DOLAR 13,3676-0.11%
EURO 15,1762-0.21%
ALTIN 790,370,10
BITCOIN 549141-2,52%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

OSMAN AYDOĞAN BAŞKANLIĞINI TAZELEDİ

OSMAN AYDOĞAN BAŞKANLIĞINI TAZELEDİ

ABONE OL
10 Ocak 2022 09:35
OSMAN AYDOĞAN BAŞKANLIĞINI TAZELEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÜYELER AYDOĞAN İLE YOLA DEVAM DEDİ

 

Polatlı Ziraat Aletleri Esnaf Odası olagan genel kurulunu tamamladı. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Osman Aydoğan üyelerin güven oyu başkanlığını tazeledi. Başkanlık görevi boyunca sanayi esnafı başta olmak üzere üyelerin sorunlarını çözme noktasında siyasilerden kurumlara kadar istişare içinde olduklarını kaydeden Polatlı Ziraat Aletleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan üyelerine teşekkür etti.

Polatlı Ziraat Aletleri Esnaf Odası başkanlık seçimi yapıldı. Seçime mevcut başkan Osman Aydoğan tek liste halinde katıldı. Kongre hafta sonu yoğun katılım ile gerçekleşti. Kongreye Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, siyasi parti temsilcileri STK temsilcileri ve üyeler katıldı.Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Osman Aydoğan 2018- 2019- 2020- 2021 Yılları Faaliyet Raporunu okudu. Aydoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Oda olarak her zaman önem taşıyan, değişen ve yeni çıkan kanun tasarılarını esnaflarımızın kredi ve hibe destekleri gibi, önemli bilgileri gerek odamızın SMS yoluyla, gerekse sosyal medya yoluyla bilgilendirmeye devam ediyoruz. Geçen dönem 2017’nin sonunda, projesi hazırlanan, Polatlı Belediyesine sunduğumuz tarım makineleri teşhir alanı, Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’nın talimatıyla tüm masrafları ve giderleri Polatlı Belediyesi tarafından karşılanarak esnaflarımıza kazandırılmıştır. Bu sayede sanayideki esnaflarımız ürettikleri ürünleri hem depolayıp aynı zamanda yaptıkları ürünleri sürekli fuar alanı gibi teşhir etme imkanına sahip oldular. Bunun yanı sıra sanayimizin içindeki, hurda araç ve gereçler Polatlı belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kaldırarak daha düzgün ve düzenli hale getirilmiştir. Sanayimize Tarım makineleri, teşhir alanını yapan Polatlı belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya sanayimiz ve odamız adına teşekkür ediyorum.”

 

 

 

ZİRAAT BANKASI YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞEREK, SANAYİMİZDEKİ ESNAFLARIMIZIN YENİ MAKİNE TALEPLERİNİ İLETTİK

“Taleplerimiz üzerine, geçen dönemin sonunda sanayimize Ziraat bankası ve PTT den ATM makinaları gelmiştir. Ziraat bankası ATM’sinin eski olması sebebiyle para yatırma olmadığı için, sizlerin talepleri ile oda olarak, Ziraat bankası yetkilileri ile görüşerek, sanayimizdeki esnaflarımızın yeni makine taleplerini ilettik. Şu anda her iki ATM makinasıda sanayimize hizmet vermeye devam ediyor. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz, Ramazan ayında, Kadir gecesinde, sanayi esnaflanmızın ahirete intikal eden, geçmişlerinin ruhuna mevlid-i Şerif okutarak, çıkışta oda olarak ikramlarda bulunmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Muharrem ayında aşure ikramında bulunuyoruz. Esnaflarımızın gelişen teknolojiyi yakinen takip etmeleri için fuar gezileri ve tarihi yerler gezilerini 2020’nin mart ayına kadar gerçekleştirmeye devam ettik. Ama maalesef 2020 Mart ayı itibari ile dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle, bütün etkinlikler ve toplantılar kısıtlanmıştır.”

ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMIZ AŞILARINI SANAYİMİZDE YAPTIRDILAR

“Hastalık şehrimizde de çoğalmaya başlamıştı, biz oda olarak belediye başkanımız’ ziyaret ederek sanayimizdeki işyerlerimizin dezenfekte edilmesini talep ettik. Belediyemiz çalışanları tarafından tüm işyerleri dezenfekte edilmiştir. Covid 19 hastalığının yeni çıktığı dönemlerde tüm halkımıza maske takma zorunluluğu getirilmiştir, bu sebeple tüm halkımız maske sıkıntısı çekmeye başlamıştır. Ankara esnaf ve Sanatkarlar odaları birliği başkanımız Sayın Mehmet Yiğiner tarafından odamıza belli sayıda belirli aralıklarla maske gelmiştir, biz de esnaflarımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik. Desteklerinden dolayı birlik başkanımız Sayın Mehmet Yiğiner’e ve yönetimine esnaflarımız adına teşekkür ediyorum. Oda yönetimi olarak Polatlı ilçe sağlık Müdürlüğümüzü ziyaret ederek sanayimizde Covid aşısı yapılması talebinde bulunduk. Bu sayede aşı kampanyasına destek olduk. Aynı zamanda esnaflarımız işlerinden katmadan çok sayıda arkadaşımız aşılarını sanayimizde yaptırdılar.”

