DOLAR 13,52950.34%
EURO 15,35150.38%
ALTIN 799,660,79
BITCOIN 4893583,90%
Ankara
-4°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

OVACIK, ‘’ BAŞKENT ÇİFTÇİSİ KİMSESİZ DEĞİL

OVACIK, ‘’ BAŞKENT ÇİFTÇİSİ KİMSESİZ DEĞİL

ABONE OL
13 Ocak 2022 09:38
OVACIK, ‘’ BAŞKENT ÇİFTÇİSİ KİMSESİZ DEĞİL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

 OVACIK, ‘’ YEREL YÖNETİMLER BAZINDA, TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI ‘’ BAŞKENT ÇİFTÇİSİNE  MAZOT DESTEĞİ ’’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ’’ Yerel Yönetimler Bazında, Türkiye’nin En Kapsamlı Çiftçiye Mazot Desteği’nin Başkent üreticisine yapılacağını belirttiği açıklamasında, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş başkanlığında, Sosyal Demokrat Belediyeciliğin tüm ilkelerini gerçekleştirmek üzere yola çıktık. İnsan ve toplum odaklı tüm sözlerimizi tek tek gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimize mazot desteği sağlayacağız sözümüzün uygulamasını,  Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın iradesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimizin desteği ile hayata geçiriyoruz.’’ ifadelerinde bulundu.

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 31 Mart öncesi verilen sözlerin bir bir tutulduğunu ve hayata geçirildiğini belirten, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ‘’  En büyük hayalimiz ve bu hayali gerçekleştirmek için gayretimiz Ankaralı üreticinin ürettiğinin karşılığını, alınterinin karşılığını insanca yaşam koşullarını sağlayacak ekonomik refaha ulaşacak şekilde almasıdır diyerek sayın Mansur Yavaş’ın başkanlığında Sosyal Demokrat Belediyeciliğin tüm ilkelerini gerçekleştirmek üzere yola çıktık. İnsan ve toplum odaklı tüm sözlerimizi tek tek gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimize mazot desteği sağlayacağız sözümüzün uygulamasını,  Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın iradesi ve Büyükşehir Belediye Meclsi Üyelerimizin desteği ile hayata geçiriyoruz. 1 Litre mazotun 1 dolar seviyesine çıktığı şu ekonomik buhran günlerinde, yanlış ekonomik politikalarla, peş peşe zamlarla tarlasını ekemeyecek duruma getirilen çiftçimize, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, mazot yardımı için çiftçilerimize  Başkent Kart dağıtmaya hazırlanıyoruz. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızca, kart dağıtımlarının tamamlamasının ardından mart ayı içinde belirli kriterlere göre belirlenecek on binlerce çiftçiye mazot desteğinde bulunmuş olacağız. ‘’ ifadelerinde bulundu.

 

OVACIK, ‘’ TOHUMDAN HAYVANCILIĞA BAŞKENT ÜRETİCİSİNE DESTEK OLAN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MAZOT DESTEĞİ İLE DE BAŞKENT ÇİFTÇİSİNİN YANINDA ‘’

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen mazot desteği kararı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Mansur Yavaş başkanlığında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin  özellikle pandemi döneminden bugüne, tohumdan hayvancılığa kadar birçok alanda Başkent üreticisine destek verdiğini ifade ederek, derin yoksulluk ağının giderek yaygınlaştığı ekonomik koşullarda, Başkent’te, toplumun tüm kesimleri yanıbaşında  Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni buldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş olmak üzere, çiftçimize kara gün dostluğu yapacak bu kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

 

OVACIK, ‘’ BAŞVURULAR, 28.02.2022 TARİHİNE KADAR SÜRECEK ‘’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca, mısır tohumu, yonca tohumu, domates fidesi, biber fidesi, buğday tohumu, arpa tohumu hibelerinin gerçekleştirildiğini, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilere sağlanacak mazot desteği 28 Şubat 2022 mesai bitimine kadar süreceğini belirtti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.