DOLAR 13,50720.12%
EURO 15,28360.17%
ALTIN 775,200,12
BITCOIN 684014-1,88%
Ankara

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

EMEKLİ ÖĞRETMENDEN   ÖĞRETMEN TANIMI

EMEKLİ ÖĞRETMENDEN   ÖĞRETMEN TANIMI

ABONE OL
25 Kasım 2021 09:54
EMEKLİ ÖĞRETMENDEN   ÖĞRETMEN TANIMI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Emekli öğretmen eski belediye meclis üyesi Sırrı Arpaç 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Arpaç  kutlama mesajında “ Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük önder ATATÜRK:24 Kasım 1928’de başöğretmenliği kabul ederek Milli Eğitimin öncüsü ve sembolü olmuştur. Bu tarihi günün “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” olarak kabul edilmesinin de ayrı bir anlamı ve değeri vardır. Bugün: öğretmenler arasındaki sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; çağdaş, demokrat, laik bir çizgide birlik ve beraberlik içerisinde yürüme günüdür.

 Bugün; öğretmen andının tazelendiği, sevgi, saygı, kardeşlik duygularının güçlendiği ve dayanışmanın kurulduğu gündür. Bugün; Milli Eğitimimize yıllarca hizmet etmiş emeklilerle, rahmete kavuşmuş öğretmenlerin saygı ve şükranla anıldığı gündür.

 Öğretmen; eli itilecek insan değil, eli öpülecek insandır.

 Öğretmen; cehaletle savaşan, ilim peşinde koşan, irfanı ile coşan, hizmet aşkıyla yanıp tutuşan, mazide dolaşan, çağlar aşan, medeniyetle yarışan insandır.

 Öğretmenin rehberi ilim, vasıtası akıl, meskeni okul, silahı kitap, kılıcı kalem, dostu bilgi, düşmanı cehalet, davası alem, konusu kâinat, sermayesi tecrübe, kazancı evlat, menfaati hizmettir.

 Sizler; Türk toplumunun en önünde olan ve toplumumuza, gençliğimize, çocuklarımıza aydın ufukları açan, çağdaşlığın yolunu gösteren, bilimi ve tekniği, Millî Kültür ve tarih şuurunu veren kimselersiniz.Laik ve sosyal hukuk devletinin ekonomik boyuttaki kalkınmanın, sağlıklı ve duyarlı bir toplum yapısının oluşmasının mimarlarısınız.             Bu mimarlara; sosyal, ekonomik, kültürel ve çağdaş bir eğitim reformuyla devlet, hükumetler ve Milli Eğitim Bakanlığımız sahip çıksın ki,Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşamaya devam etsin.Bu devamın hayat kaynağı siz öğretmenlersiniz.

 Bu duygu, düşünce ve dileklerle öğretmenler gününüzü kutlarım”ddi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.