DOLAR 13,52970.39%
EURO 15,33800.29%
ALTIN 799,200,72
BITCOIN 4899282,91%
Ankara
-4°

KAPALI

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE…

SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE…

ABONE OL
7 Aralık 2021 09:39
SAĞLIK ÇALIŞANLARI GREVDE…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Polatlı Hastanesi’nde sağlık çalışanları iş bıraktı
Polatli devlet hastanesi sağlık çalışanları  iş bırakma eylemi yaptı.Saglık Bakanlığı tarafından doktorlara verilen ücret zammının tüm sağlık çalışanlarına ayırt etmeksizin verilmesini talep eden sağlık çalışanları hastane önünde  toplanarak iş bıraktı.Saglık çalışanları bağlı bulundukları sendikaların belirledikleri gün ve aralıklarda iş bırakma eylemlerine devam edecek.
Polatlı Devlet Hastanesi çalışanları iş bıraktı.Saglık Bakanlığı’nın hekimleri kapsayan ücret zammının tüm sağlık çalışanlarına verilmesini talep eden sağlık çalışanları Bakanlığa çağrı yaptı.
Polatlı Devlet Hastanesi önünde yapılan ilk iş bırakma eylemine Türk Sağlık Sen üyeleri katıldı.
SAĞLIK ÇALIŞANLARI İŞ  BIRAKTI
Türk Sağlık Sen Polatlı temsilciliği “Bizim Talebimiz  Tüm Çalışanların Beklentisi olan makul Sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi, 3600 Ek Göstergenin verilmesi ödemelerin ek ödeme değil
 tek ödeme altında yapılması, bu ödemelerin tamamının emekliliğe yansıtılması ve sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.” talebinde bulundu.
BAKAN KOCA’YA SESLERİNİ DUYURMAK İSTEDİLER
Türk Sağlık-Sen Polatlı Temsilciliği hastane önünde bir basın açıklaması yaparak seslerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya duyurmaya çalıştı.
Sendika temsilcileri yaptıkları açıklamada taleplerini sıralayarak covid dönemini hatırlattılar.
1GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ
Sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Omuz Omuza Görev Yaptığımız değerli mesai arkadaşlarım. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde hep birlikte hizmet verdiğimiz, Sağlık Bakanlığı ve  üniversiteler bünyesinde ki  Sağlık Kurum Ve Kuruluşlarında görev yapan personellerin  mali ve özlük haklarına ilişkin olarak ortaya konulan hukuki düzenleme ve tekliflerin personeller arası ayrımcılık oluşturma, çalışma barışını bozması, eşitliğe Ve hakkaniyete aykırı hareket edilmesi sebebiyle Türk Sağlık Sen Genel Merkezimizin  Perşembe Günü almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye genelinde 1 günlük iş  bırakma eylemi kapsamında burada toplanmış bulunmaktayız.
BİZİ AYRIŞTIRMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR
Bizim  talebimiz  tüm çalışanların beklentisi ilan makul sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi, 3600 Ek göstergenin verilmesi, ödemelerin ek ödemede değıl tek ödeme altında yapılması, bu ödemelerin  tamamının emekliliğe yansıtılması ve sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Bakanlığımızın sadece hekimlere yönelik yapmış olduğu  iyileştirme kararı yerinde fakat eksik bir karar niteliğin de olup doktorlarımıza yönelik yapılan bu iyileştirme bile  enflasyon karşısında erimeye Mahkumdur.
Pandemide ve her şartta omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar gibi tüm  zorluklara rağmen devletine milletine  hizmet eden cefakar Sağlık çalışanları bir bütündür Sağlık ekip işi olduğuna göre, ekibin her ferdi, her çalışanı değerlidir Ne ayrıcalık kabul ederiz , nede ekonomik ve Özlük Haklarından bir Kayıp! Biz Türk Sağlık Sen’iz Bizim  için  her çalışan değerlidir  Derdi derdimiz istegi  istegimizdir. Bizi ayrıştırmaya kimsenin gücü yetmez , yetmeyecektir.
 Omuz omuza Görev yaptığımız pandemı sürecinde  görev şehitlerimizi meslek ayrımı yapmaksızın aramızdan alan Covide karşı mücadelemizi  hep birlikte gögüsleyen sağlık çalışanlarımız için talebimiz nettir. Türk Sağlık Sen olarak; tüm sağlık çalışanlarının ekonomik sıkıntılarının giderildiği, özlük haklarının iyileştirildigi, Sağlık Kurum Ve kuruluşları çalışanlarına makul  bir ücret artışı politikasının izlendiği çalışma barışının korunduğu, sağlıkta şiddetin son bulduğu, çalışanların hak ettikleri  Refah seviyesine ulaştığı bir  yaşam hakkı istiyoruz “İfadelerine yer verildi.
HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.