DOLAR 13,52830.23%
EURO 15,27370.23%
ALTIN 776,200,25
BITCOIN 682848-2,36%
Ankara

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

KADINLARIMIZIN HER ALANDA DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KADINLARIMIZIN HER ALANDA DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

ABONE OL
25 Kasım 2021 10:01
KADINLARIMIZIN HER ALANDA DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Polatlı Kadın, Aile Ve Engellilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hacer Yazırlıoğlu  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Basın Açıklaması  Yaptı.  Yazırlıoğlu “25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda tüm dünyada farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ilan edilmiştir. Kadınlarımıza yönelik fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet olayları ülkemizde de günden güne artış göstermekte; bu elim hadiseler toplumumuzda üzüntü ve tahribat yaratmaktadır.

Türk-İslam medeniyetinin temsilcisi olan Türk Milliyetçiği; İslam inancımızın, Türk kültürümüzün ve geleneğimizin en önemli değeri olan Türk kadınının sosyal hayattaki güçlü duruşuna büyük önem vermektedir. Sağlıklı bir toplum inşa edebilmek için insanlığa karşı işlenen bir suç olan kadına karşı şiddetle etkin bir şekilde mücadele edilmelidir. Bireylere erken yaşlardan itibaren iyi bir eğitim vermeli ve şiddeti ortadan kaldırmaya yönelik sosyal projeler hayata geçirilmelidir. Bu bakımdan işe önce çocuklarımızdan ve gençlerimizden başlamalı, onlara kadına hürmet ve saygının evvela dinimizin ve de insanlığın bir gereği olduğunu öğretmeliyiz. Kim ne derse desin kadına şiddet meselesi; bir bilinç meselesidir, sorumluluk meselesidir, şuur meselesidir. Ahlaklı, bilinçli ve şuurlu bir nesil yetiştirmekse, toplum olarak hepimizin en büyük görevidir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye’ parolasıyla şiddete uğrayan tüm kadınlarımızın yanında olmaya, kadınlarımızın her alanda destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün ülkemizde kadınlarımıza yönelik şiddetin sonsuza dek durmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm kadınlarımıza sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.