarak gerekse tüm devlet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde en büyük motivasyon kaynağımız. Eğitimden kültüre, sosyal hayattan spora, her alanda gençlerin yanında olduk ve yine gençlerimizin yanında tüm imkanlarımızla olmaya devam edeceğiz.”

Sporun dönüştürücü, birleştirici misyonu olduğunu, sporun olduğu yerde kötülüğün olmayacağına inandıklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “Sporun olduğu yerde kavganın, şiddetin olmayacağına inanıyoruz. Sporun birleştiren, dostluğu, kardeşliği pekiştiren yönünü her daim görüyoruz. Bu anlamda hem sporu yaygınlaştırma hem sporcularımızı teşvik etme yönünde pek çok çalışmayı gerçekleştiriyoruz. İşte Sağlık Bilimleri Üniversitesinin bu anlamda spor dostu bir üniversite olması, dumansız üniversite olmanın yanında apayrı bir anlam taşıyor. Üniversiteleri çok ama çok önemli bir paydaş olarak görüyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında gerek üniversitelerimiz gerek üniversitelerin sporcularıyla çok anlamlı iş birliklerimiz var” diye konuştu.

“Artık Cudi’de sporcuların sevinç sesleri, raketlerin sesleri duyuluyor”

Bakan Kasapoğlu, “Dün Şırnak Üniversitemizin kampüsünde, Cudi Dağı’nın eteklerinde, bir zamanlar üzücü hadiselerin yaşandığı bölgede geçen yıl ulusal olarak yaptığımız tenis turnuvasının bu yıl uluslararası olanının açılışını yaptık. Artık Cudi’de sporcuların sevinç sesleri, raketlerin sesleri duyuluyor. Ülkemizin bir huzur iklimine ulaştığının en somut örneklerinden biri” ifadelerini kullandı.

“Sporla olan ilişkinizi sporla olan muhabbetinizi hiçbir zaman bırakmayın”

Türkiye’nin dört bir yanında sporu yaygınlaştıran ve altyapısını güçlendirme adına pek çok çalışmanın devam ettiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Hamdolsun her geçen gün farklı alanlarda meyvelerini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabii ki spordaki hedeflerimiz, hayallerimiz, her zaman daha ötesini gerçekleştirmek.” şeklinde konuştu.

SporFest 2022’e katılan bütün sporculara teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, “Bu özel organizasyonda kazananın kardeşlik olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Sporla olan ilişkinizi, sporla olan muhabbetinizi hiçbir zaman bırakmayın. Biz sporun bütün branşlarını önemsiyoruz, her sporcu arkadaşımızın değerli olduğuna inanıyoruz. Bu yolda lütfen kendinizi yalnız hissetmeyin. Devlet olarak, bakanlık olarak, üniversite olarak sporla ilgili bağınızın güçlenmesi, spor yolculuğunuzda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının ardından organizasyonda dereceye giren sporculara ve takımlara ödüllerini, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl ile birlikte takdim etti.

Hbr-Ayşe Köksal

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP