DOLAR 13,51510.31%
EURO 15,33290.28%
ALTIN 799,420,75
BITCOIN 4880124,12%
Ankara
-4°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

USTA’NIN MESLEKİ TECRÜBESİ GENÇLERE YOL OLACAK

USTA’NIN MESLEKİ TECRÜBESİ GENÇLERE YOL OLACAK

ABONE OL
23 Aralık 2021 11:24
USTA’NIN MESLEKİ TECRÜBESİ GENÇLERE YOL OLACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Mesleğinde ileriye bakarak ilerleyen ve bugünlere tırnakları ile kazıyarak gelen  Giyim sektöründe   Türkiye ve Dünyanın sayılı markalarından Sarar Erkek Giyim protokol ve iletişim müdürü Alaattin Çoban  Ankara Hacı bayram Veli üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  giyim bölümü öğrencileri ile  bir araya gelerek mesleki tecrübelerini paylaştı.

ÇIRAK OLARAK BAŞLADI BUGÜN ÜST DÜZEY YÖNETİCİ

Spot: Cumhurbaşkanı, başbakan ve ülke liderlerini giydiriyor 

 Ankara Hacı bayram Veli üniversitesi Polatlı sosyal bilimler meslek yüksekokulu Tekstil giyim ayakkabı ve deri bölümü öğrencileri mesleklerinde yol haritası olacak bir seminerle  Usta’ları dinlediler. Mesleğinde ileriye bakarak ilerleyen ve bugünlere tırnakları ile kazıyarak gelen  Giyim sektöründe   Türkiye ve Dünyanın sayılı markalarından Sarar Erkek Giyim protokol ve iletişim müdürü Alaattin Çoban  Ankara Hacı bayram Veli üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  giyim bölümü öğrencileri ile  bir araya gelerek mesleki tecrübelerini paylaştı.  Seminere Ankara Hacı bayram Veli üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu müdürü Abuzer Kalyon, Polatlı Halk Eğitim Müdürü Bülent Dönmez  öğretim görevlileri ve öğrenciler  katıldı.

ÇIRAKLIKTAN YÖNETİCİLİĞE

Ankara Hacı bayram Veli üniversitesi Polatlı sosyal bilimler meslek yüksekokulu öğretim Görevlisi Nuray Demirel Akgül’ ün öncülüğünde  düzenlenen “bir usta bir öğrenci uygulama ve teori buluşması “ seminerinde  tekstil sektörüne ömrünü adamış  çırak olarak başladığı mesleki serüveninde bugün  yönetici olmuş bir isim: Alaattin Çoban…

 Başbakanlardan üst düzey bürokratlara, ünlü işadamlarından  siyasilere kadar pek çok ismi giydiren ünlü tekstil giyim markası  SARAR’ın  yöneticisi     Polatlı ‘da  Üniversite gençliği ile  buluştu.

 Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen ismi Sarar’da dünden bugüne mesleki  yolculuğunu  üniversite öğrencileri ile paylaşan  Alaattin Çoban  Ardahan’dan   Eskişehir’e uzanan  hayatının en  zor şartlarını bir bir anlatarak  üniversiteden  mezun olup iş hayatına atılacak gençlere   mesleki öğütler verdi.

 İlkokul mezunuyum dedi ama kendini öyle bir yetiştirdi ki bugün pek çok üniversite mezunun hayal ettiği konumda  çalışıyor.   Gözü açılmamış toy bir dek ilanlı olarak Ardahan’dan çıktığı  hayat yolculuğunda Eskişehir’de Sarar Fabrikasına çıkarak olarak başladı.  Yıllarca çıraklık yaptı takım elbisede yaka   kalıbı  üstadı oldu. Hep çalıştı azim etti ve ileriye baktı ve bugün Dünyanın sayılı markası  olan Sarar’ın protokol ve iletişim müdürü oldu.   Ülke liderleri ve Türkiye’de başbakanları giydirdi…

 İŞ HAYATINA ATILACAKLARA ALTIN DEĞERİNDE ÖĞÜTLER

 Eğitim hayatından iş hayatına atılacak gençlere altın niteliğinde verdiği öğütlerde “ Doğruluktan ayrılmayın, hep ileriye bakın asla geride takılı kalmayın, hep güleryüzlü olun, çalışkan olun. Mesleğinizde hep en iyi olmaya çalışın. İşinizi sevin . Tecrübe zamanla kazanılır. “ dedi.

 BİNLERCE ADAY İLE YARIŞACAKSANIZ BİR FARKINIZ OLMALI

 Yapabileceğiniz işi yapın, iletişime açık olun, hiçbir işletme sahibi somurtkan işçiyi sevmez . Kendinizi hep geliştirin, iş hayatında binlerce kişi le yarışacaksanız sizin onlardan bir farkınız olmalı. Yabancı dil öğrenin, şartları zorlayın yılmayın. Önce okulunuzu bitirin  okulunuzun eğitim süresi kaç yıl ise o süre içinde mezun olun. Mezun olduktan sonra eğlenirsiniz gezersiniz ama önce okulunuzu bitirin. Sizlerin mezun olup meslek hayatına atılmanızı bekleyen aileleriniz var” diyerek  tecrübelerini anlattı.

HBR Aysun Yılmaz Benli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.