DOLAR 13,2366-3.19%
EURO 15,0234-3.45%
ALTIN 758,22-2,61
BITCOIN 757823-1,79%
Ankara

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

SINAVLAR ONLINE YAPILACAK

SINAVLAR ONLINE YAPILACAK

ABONE OL
13 Kasım 2021 11:01
SINAVLAR ONLINE YAPILACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKUL VE LİSE SINAVLARI ONLINE YAPILACAK

SPOT: Açık Öğretim Ortaokulu  Ve Açık Öğretim Lisesi  Öğrencilerinin Sınavları  Çevrim İçi Yapılacak

 

Açık Öğretim Ortaokulu Ve Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerinin Sınavları Çevrim İçi Yapılacak. Milli eğitim bakanlığınca açık öğretim okullar’ sınavlarının 4 aralıktan 10 aralık saat 23.59’a kadar çevrimiçi ortamda yapılması kararı alındı.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca açık öğretim okulları sınavlarının 4 Aralık’tan 10 Aralık saat 23.59’a kadar çevrimiçi ortamda yapılması kararı alındı.  Polatlı Halk Eğitim Müdürlüğü kararı duyurdu.  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıya göre, Bakanlık bünyesinde faaliyetlerini yürüten açık öğretim okullarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30’dan 10 Aralık saat 23.59’a kadar çevrimiçi ortamda yapılması kararı alındı. Bu kapsamda sınavlar, bu döneme mahsus çevrimiçi yapılacak.

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrencilerin bu ders seçimlerine göre sınava katılabilmesi, yeniden ders seçimi yapmak isteyenlerin 17-30 Kasım arasında ders seçimlerini yapabilmeleri sağlanacak.

18 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞLAR DİKKAT

Sınavın ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almamış öğrenciler, mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda istemeleri hâlinde ders seçimi yapabilecek.

18 yaşından gün almış öğrenciler; istemeleri hâlinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden, varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 ders olacak şekilde seçebilecek.

Açık öğretim ortaokulu öğrencileri, 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için tekrar ders atama işlemleri yapılmadan daha önce atanan derslerden çevrim içi sınavlara katılabilecek. Açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinin yüz yüze eğitim ile verilen dersleri, ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacak. Öte yandan, açık öğretim okullarında mezuniyet şartlarını taşıyan ve sınava katılması gerekmeyenlerden sınav katılım ücreti ödeyen öğrenciler ile açık öğretim okulları ilk kayıt ve kayıt yenileme dönemlerinde, sınav katılım ücreti hesabına sehven para yatıranlara, ücret iadeleri yapılacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.