DOLAR 13,53080.39%
EURO 15,33460.29%
ALTIN 799,100,71
BITCOIN 4929323,48%
Ankara
-4°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

SAĞLIKTAN –TARIMA, KADINDAN-  EKONOMİYE  ÖNERGELER SIRALANDI

SAĞLIKTAN –TARIMA, KADINDAN-  EKONOMİYE  ÖNERGELER SIRALANDI

ABONE OL
5 Ocak 2022 10:00
SAĞLIKTAN –TARIMA, KADINDAN-  EKONOMİYE  ÖNERGELER SIRALANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 2022  YILININ  İLK MECLİSİ TOPLANDI

 Mecliste  sağlıktan tarıma, kadından, ekonomik ve ısınma problemine kadar pek çok konu  gündeme taşındı.  2022 yılının ilk meclisinde denetim komisyon üyeleri seçimi yapılırken  mecliste Ak Parti ve CHP li meclis üyelerince 2022 yılında    sağlık ve tarım konusunda  önergeler verildi. Kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu üyeleri ise ilçede kadınlara yönelik anket yapılmasını talep etti.

 

 

Polatlı Belediyesi 2022 yılı ilk  meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında toplanan mecliste  9 gündem maddesi müzakere edildi .2022 yılı   toplantı ve tatil  ayı ile 2022 yılı denetim  komisyonu   belirlendi. Başkan Yıldızkaya meclis açılış konuşmasında “ 2022 yılının  Büyük Türk milletine İslamiyet’e ve insanlığa hayırlar  huzur ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi.

Meclis Toplantı, Tatil Ayı” ile ilgili konunun müzakeresi  Plan  ve  Bütçe komisyonuna havale edildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENDİ

Denetim komisyonunda yer alacak olan isimler gizli oylama ile belirlendi. MHP: Ramazan EVCİ, Metin BAYSAR ,  CHP: Zeki TARHAN  ,Ak Parti:  Aladdin LİMAN ,  Mustafa AKKAYA  önerilen isimler oldu.  Ramazan Evci, Metin Baysar, Aladdin Liman Mustafa Akkaya Ve Zeki Tarhan denetim komisyona seçildi.

 YILDIZKAYA “BURASI YARIŞ ALANI DEĞİL”

Başkan Yıldızkaya bu seçimlerde  “  Ramazan Evci, Metin Baysar, Aladdin Liman Mustafa Akkaya Ve Zeki Tarhan denetim komisyona seçilmiştir hayırlı olsun. Bu tür  seçimlerde doğru olan 5 kişiden  5nide yazmaktır tüm grupların kararlarına saygılı duyarak yazabilmektir. Burası yarış alanı değildir.   Yazsanız da yazmasanız da seçilecek  “dedi.,

KOMİSYONLARA  HAVALE EDİLDİ

 “Zafer Mah.140583 Ada 3 Parsel” ile ilgili konunun müzakeresi Plan ve bütçe  komisyonuna havale edildi.

“M.Akif Mah. 1554 Ada 9 ve 10 Parsel” ile ilgili konunun müzakeresi. Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 “Sözleşmeli Personel Maaşları” ile ilgili konunun müzakeresi. Plan ve bütçe  komisyonuna havale edildi.

 “İbadet Yerlerinin Temizliği” ile ilgili konunun müzakeresi. Plan ve bütçe  komisyonuna havale edildi.

“Ankara İli Polatlı İlçesi Eskipolatlı Mahallesi 155 Ada 62 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Teklifi” ile ilgili konunun müzakeresi imar komisyonuna havale edildi.

KIRSAL KALKINMA VE TARIM KOMİSYONUNA HAVALE OLUNAN;

“Damla Sulama Sistemli Ağaçlandırma” ile ilgili müşterek önerge konusu komisyon çalışmaları devam ediyor.

ÇEVRE, SAĞLIK VE ÇEŞİTLİ İŞLER KOMİSYONUNA HAVALE OLUNAN;

 “Dr. Kardem AÇIKYÜREK İsminin Verilmesi” ile ilgili  komisyon görüşmeleri devam ediyor.

 SOSYAL DENGE TAZMİNATI SÖZLEŞMESİ İÇİN YILDIKAYA’YA YETKİ VERİLDİ

 Belediye Memurlarına  Ödenecek olan  Sosyal Denge Tazminatı İçin   Memur Sendikaları İle Yapılacak Olan sosyal denge sözleşmesini imzalamak üzere Belediye başkanı Mürsel yıldızkayay’ya yetki verilmesi konusu gündeme oy birliği ile alınarak Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 BELEDİYE  DÜKKANLARINA DOĞALGAZ ÇEKİLMESİ TALEBİ

   Ak Parti Belediye meclis üyelerince:    Necip Fazıl 2. Etapta  Kadın girişimcilerin bulunduğu Belediye dükkânlarında yaşanan ekonomik ve  ısınma probleminden dolayı dükkanlara doğalgaz çekilmesi önergesi verildi. Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

 POLATLI ÇİFTÇİSİNİN BİLİNÇLENDİRİLMESİNE YÖNELİK SEMİNERLER

  Kırsal kalkınma destekleri  2022-2023 dönemi ile ilgili  Polatlı Çiftçilerin Bilinçlendirilmesi Doğru Yatırımlara Yönlendirilmesi Noktasında Kamı Kurum Ve Kuruluşları İle seminer verilmesi  önergesi gündem alındı.   Kırsal kalkınma komisyonuna havale edildi.

KADINLARA YÖNELİK ANKET YAPILSIN

 Kadın erkek fırsat eşitliği komisyon üyelerince : Yerel eşitlik eylem Planı kapsamında ilçemizde yaşayan kadınların yaralandıkları hizmetlerin tespiti, kadınlara yönelik ihtiyaç analizine ilişkin Kadın Dayanışma Merkezi , Halkla ilişkiler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü , STK’lar  ve Kent Konseyi  aracılığı İle anket hazırlanması önergesi verildi.  Kadın erkek fırsat eşitliği komisyona havale edildi.

 BELEDİYEDEN KENAR  MAHALLELERE SAĞLIK BİRİMLERİ HİZMETİ VERİLMESİ TALEBİ

CHP belediye meclis üyelerince : Pandemi İle Birlikte Sağlık Alanında Ciddi Sorunlar Oluştuğu devlet hastanesinde    her ne kadar sıra yokmuş görünse de kimse bir aydan önce sıra Alınamamaktadır.    herkes evlerinde aylarca sıra beklemektir Sağlık açısından ciddi sorunlar oluşturmaktadır  İlçemizin kenar mahallelerinde uygun yerlere belediye tarafından sağlık hizmeti birimleri oluşturulması istendi. Önerge    Plan ve bütçe komisyona havale edildi.

YILDIZKAYA “İLGİLİLERE DUYURULUR “

 Başkan Yıldızkaya “CHP meclis üyelerin talebine ilişkin    ilgililere duyurulur “dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.