DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 678681-0,13%
Ankara
16°

HAFİF YAĞMUR

15:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CAN HASTANESİN DE AĞRISIZ , DİKİŞSİZ, KONFORLU BİR OPERASYON

CAN HASTANESİN DE AĞRISIZ , DİKİŞSİZ, KONFORLU BİR OPERASYON

ABONE OL
26 Kasım 2021 09:57
CAN HASTANESİN DE AĞRISIZ , DİKİŞSİZ, KONFORLU BİR OPERASYON
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

HEMOROİD  TEDAVİSİNDE PLAZMA KİNETİK(LAZER) YÖNTEMİ

 

 Polatlı Özel  Can Hastanesi halk arasında Basur olarak bilinen  Hemoroid  ameliyatında plazma kinetik(lazer) yöntemi kullanıyor. Can hastanesi  yönetimi  : Bizde hastanemizde plazma kinetik(lazer) yöntemi kullanmaktayız . Ağrısız , dikişsiz, konforlu bir operasyon yapmaktayız.”bilgilendirmesi yaptı.

 

                                                                                                                                            

Polatlı Özel  Can Hastanesi  bağsur ( hemoroid)   tedavisinde  plazma kinetik(lazer) yöntemi kullanarak ağrısız , dikişsiz, konforlu bir operasyon yapıyor.  Can hastanesinde    hemoroid nedir? Tedavisi  Nasıldır?   Hangi yöntemler kullanılıyor? 

 

İŞTE CEVABI

Halk arasında Basur , makatta meme gibi değişik isimlerle bilinen hemoroid,  tedavi edilmediği zaman yaşam konforunu olumsuz etkiler.Kişi hayatının herhangi bir döneminde hemoroid ile karşılaşa bilir. Toplumsal önyargılar ve mahremiyet nedeniyle tedavi olunmadığı zaman hastalık ilerler ve tedavi zorlaşabilir.

Hemoroid belirtisi pek çok hastalık ile benzerlik gösterebilir.Vücüdun hassas bölgerinde olan, anal bölge ve çevresinde oluşan; ağrı,şişlik ,kaşıntı,akıntı,kanama gibi şikayetlerin yüzde 90’ı hemoroid,çatlak (anal fissür)fissür ve apse gibi hastalıklardan kaynaklanır.

Bu hastalıklar cinsiyet, yaş, ailevi eğilim (kalıtsal) ve başka bir hastalığa bağlı oluşabilir.Anal bölge hastalıkları toplumda görülme sıklığı yüzde 10 olan kalın bağırsakl tümörleri ve kronik bağırsak hastalıklarının habercisi olabilir.Bu nedenle makkatta  ağrı,şişlik ,kaşıntı,akıntı,kanama gibi belirtileri olan ve özellikle 40 yaş üstü hastaların genel cerrahi uzmanına başvurması gerekmektedir.

Hemoroid yaşam konforunu olumsuz etkileyen halk arasında basur , mayasıl olarak bilinen hemoroid, şişlik ile kanalını gösterir.Hemoroid iç veya dış olarak ikiye ayrılır.Uzun süren kabızlık , ıkınma,uzun süre ayakda kalma , gebelik anal bölgede hemoroidin oluşmasına zemin hazırlar.Hasta tuvalet sırasında ve sonrasında kanama sorunu yaşar ve kanama çok olursa anemi (kansızlık) ortaya çıkar.

BELİRTİLER:

1. derece hemoroidin en önemli şikayeti kanamadır

* 2. derece hemoroidin kanamanın yanı sıra kaşıntı şikayetinin olması

* 3. derece hemoroidin kanama ve kaşıntı yanında makatta akıntı veya ıslaklık hissi olan anal muayene esnasında makatın dışına cıkmış hemoroid pakesi ile belirlenir.

* 4.derece hemoroidin ise akıntı ,kanama , kaşıntının yanı sıra ağrı şikayeti mevcuttur.

Hemoroid kaynaklı olmasa bile doktora başvurulmalıdır.Rektal kanama aynı zamanlarda onertikmet,crohn hastalığı ve kolon polipleri,kolit veya kolorektal kanserin bir belirtisidir.Anal çatlaklar da ağrıya veya kanamaya neden olabilir.En doğru teşhis ve tedavi için mutlaka bir sağlık uzmanına başvurmak gerekmektedir.

HEMOROİD (BASUR) TEDAVİSİ

Yaşam tarzında değişiklikler,tibbi ilaçlar ve cerrahi müdahaleler hemoroid tedavileri arasında kullanılan yöntemlerdir.

cerrahi tedavi yöntemleri arasında bant ligasyon,skleroterapi,klamplı cerrahi yöntemlerde hemoroidektomi operasyonu yada lazer ile operasyon vardır.

Bizde hastanemizde plazma kinetik(lazer) yöntemi kullanmaktayız . Ağrısız , dikişsiz, konforlu bir operasyon yapmaktayız.    

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.