DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4717410,70%
Ankara
23°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SOKAK KÖPEKLERİ  SORUNU MECLİSTE KONUŞULDU

SOKAK KÖPEKLERİ  SORUNU MECLİSTE KONUŞULDU

ABONE OL
7 Mayıs 2022 11:31
SOKAK KÖPEKLERİ  SORUNU MECLİSTE KONUŞULDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAŞKAN YILDIZKAYA: KOMİSYONUMUZU GÖREVE DAVET EDİYORUM

SPOT: Yıldızkaya :Sokak Köpekleri Şu Anda Maalesef Türkiye’nin Ciddi Bir Sorunu

 Polatlı belediye meclisinde “tatile giden vatandaşların evcil hayvanlarını kısa süreliğine bırakabilmeleri için hayvan barınaklarına düzenleme yapılması kapsamında  meclis başkanlığına verilen  önergeye  ilişkin Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “Buda ciddi bir popülasyon yaratıyor. Bununla ilgili yapılacak en önemli şey barınak yapmaktı yaptık, kısırlaştırma yapmaktı yapıyoruz. Birde bu konuda halkı bilinçlendirmek gerekiyor. Bu konuyla ilgili de komisyonumuzun çalışma yapmasını arzu ediyorum. Sonuçta onlarda bu hayatın ortağı, hepsi can taşıyorlar. Dolayısıyla biraz daha hassasiyet göstermekte fayda var diye düşünüyorum ve komisyonumuzu göreve davet ediyorum.” dedi.

 

Polatlı Belediye Meclisi Mayıs ayı   ilk toplantısı  yapıldı. Belediye meclis  Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında toplanan meclis 11 gündem maddesini görüştü. 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Saat 18.00’da başlayan Polatlı Belediye Meclis toplantısında 11 gündem maddesi yer aldı. Mayıs ayı ikinci meclis toplantısı Salı günü saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezinde yapılacak.

Gündem maddeleri olan : “2021 Yılı Kesin Hesabı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yer Tahsisi (Güldeste Konağı)” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ücretler” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Yenidoğan Mah.154 Ada 28,31 ve 32 Parsellere Ait Pazar Alanı Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli İmar Planı Tavsiyesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Şıhali Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı” ile ilgili konunun müzakeresi Mayıs ayı ilk meclis toplantısında görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

 Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “Yer Tahsisi” ile ilgili müşterek önerge “Elektronik ve Haberleşme Cihazlarına Esas Ruhsat ve İzin Belgelerinde Belirlenen Fiyat Hk.” İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “Otopark Alanları” ile ilgili müşterek önerge, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Orman Bölgelerinin Korunması İçin Tedbir Alınması” ile ilgili müşterek önerge ve “Tarım Merkezi Kurulması” ile ilgili konuların komisyon çalışmaları devam ediyor.

AK PARTT GRUBUNDAN EVCİL HAYVANLARA YÖNELİK ÖNERGE

 Ak Parti grubunun  “salgın hastalıklardan korunmak ve yayılmasını engellemek amacıyla özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç hastaların nasıl korunabileceğine ilişkin çalışma ve tatile giden vatandaşların evcil hayvanlarını kısa süreliğine bırakabilmeleri için hayvan barınaklarına düzenleme yapılması önergeleri oylanarak Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonuna havale edildi.

BAŞKAN YILDIZKAYA: ONLARDA BU HAYATIN ORTAĞI, HEPSİ CAN TAŞIYORLAR

Sokak köpekleri ile ilgili konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, komisyonu göreve davet etti. Başkan Yıldızkaya, “Sokak köpekleri şu anda maalesef Türkiye’nin ciddi bir sorunu. Ben 2019 seçimlerinde de yaptığım ziyaretlerin hemen hemen tamamında bu durumla karşılaştım. Vatandaşlarımız bu konuda çok hassaslar. Daha önce de konuştum, ince bir çizgi. Hayvanlarla, canlılarla, hayvan severler ve diğer vatandaşlarımız arasındaki ölçüyü iyi korumak lazım. Biz çok modern bir barınak yaptık. Şu an Polatlı’daki tüm Veteriner Hekimler ile kısırlaştırma yapıyoruz. Ama maalesef çevre ilçelerden Polatlı’da barınak var haberiyle Polatlı’ya ciddi sayıda hayvan bırakılıyor. Bazılarını tespit ettik ve bazı belediyelerden şikayetçi olduk, suç duyurusunda bulunduk. Bu maalesef sıkıntılı bir durum. Birde kışın köyden şehre gelen vatandaşlarımız hayvanlarına bakacak kimse bulamayıp onlarda getirip şehre bırakıyorlar. Buda ciddi bir popülasyon yaratıyor. Bununla ilgili yapılacak en önemli şey barınak yapmaktı yaptık, kısırlaştırma yapmaktı yapıyoruz. Birde bu konuda halkı bilinçlendirmek gerekiyor. Bu konuyla ilgili de komisyonumuzun çalışma yapmasını arzu ediyorum. Sonuçta onlarda bu hayatın ortağı, hepsi can taşıyorlar. Dolayısıyla biraz daha hassasiyet göstermekte fayda var diye düşünüyorum ve komisyonumuzu göreve davet ediyorum.” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum
reklam ajansı reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara