DOLAR 17,2392 1.51%
EURO 17,6150 0.81%
ALTIN 976,581,45
BITCOIN 3470813,56%
Ankara
23°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

ATO 4. VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI’NDA STANT AÇTI

ATO 4. VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI’NDA STANT AÇTI

ABONE OL
20 Mayıs 2022 08:52
ATO 4. VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI’NDA STANT AÇTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Ticaret Odası (ATO) Gürsel Baran, sürekli azalan kaynakları az emek ve düşük maliyetle ekonomik değere dönüştürmenin ancak verimlilikle mümkün olabileceğini belirterek, “Hızla gelişen teknoloji, verimlilik artışına katkı sağlayan unsurların başında yer alıyor.” dedi.

Baran, Ankara Bilim Üniversitesi tarafından ATO Congresium’da düzenlenen 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Gürsel Baran, büyüme, kalkınma ve rekabet gücünün anahtarı olan verimliliğin, bugün tüm dünyada sektörlerin, hükümetlerin, bilim ve iş insanlarının gündeminde yer alan önemli bir konu olduğunu söyledi.

En küçük şirketten en büyük holdinglere, yerel yönetimlerden ülke yönetimlerine kadar her alanda verimlilik sağlamanın yolunun bilinçli eylemler ortaya koymaktan geçtiğini dile getiren Baran, “Sürekli azalan kaynakları az emek ve düşük maliyetle ekonomik değere dönüştürmek ancak verimlilikle mümkün. Hızla gelişen teknoloji, verimlilik artışına katkı sağlayan unsurların başında yer alıyor.” diye konuştu.

Baran, Türkiye’nin son yıllarda dijital teknolojileri imalat sanayisinde yoğun biçimde kullanarak kaliteli, hızlı ve esnek üretimde önemli ölçüde gelişim sağladığını vurgulayarak, hizmet sektörü başta olmak üzere ticaretin her alanında gelişimin anahtarının, dijitalleşmeyi de temel alan verimlilik olduğunu ifade etti. Türkiye’nin verimlilik konusunda son yıllarda gerçekleştirdiği çalışmalarla bu konuda önemli aşama kat ettiğine dikkati çeken Baran, reel sektörde verimlilik anlayışının hakim olması için de destek mekanizmalarının hayata geçirildiğini anlattı.

– “EKONOMİYE SAĞLADIĞIMIZ FAYDANIN KATLANARAK ARTMASINI UMUYORUZ”

Baran, Türkiye’nin enerji ithal eden bir ülke olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Dış ticarette enerji ithalatına ödenen kaynak çıkarıldığında rahatlıkla fazla verebilecek bir dengeye sahip olduğumuz görülebiliyor. Hükümetimizin doğal gaz temini için hem Karadeniz’de hem de Akdeniz’de arama çalışmaları devam ediyor. Bulunan kaynakların kullanıma sunulması için de gün sayıyoruz.”

Kovid-19 salgını ve Rusya-Ukrayna Savaşı’yla ham madde ve enerji kaynaklarını verimli kullanmanın öneminin daha çok anlaşıldığını vurgulayan Baran, 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nın bu anlamda geleceğin planlanması ve yeni fikirlerin ortaya atılması açısından kıymetli olduğunu söyledi.

Hangi alanda faaliyet gösterilirse gösterilsin, verimliliğin temel alınması gerektiğinin altını çizen Baran, ATO olarak çalışmalarını ve kurumsal gelecek planlamalarını azami verimlilik hedefiyle ve yenilikçi anlayışla gerçekleştirdiklerini anlattı. Baran, bu yaklaşımın, teknolojiyi hizmet kalitelerinin yükselmesini, verimliliğe hizmet edecek şekilde değerlendirmelerini ve salgın sürecini başarıyla geçirmelerini sağladığını dile getirdi.

Sundukları hizmetlerle verimlilik anlayışını üyelerinin faaliyetlerine de yansıtarak, onların da emek, zaman ve kaynak verimliliğine ulaşmalarını sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Baran, sözlerini şöyle tamamladı:

“ATO olarak, üyelerimizin sorunlarının çözüme kavuşması için gayret sarf ederken, sektörlerin çağın gereklerine uygun gelişmesi, istihdamın artması, girişimciliğin yaygınlaşması yönünde çalışmalarla, şehrimizin ve ülkemizin verimlilik düzeyini yükseltmeye katkıda bulunuyoruz. ATO olarak tüm faaliyetlerimizde ortaya koyduğumuz verimlilik anlayışıyla, ülke ekonomisine sağladığımız faydanın katlanarak artmasını umuyoruz.” dedi.

HBR-AYŞE KÖKSAL

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara