DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
ALTIN 777,23-1,36
BITCOIN 5138544,10%
Ankara
-5°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

BÜYÜKŞEHİR  MECLİSİ  POLATLI ÖNERGELERİNİ OYLADI

BÜYÜKŞEHİR  MECLİSİ  POLATLI ÖNERGELERİNİ OYLADI

ABONE OL
5 Ocak 2022 09:57
BÜYÜKŞEHİR  MECLİSİ  POLATLI ÖNERGELERİNİ OYLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 YANGIN MAGDURLARI, ASFALTLAMALAR VE KIRSAL MAHALLE SORUNLARI ÖNERGELERİ MECLİSTEN GEÇTİ

 

 Ankara Büyükşehir belediye meclisinde  Polatlı’ya ilişkin , Polatlı Belediye meclis üyelerince verilen önergeler meclisten oy birliği ile geçti.

 

  Ankara Büyükşehir Belediye meclisi   2021 yılına ilişkin Polatlı adına verilen önergeleri son toplantıda karar bağlayarak meclisten geçirdi.

 

 

 

YANGINDA MAĞDUR OLAN AİLEYE YARDIM

Polatlı İlçesi Türktaciri Mahallesinde çıkan yangın sonucu evi zarar gören Barış KILIÇ’a yardım yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonunun 30.11.2021 tarihli ve 102 sayılı Raporu Belediye Meclisinin 16.12.2021 tarihli toplantısında okundu.

Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Meclis üyesi Selami Ovacık tarafından verilen 08.11.2021 tarihli önergede; 26.10.2021 tarihinde Polatlı İlçesi Türktaciri Köyünde Barış Kılıç’a ait tandır olarak kullanılan odada yangın çıkmıştır. Meskende maddi hasar meydana gelmiştir. Belediyemiz tarafından bütçe imkanları dahilinde, maddi zarara uğrayan vatandaşlarımıza meskenin tamir ve tadilatı için gerekli malzeme ve eşya yardımlarının yapılması hususundaki önergemin Meclis gündemine alınmasını arz ederim.” denildiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde usulüne uygun olarak zarar gördükleri belirtilen yukarıdaki adreste malum yangın nedeniyle zarar görenlerin  yoksul ve ihtiyaç sahibi olduğu  değerlendirilmesine müteakip mağduriyetin giderilmesi için gerekli yardımın yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HAYVAN İÇME SUYU ÇEŞMESİ YAPILACAK

Polatlı İlçesi Sarıoba Mahallesi Karaali Mevkine çeşme yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisimizin 08.11.2021 tarih ve 18. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.Üyeler Fatma Erten ve Zekayi Kaya’nın verdiği önergede; Polatlı İlçesi Sarıoba Mahallesi Karaali Mevkine çeşme yapılmasının istenildiği;Komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Sarıoba Mahallesi Karaali mevkiinde bulunan yaz kış sızıntı halinde akan suyun yüzeye çıkartılarak hayvan içme suyu çeşmesi yapılması için çalışmaların başlatılması komisyonumuzca uygun görülmüştür.

 

 

TERMİNAL YANGINI MAĞDURLARINA DESTEK

Polatlı İlçesi Esentepe Mahallesi Mevlana Caddesi Polatlı Terminali No:2/4-5-6-7-8 işyerlerinde çıkan yangın sonucu işyerleri zarar gören vatandaşlara yardım yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonunun 30.11.2021 tarihli ve 100 sayılı Raporu Belediye Meclisinin 16.12.2021 tarihli toplantısında okundu.

Polatlı Esentepe Mevlana Cad. Polatlı Terminali No:2/4-5-6-7-8 numaralı işyerlerinde 27 Ekim 2021 tarihinde çıkmış olan yangında maddi hasarlar meydana gelmiştir. Bu işyerlerimizin maddi hasarlarının belediyemiz imkanları ölçüsünde karşılanabilmesi hususunda önergemizin Meclis gündemine alınmasını arz ve talep ederiz denildiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde usulüne uygun olarak zarar gördükleri belirtilen yukarıdaki adreste (4-5-6-7-8) No’lu dükkan malum yangın nedeniyle zarar görenlerin yoksul ve ihtiyaç sahibi olduğu  değerlendirilmesine müteakip mağduriyetin giderilmesi için gerekli yardımın yapılmasına ilişkin plan ve bütçe komisyonu raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

 

MEHMET AKİF MAHALLESİ CANATA CADDESİNDE YOL ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Canata Caddesinde yol çalışmalarının yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinün  08.11.2021 tarih ve 66. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.

Üye Serpil ÖZTÜRK’ün verdiği önergede; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Canata Caddesinde yol çalışmalarının yapılmasının istenildiği;

Komisyonuca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Canata Caddesinin yol genişletilmesi ve kaldırım yapılması komisyon tarafından uygun görüldü.

OKUL BAHÇESİ ASFALTLANACAK

Polatlı İlçesi Mehmet Akif İlköğretim okulunun bahçesinin asfaltlanmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin  08.11.2021 tarih ve 19. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.

Üyeler Fatma ERTEN ve Zekayi KAYA’nın verdiği önergede; Polatlı İlçesi Mehmet Akif İlköğretim okulunun bahçesinin asfaltlanmasının istenildiği;

Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi merkezinde bulunan Mehmet Akif İlköğretim okulunun bahçesinin asfaltlanması komisyon tarafından  uygun görüldü.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.