SANAYİMİZİN YOLLARININ YAMA ÇALIŞMALARINI TAMAMLATTIK

“2021 yılı içinde Ankara Büyükşehir belediyesi tarafından içme suyu kazı çalışması sebebiyle sanayi esnaflarımız büyük sıkıntılar yaşadı. Bizler oda olarak i ilçe başkanlarımız ve meclis üyeleri ile sürekli diyalog kurarak, biraz geçte olsa sanayimizin yollarının yama çalışmalarını tamamlattık. Bunun yanı sıra Allah izin verirse sanayide asfalt atılmamış yol bırakmayacaklarının sözünü verdiler. Bizde ilçe başkanlarımıza ve meclis üyelerimize, sanayimiz ve esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz.”

SANAYİ WEB SİTESİ KURDUK

“Oda olarak günümüz teknolojisini kullanarak, her meslek odası gibi, ve her esnaf gibi, odamız adına kapsamlı bir web sayfası yaptırdık. Ama bizim web sayfamızın ayrı bir özelliği var. polatlisanayiesnafodası.org.tr adresinden sayfamız açılıyor. Bu sayfamızın içerisinde şu an 600 küsur esnafımızın adına ayrı bir sayfa daha açılıyor. Açılan sayfada size ulaşabilmek için, tüm bilgileriniz bulunmaktadır. Örneğin tek tuşla sizi arayabilecek, tek tuşla WhatsApp hattınıza oluşabilecek, ve adres yazmadan tek tuşla navigasyon açalabilecek. Dünyanın öbür ucundan dahi odamızın web sitesine ulaşan herkes sanayide kim ne iş yapıyorsa neye ihtiyacı varsa oturduğu yerden tüm esnaflarımıza ulaşabilecek. inşallah sizlerin sayesinde odamızın ve sanayimizin ismi her zaman ön plana çıkacaktır. 5 yıl önce esnaflarımızın talepleri üzerine Sanayimizde ikinci cami inşaatı yapılması için oda olarak hayırlı bir yola çıktık. Odamızın başkan Vekili olarak görev yapan büyüğümüz ağabeyimiz Ramazan Akdağ Başkanlığında, Esnaf ve Sanatkarlar cami Derneği’ni kurduk.”

İKİNCİ SANAYİ CAMİİ

“Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek cami için arsa talebinde bulunduk, kısa sürede belediyemiz tarafından arsa tahsisi derneğimiz adına yapılmıştır. Tabi ki derneğimiz yeni olduğu için bir kuruş paramız yok. Ortada ne kalıp var ne demir ne de çimento. Ramazan abime dedim ki abi biz ne kadar zor bir yola çıktık. Ama şunu öğrendim, esnafımızla tüm hayırseverlerimizle çıkılan yol hiç de zor değilmiş. Ben bu yaptığımız hayırlı işte başladığımız günden bugüne arsasından, hafriyatına, demirinden betonuna kadar destek veren başta belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya sanayimiz ve odamız adına teşekkür ediyorum. Camimiz bitmeden minarelerini yaptıran esnaflarımızdan Hacı Hamza Baloğlu abime ve halının yapımını gerçekleştiren Ankara Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a ve tüm hayırseverlere yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin diyorum. Tabii ki buradan cami dernek başkanımız Ramazan abimize teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Beş yıl boyunca gece demeden gündüz demeden işini gücünü bırakarak zamanının bir çoğunu bu cami inşaatına harcamıştır. Yaptığı bu hizmetin karşılığını inşallah cenabı Allah dan ahiret de almasını diliyorum. Kendisine emeklerinden dolayı şahsım ve sizlerin adına teşekkür ediyorum.”

YILDIZKAYA: ESNAFIN YÜZÜ GÜLERSE DEVLETİN YÜZÜ GÜLER

Selamlama konuşması gerçekleştiren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Osman Bey ve arkadaşlarının sanayimiz için hizmet noktasında gayretlerine kendim şahidim. Sürekli şekilde sorunları dile getirerek bizlerin, diğer kamu kurumlarının, büyükşehir belediyesi nezdinde çözüm odaklı gayret gösteriyor. Buna sizlerde şahitsiniz ki onu tekrar tekrar seçiyorsunuz. Buradan tekrar üstün başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte yine birlikte istişare halinde ihtiyaçları gidermek için gayret göstereceğiz. Sanayimizin sorunlarını biliyoruz. Bunların içerisinde bizim yetkimiz ve sorumluluğumuz olan işlerde ben bugüne kadar Osman Beye asla hayır demedim. Bütün odalarımıza aynı şekilde olduğu gibi. Çünkü sanayi bizim yüz akımız. Esnaflar bizim için çok önemli ve kıymetli. Esnaflarımız belki de devlete yük olmayan tek kesim. İstihdam yaratan ve üreten kesim. Dolayısıyla desteklenmesi lazım. Sizin yüzünüz gülerse devletin yüzü güler. İnşallah bundan sonraki süreçte hepinize bol, bereketli işler diliyorum. Her zaman emrinizde olan bir kardeşiniz olduğumu belirtiyorum.” dedi.

AYDOĞAN: HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Genel Kurula katılanlara teşekkür eden Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Aydoğan, “Odamızın Genel Kuruluna katılım sağlayarak bizleri mutlu ettiniz, onur verdiniz. Bende odamız ve şahsım adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben ve ekibim Allah izin verdiği müddetçe sizlerde güven oyu verdiği müddetçe ilk günkü azim ve kararlılıkla bu can bedende çıkmadığı müddetçe sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Kongremiz öncelikle Polatlımıza, sanayimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ben şahsım ve ekibim adına sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

HBR Aysun Yılmaz Benli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.