DOLAR 13,4343-0.77%
EURO 15,2526-0.52%
ALTIN 793,660,54
BITCOIN 564338-0,59%
Ankara
-3°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

İSTİKLAL GAZETESİNE 100. YIL PLAKETİ

İSTİKLAL GAZETESİNE 100. YIL PLAKETİ

ABONE OL
29 Aralık 2021 10:04
İSTİKLAL GAZETESİNE 100. YIL PLAKETİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Sakarya Zaferinin 100. Yılına özel İstiklal Gazetesine Teşekkür Plaketi Verildi . Sakarya Meydan Muharebesi’nin  100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Polatlı ve ülke genelinde  100. Yıla özel programlar tertiplendi. Polatlı da İstiklal Gazetesi’nin Sakarya Meydan Muharebesinin Türkiye genelinde tanıtılması ve ilçe noktasında gerçekleştirilen etkinliklerin halka duyurulması noktasında  yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür edilerek  Polatlı Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğü  ile POTA tarafından  100. Yıl plaketi takdim edildi.

POLATLI BELEDİYESİ’NDEN İSTKLAL GAZETESİ’NE TEŞEKKÜR

 Bu yıl büyük zaferin 100. Yılı dolu dolu kutlanırken Ülke genelinde Polatlı’nın adı duyuruldu.  Sakarya Meydan Muharebesinin cereyan ettiği mukaddes topraklarda  100. Yıl şanla şerefle  kutlandı. Polatlı Belediyesi tarafından gerek tarih gerekse kültürel etkinliklerle  Sakarya Zaferi’nin tarihi önemi vurgulandı.  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  başkanlığında  Kültür Müdürlüğü ve Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım  Merkezi “POTA “ işbirliği ile çalışmalar ve etkinlikler tertiplendi.  13 Eylül Sakarya Zaferi  kutlamaları kapsamında ilçede   gerçekleştirilen etkinlikleri  takip ve ilçenin tanıtımı noktasında  çalışan İstiklal Gazetesine  Polatlı Belediyesi tarafından plaket verildi.

GAZETEMİZE TEŞEKKÜR

 Sakarya Zaferinin 100. Yılına özel İstiklal Gazetesine Teşekkür Plaketi Verildi . Sakarya Meydan Muharebesi’nin  100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Polatlı ve ülke genelinde  100. Yıla özel programlar tertiplendi. Polatlı da İstiklal Gazetesi’nin Sakarya Meydan Muharebesinin Türkiye genelinde tanıtılması ve ilçe noktasında gerçekleştirilen etkinliklerin halka duyurulması noktasında  yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür edilerek  Polatlı Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğü  ile POTA tarafından  100. Yıl plaketi takdim edildi. Polatlı Belediyesi Kültür Müdürü Barkın Yıldırım ve POTA Koordinatörü Kadim Koç  İstiklal Gazetesi İmtiyaz sahibi Osman Yüksel’e 100. Yıl plaketini verdiler.

 Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Koordinatörü Kadim Koç “ 2021 yılında Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılı kutladık .2021 yılı Polatlı için önemli bir yıl oldu. Bu topraklar üzerinde yaşayan  bizleri 100 yıl önce atalarımızın bu topraklarda yazdığı destanın  100. Yılıydı. Polatlı Belediyesi olarak  22 gün oyunca değişik etkinlikler icra ettik. Bunu yaparken Polatlı belediyemizin birimleri ile  bu programları icra ettik. Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi vasıtası ile bu tarihi tanıtmaya çalıştık.  Bu etkinlikler sırasında bu topraklarda bazı ilkler gerçekleşti.  Muharebe alanında 100 km’ lik bisiklet yarışı sempozyum çeşitli sanatsal etkinliklerdi.  Sadece 100. Yıla sığacak etkinlikler planlamadık. Cumhuriyetin 100. Yılına  özel etkinlikler planlandı. Bunlardan her yıl uygulamış olduğumuz  Diriliş yolu  olacak. İstiklal Bayrağımız 2023 yılına kadar bu topraklarda adım adım destanın yazıldığı toprakları dolaşacak. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ankara’da olacak . Etkinliklerimizin binlerce km ötelerden duyurulmasında istiklal gazetesi olarak yanımızda oldunuz hep desteğinizi yanımızda hissettik. Desteğinizden dolayı Belediye başkanımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.