DOLAR 13,3638-0.11%
EURO 15,1597-0.15%
ALTIN 790,470,16
BITCOIN 551358-2,36%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

POLATLI KADININ   SESİNİ  TÜRKİYE’YE  DUYURDU

POLATLI KADININ   SESİNİ  TÜRKİYE’YE  DUYURDU

ABONE OL
16 Aralık 2021 09:57
POLATLI KADININ   SESİNİ  TÜRKİYE’YE  DUYURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

POLATLI BELEDİYESİ  ANKARA’DA ‘BİRLİKTE VARIZ’ DEDİ

SPOT : Ankara’da Polatlı Belediyesi yerel eşitlik eylem planı ile ‘kadın dostu kent’ amacına emin adımlarla yürüyor   

Türkiye’den 7 Belediye’nin katıldığı Türkiye Belediyeler Birliği ve Ulusal Demokrasi Enstitüsü (NDI) ortaklığında Başkent Ankara’da düzenlenen ‘Kadına Yönelik Şiddetle Yerelde Mücadele İçin Birlikte Varız’, programında   Polatlı Belediyesi konuya ilişkin yürüttüğü başarılı çalışmalarla yer aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Belediyesi, Kahramanmaraş Belediyesi, Büyükçekmece Belediyesi, Mersin Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin katılımcı olarak yer aldığı eğitimlerde; Polatlı Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk tarafından sunum gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Meclisi’nde oy birliği ile uygulamaya konulan Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında kadınlara ve gençlere yönelik çalışmalarını başarıyla sürdüren Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeleri; Türkiye Belediyeler Birliği ve Ulusal Demokrasi Enstitüsü (NDI) ortaklığında Başkent Ankara’da düzenlenen ‘Kadına Yönelik Şiddetle Yerelde Mücadele İçin Birlikte Varız’ programına katılım sağladı. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeleri Serpil Öztürk, Seda Aşıbol ve Ayla Kandemir’in katıldığı program Belediyeler Birliği tarafından hazırlanan eğitim, sunum ve paneller eşliğinde gün boyunca devam etti.

POLATLI BELEDİYESİ KADIN DOSTU UNVANI İÇİN ÇALIŞIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Gülser Ustaoğlu, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Ankara Barosu Gelincik Merkezi’nden Aslıhan Koçak Arıhan, TBMM KEFEK Komisyonu’ndan Gökalp İzmir ve Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Kurumu’ndan (UN Women) Duygu Arığ’ın konuşmacı olarak yer aldığı eğitim ve panellerde katılımcılara ‘Birlikte Varız’ parolasıyla; Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Belediye Uygulamaları, Kadına Şiddet ve Yerel Yönetimler, Yürütülen Çalışmaların Haritalandırılması, STK Katılımcı Eylem Planlama gibi konular anlatıldı.

ÖZTÜRK SUNUM YAPTI

Türkiye’den 7 Belediye’nin katıldığı anlamlı etkinlikte Polatlı Belediyesi konuya ilişkin yürüttüğü başarılı çalışmalarla yer aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Belediyesi, Kahramanmaraş Belediyesi, Büyükçekmece Belediyesi, Mersin Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin katılımcı olarak yer aldığı eğitimlerde; Polatlı Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk tarafından sunum gerçekleştirildi.

MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK POLATLI’DA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI ANLATTI

‘Kadın Dostu Kent’ unvanını almak amacıyla Polatlı Belediye Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu tarafından Polatlı’da yürütülen çalışmalar ve düzenlenen etkinlikler katılımcılara Polatlı Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk tarafından anlatıldı. Düzenlenen eğitim, panel ve seminerlerin ardından Meclis Üyesi Serpil Öztürk tarafından tüm konuşmacılara Polatlı’yı simgeleyen hediyeler, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) tarafından hazırlanan çantalar ve Polatlı Belediyesi tarafından hazırlanan Polatlı Yöresel Yemek Kitabı takdim edildi. Polatlı Belediye Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu hazırladığı birbirinden farklı sosyal projeler ve katıldığı şehirlerarası platformları ile Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında kadın ve gençlere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.