DOLAR 13,3676-0.11%
EURO 15,1762-0.21%
ALTIN 790,370,10
BITCOIN 549141-2,52%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

MİLLİ MÜCADELEMİZİN SON KALESİ POLATLI’DAN ONURLA VE GURURLA HAYKIRIYORUZ

MİLLİ MÜCADELEMİZİN SON KALESİ POLATLI’DAN ONURLA VE GURURLA HAYKIRIYORUZ

ABONE OL
27 Aralık 2021 09:47
MİLLİ MÜCADELEMİZİN SON KALESİ POLATLI’DAN ONURLA VE GURURLA HAYKIRIYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

CHP’Lİ AVCI ‘’ yaralı bir ulus onun önderliğinde Ankara’dan şahlanmıştır’’

 

 

SPOT: “27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin, Milli Mücadelenin, Bağımsızlık mücadelemizin 102. yıl dönümü

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ‘’Yine Atamızın kendi ifadesi ile ‘’ Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşerilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.’’ cümleleri Ankara ile Atamız arasındaki bağın gücünü ifade etmektedir.”sözleri ile  Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. Yılını kutladı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. Yılı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı mesajında, “Ankara, Anadolu’nun kalbi… Ankara, ulusumuzun gözü, kulağı, dili ve Millet Meclisinin merkezi… Ankara, Bağımsız ulusumuzun sembolü… Ankara, 102. senesinde Milli Mücadelemizin tertemiz sinesidir. Umut ve inançla Gazi’yi Dikmen sırtlarında karşılayan Seymenler, kadınlar, gençler ve çocuklar, milletimizin asla yılmadan mücadelesini sürdüreceğinin sarsılmaz kararlılığını simgeliyordu. ‘Ölürüz de dönmeyiz senin yolundan, Mustafa Kemal Paşa’ sözleriyle… İmkân verilmeyeni gerçekleştirmenin, emperyalizmi ve maşalarını dize getirmenin, uçurumun kenarında yıkık bir ülkeden yepyeni ve güçlü bir devlet kurmanın inancını taşıyan insanlar, Ankara’nın bu mücadelede merkez olmasını sağladılar. Bundan 102 yıl önce 27 Aralık 1919’da Büyük Atatürk’ün şehrimize ayak bastığı gün, sonraları Başkent olacak Ankara’mız için çok büyük bir gurur ve onur günüdür.” ifadelerine yer verdi.

Avcı; “Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Ankara’ya gelişi, Milli Mücadele’nin seyri açısından önemli bir dönüm noktasıdır. 102 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü, Samsun’dan başlayan ve tüm dünyadaki mazlum uluslara esin kaynağı olan Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanını bağrına basan Ankara, kutsal mücadelemizin başlamasına da ev sahipliği yapma onuruna erişmiş, yaralı bir ulus onun önderliğinde Ankara’dan şahlanmıştır.

Büyük Önderimiz Atatürk’ün ‘’ Ankara’ya geldikten sonraki mücadele yaşamımızda, özgürlük ve bağımsızlık âşığı kahraman Ankaralıların gösterdikleri sevgi bağlılığını ve yardımları, her zaman gönül borcuyla anarım. ‘’ sözleri, Milli Mücadelede Ankara ve Ankaralıların yeri ve önemini açıkça belirtmektedir.”

Avcı açıklamasına devam ederek; “Yine Atamızın kendi ifadesi ile ‘’ Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşerilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.’’ cümleleri Ankara ile Atamız arasındaki bağın gücünü ifade etmektedir.”

Avcı; “Milli Mücadelemizin son kalesi Polatlı’dan onurla ve gururla haykırıyoruz ki; Vatanımızın Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün hemşerisi olmaktan kıvanç duyuyoruz.”

“27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin, Milli Mücadelenin, Bağımsızlık mücadelemizin 102. yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızı ve varlığımızı borçlu olduğumuz, ulusumuzu özgürlük ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşturan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü , silah arkadaşlarını, tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

HBR Aysun Yılmaz Benli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.