DOLAR 13,43280.94%
EURO 15,29161.2%
ALTIN 766,900,75
BITCOIN 765419-1,43%
Ankara

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP ‘DEN İKTİDARA “EL İNSAF”   ÇAĞRISI

CHP ‘DEN İKTİDARA “EL İNSAF”   ÇAĞRISI

ABONE OL
17 Kasım 2021 09:40
CHP ‘DEN İKTİDARA “EL İNSAF”   ÇAĞRISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

AVCI “VATANDAŞIN AKLIYLA ALAY EDİLİYOR

CHP Polatlı ilçe başkanı Bilal Avcı hükümete seslendi.Vata fason artan fiyatlar karşısında gecinemedigine dikkat çeken Avcı çiftçiden esnafa vatandaştan her kesime geçim sıkıntısı yaşandığını kaydederek iktidarın sessiz kaldığını belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi  vatandaşın ekonomik buhran içinde olduğunu söyledi CHP Polatlı ilçe başkanı Bilal Avcı TÜİK verilerinden TÜFE oranlarına enflasyon rakamlarını ortaya döktü CHP ilçe başkanı Bilal Avcı yaptığı açıklamada iktidara veryansın etti.
VATANDAŞIN AKLIYLA ALAY EDİLİYOR
Son aylarda akaryakıt, temel gıda ve tüm ürünlere gelen fahiş zamlar sonrasında artan yüksek enflasyon sonucunda ekonomik buhran yaşanmaktadır.

TÜİK verilerine bakıyoruz, fahiş fiyat artışları olmuşken, ekim ayı enflasyonu TÜFE de aylık 2,39, yıllık 19,89 olarak kayıtlara geçmiştir, oysa gerçek enflasyon % 50 oranındadır. Bu veriler vatandaşlarımızın aklıyla alay etmek demektir.
TÜRKİYE’NİN SOĞAN İHTİYACININ YÜZDE 35’İNİ POLATLI KARŞILIYOR
 Soğan üreticisini terörist ilan eden siyasi iktidar, bu yıl soğan üreticileri maliyetin altında soğanlarını satmaya çalışıyorlar, tabii ki müşteri bulup satabilirlerse, Ne yazık ki soğanlar tarlada kaldı.Türkiye’nin soğan ihtiyacının % 35 i Polatlı dan karşılanıyor. Hükümet her konuda olduğu gibi bu konularda da sessiz kalmayı tercih ediyor. Tarımsal elektrik fiyatları almış başını gidiyor, elektrik borcunu ödeyemeyen çiftçilerimizin elektriği kesiliyor ve icralık oluyor. Hayvancılık kan ağlıyor, yem fiyatlarına gelen yüksek zamlardan sonra besiciliği bitirme noktasına getirildi. Gayri safi hasılada çiftçilerimize verilen doğrudan gelir desteği % 1 olarak anayasada belirtmiş olup, bugüne kadar verilen destek tutarı % 05 Yani bunun yarısıdır bu durumda çiftçilerimizi mağdur edilmiştir. Tahılda gümrük vergilerini sıfırlayan hükümet yabancı üreticilerini zengin edip kendi çiftçisini yokluğa mahkum etmiştir.
Borçlanarak da olsa tarlanızı ekin diyen bir hükümet var. Tarım Bakanı çıkıp zarar eden hiç bir çiftçimiz yok diyor. Tahıl ürünlerini dışa bağımlı yapıp, İthal eder duruma getirdiniz. Dışa bağımlı oldunuz. Üretmeden tüketen ülke yaptınız. El insaf .İcralık dosya sayısı 23 Milyona ulaşmışken sorun çözen bir iktidar değil, sorun yaratan bir hükümet ile karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı iktidarında çiftçi borçlarının faizlerini silinecektir. Ana para borçları da taksitlendirilecektir. Çiftçilerimize mazotta ÖTV’ yi makul seviyeye indireceğiz. Çiftçimize “Ananı da al git” diyenler, çiftçilerimiz girdi maliyetlerinden İnim İnim İnlerken, bu sözler kabul edilebilir değildir.. Esnaf Bakanlığı kuracağız. Esnaflarımızı yüksek vergi yükünden kurtarıp iyileştirme yapacağız.
VATANDAŞ GECİNEMİYOR
 Vatandaşlarımız geçinemiyor. Geleceği ve ülkesi için endişeli, hemen hemen her evde bir işsiz var. İşsizler ordusu kurdunuz. Üretim yok, istihdam yok, genç işsiz sayısı almış başını gidiyor, insanlar geçinemiyorlar, çözüm bulamıyorsunuz. Dolayısıyla vatandaş geleceği ve ülkesi için endişeli.”dedi.
HBR AYŞE KÖKSAL

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.