DOLAR 13,54560.42%
EURO 15,34250.33%
ALTIN 800,380,88
BITCOIN 4850982,13%
Ankara
-4°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

DEMİR: ÇİFTÇİMİZE  HAYIRLI OLSUN

DEMİR: ÇİFTÇİMİZE  HAYIRLI OLSUN

ABONE OL
20 Aralık 2021 09:40
DEMİR: ÇİFTÇİMİZE  HAYIRLI OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

   KURAKLIK ÖDEMELERİ HESAPLARA YAMAYA BAŞLADI

 SPOT: Demir : Kuraklık ödemelerimiz ve asgari ücret zammı   hayırlı olsun

2,7 milyar liralık destek ödemesi  çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı.Kuraklık desteği ödemeleri T.C. kimlik numarasının son hanesine göre çiftçilerin hesaplarına aktarılacak.Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel Demir”çiftimize hayırlı olsun”dedi.

Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel Demir kuraklık destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını belirtti. Kuraklık destek ödemeleri Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına göre hesaplara yatırılacak. Son ödeme 14 Ocak 2022 de yapılacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel Demir   “Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli;

            2,7 milyar liralık destek ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlanacağını açıkladı. Pakdemirli, ödemenin kuraklık, dane zeytin, kırsal kalkınma, yem bitkileri, ipekböceği, lisanslı depoculuk, hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması desteklerini kapsadığını bildirdi.

            Yaklaşık 2,7 milyar liralık tarımsal destek ödemesinin bugün itibarıyla çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlanacak          “Alan bazlı verim desteği (kuraklık desteği) kapsamında 651 bin 102 üreticimize 2 milyar 547 milyon 39 bin 453 lira, zeytinyağı fark ödemesi desteği kapsamında 19 bin 852 üreticimize 38 milyon 504 bin 718 lira, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 91 milyon 498 bin 998 lira, hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması kapsamında 6 milyon 708 bin 935 lira, ipekböceği desteği kapsamında 6 milyon 813 bin 28 lira, yem bitkileri desteği kapsamında, 1 milyon 366 bin 878 lira, lisanslı depoculuk desteği kapsamında 129 bin 570 lira olmak üzere üreticilerimize toplamda 2 milyar 692 milyon 61 bin 580 liralık destek ödemesi yapacağız.

             “ÖDEMELER T.C. KİMLİK NUMARASINA GÖRE YAPILACAK

              Kuraklık desteği ödemesinin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını belirten Pakdemirli, “Buna göre, T.C. kimlik numarasının son hanesi ‘8’ olanlara bugün 18.00 itibarıyla, ‘6’ olanlara 24 Aralık’ta, ‘4’ olanlara 31 Aralık’ta, ‘2’ olanlara 7 Ocak 2022’de, ‘sıfır’ olanlara ise 14 Ocak 2022’de ödeme yapılacaktır. Diğer destek ödemeleri bugün 18.00 itibarıyla tek seferde hesaplara aktarılacak. Üreticilerimize hayırlı olsun.”dedi

“MİLLETİN GELECEĞİNİ HEP BİRLİKTE BİZ BELİRLEYECEĞİZ”

Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir,  asgari ücret ile ilgili değerlendirmede bulundu. Demir “       Çalışanlarımızı, küresel  olarak bütün dünyayı etkisi altına alan  enflasyona ve piyasalarda oluşan fiyat istikrarsızlıklarına karşı ezdirmeyeceğiz. Satın alma gücünü daima koruyup yüksek tutmaya devam edeceğiz.        Ülkemizde son 50 yılda yapılan en yüksek asgari ücret artışıdır. Hayırlı olsun.

ASGARİ ÜCRET 4 BİN 253 LİRA OLDU, GELİR VE DAMGA VERGİSİ KALDIRILDI

  İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022’de geçerli olacak asgari ücret rakamını belirledi.

        Yeni asgari ücret, 4 bin 253 lira olarak açıklandı. Böylelikle asgari ücretteki artış yüzde 50,54 oldu. Öte yandan asgari ücrette gelir ve damga vergisi de kaldırıldı.

        İlk toplantısını 1 Aralık’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, ikinci toplantısını 7 Aralık’ta Türk-İş’in, üçüncü toplantısını 9 Aralık’ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) ev sahipliğinde yapan komisyon, asgari ücreti belirleyip Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana sundu.

        Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan;   2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacağını ifade ederek  Cumhurbaşkanımız  Erdoğan, “Çalışanın evli olmasına ve çocuk sayısına göre bu rakam daha da yükselmektedir. Bu  artışla, çalışanlarımızı fiyat artışları karşısında ezdirmeme kararlılığımızı ortaya koyduğumuza inanıyorum. Yılbaşından itibaren asgari ücretten alınan gelir vergisi ile damga vergisini kaldırıyoruz. Hayata geçireceğimiz yeni tedbirlerle inşallah istikrar ve güven ikliminin güçlendirilmesi yolunda çok önemli mesafe kat edeceğimize inanıyorum. Asgari ücrette tarihi bir artış yaparken, bunun işveren üzerindeki ilave maliyetini 450 lira aşağıya çekmiş bulunuyoruz.                Bizim paramız bellidir, o da Türk lirasıdır ve biz Türk lirasını yedirmeyeceğiz.         Son dönemde döviz kurundaki dalgalanma ve buna bağlı fahiş fiyat artışlarıyla ortaya çıkan belirsizliğe de en kısa sürede son vermekte kararlıyız. Bu milletin geleceğini, erkeğiyle kadınıyla, genciyle yaşlısıyla, işçisiyle işvereniyle hep birlikte biz belirleyeceğiz. Ülkemiz ve milletimizin geleceğini ne faiz ve kur spekülatörleri ne yeminli iç ve dıştaki Türkiye düşmanları ne de bir avuç aç gözlü muhteris belirleyebilir. İfadeleri  ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini yineledi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.