DOLAR 13,4266-0.88%
EURO 15,2418-0.61%
ALTIN 793,230,49
BITCOIN 560448-1,26%
Ankara
-3°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

MECLİS  TATİL YAPMAYACAK

MECLİS  TATİL YAPMAYACAK

ABONE OL
7 Ocak 2022 09:40
MECLİS  TATİL YAPMAYACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BELEDİYE SÖZLEŞMELİ PERSONEL MAAŞLARI BELLİ OLDU

Polatlı Belediye Meclisi  yılın ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında toplanan meclis  14 gündem maddesini görüştü.
 Polatlı Belediye Meclis toplantısında belediyede çalışan sözleşmeli personel maaşları da belli oldu.
Polatlı belediye meclisi her yıl Ağustos ayında yapılan  yasal tatil hakkını bu yılda kullanmıyor.Belediyede görev yapan sözleşmeli personel maaşları karara bağlandı.
Mecliste
Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale olunan “Sözleşmeli Personel Maaşları” konusuda görüşülerek mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Polatlı Belediyesi’nde sözleşmeli olarak çalışan mühendis, mimar, şehir planlayıcısı ve avukat 6 bin 718 TL, programcı, çözümleyici, ekonomist, tekniker ve restoratör 5 bin 345 TL, teknisyen ve kameramana ise 4 bin 310 TL maaş verilecek. Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale olunan diğer konulardan “Meclis Toplantı, Tatil Ayı” mecliste görüşüldü. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “zaten ayda 2 saat çalışıyoruz” sözleriyle tatil yapılmamasını oylamaya sundu, karar oy birliğiyle kabul edildi. “Zafer Mahallesi 140583 Ada 3 Parsel” sayılı taşınmazın intifa hakkını elinde bulundurarak 10 yıllık süreyle üzerinde tutarak mülkiyet satışına izin verilmesine oy birliğiyle karar verildi. “Mehmet Akif Mahallesi 1554 Ada 9 ve 10 Parsel” ihaleyle satışı konusu komisyon tarafından kabul edildi. Karar mecliste onaylandı. Polatlı İlçe Müftülüğüne bağlı ibadet yerlerinin temizliğinin yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Sosyal denge tazminatı için Memur-Sen ile yapılacak sosyal denge sözleşmesini imzalamak üzere Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya yetki verilmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi. Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olunan “Dr. Kardem Açıkyürek İsminin Verilmesi” konusu halihazırda bulunan alanların isim planlaması yapıldığı için şu an için uygun bir yer bulunmadığından dolayı önergenin geri çekilmesi hususu kabul edildi.
AĞAÇLANDIRMA BİLİNCİ OLUŞTURULACAK
Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonunda görüşülen damla sulama sistemli ağaçlandırma ile ilgili kırsal mahallelerde hayvan sulama kır çeşmelerinin yakınına İlçe Orman Şefliği ile birlikte ağaçlandırma yapılarak iki kır çeşmesinden damlama sulama sitemli şekilde sulanmasını ve o bölgede ağaçlandırma bilincinin oluşturulması komisyon tarafından uygun görüldü. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.
KOMİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Polatlı Belediye Meclisi 1. Oturum 2. Birleşimi gündeminde yer alan, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan “Necip Fazıl 2. Etap Dükkanlarına Doğalgaz Bağlanması”, “Mahallelere Sağlık Birimi Açılması” konusu, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan “Ankara İli Polatlı İlçesi Eskipolatlı Mahallesi 155 Ada 62 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/1500 Ölçekli Nazım İmar Planı Teklifi” konusu, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan “Çiftçilere Seminer Verilmesi Konusu” ve Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan “Kadınlara Yönelik İhtiyaç Analizi Anketi Hazırlanması” konusu ilgili komisyonlarca çalışmaların devam ettiği için Şubat ayı Polatlı Belediye Meclis toplantısında karara bağlanacak.
Hbr Ayşe köksal

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.