DOLAR 13,2253-3.29%
EURO 15,0569-3.49%
ALTIN 758,30-2,61
BITCOIN 763422-1,30%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

AFFEDERSİNİZ EŞŞEKLİK ETME DİYEMİYECEĞİMİZ HOŞ BİR HİKAYE

AFFEDERSİNİZ EŞŞEKLİK ETME DİYEMİYECEĞİMİZ HOŞ BİR HİKAYE

ABONE OL
10 Kasım 2021 09:40
AFFEDERSİNİZ EŞŞEKLİK ETME DİYEMİYECEĞİMİZ HOŞ BİR HİKAYE
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Hayatta herşeyden ders alınabiliyor.Tabiiki kulak arkası ve vurdum duymaz olana değil.Hoş bir hikaye aktarıyorum; Günlerden bir gün, köylerden birinde adamın birinin eşeği kuyunun dibine düşmüş.Niye düşer nasıl düşer sormayın eşek bu.Düsmüs işte.Belki kör bir kuyuydu, ağzı tahtayla kkapatılmıştı belki üzerine de toprak dökülmüştü.Zamanla tahta çürüdü, zayıfladı, toprakta biten otları yemek isteyen eşeğin ağırlığını çekemedi ve güm! Hayvancık  saatlerce acı içinde kıvrandı,bağırdı kendi dilinde.Ayıptır söylemesi anırdı yani.Sesini duyan sahibi geldi baktı  ki vaziyet kötü.Zavallı eşeği kuyunun dibinde melül mahzun bakınıyor.Üstelik yaralanmış. Karşılaştığı bu durumda kendini eşeği kadar zavallı hisseden adamcağız köylüleri yardıma çağırdı.Ne yapsak,ne etsek, nasıl çıkarsak soruları havada kaldı.
Sonunda karar verildi ki kurtarmak için çalışmaya değmez Tek çare kuyuyu toprakla örtmek. Ellerine aldıkları küreklerle etraftan kuyunun içine toprak attılar .Zavallı hayvan ,üzerine gelen toprakları, her seferinde silkilenerek dibe döktü.Ayaklarının altına aldığı  toprak sayesinde her an biraz daha yükseldi ve sonunda yukarıya kadar çıkmış oldu.Köylüler  ağzı açık baka kaldı.İşte hayatta herşeyden her kesimin ders alması lazım.Hayat şartları,  baskı bazen bizimde üzerimize abanır.Ne bazeni çoğu zaman o bulutlar şimdi üzerimizde,hep içindeyiz.Bunları toz toprakla veya dalaveray la örtme ye çalışanlar olur.İşte bunlarla  başetmenin tek yolu ,yakınıp sızlanmak değil, düşünmek yılmadan usanmadan mücadele etmek, silkinmek,kurtulmak ve aydınlığa güneşe kavuşmaktır. Kör kuyuda ve her türlü zor şartlarda olsak bile ayıptır  affedersiniz eşseklik etme diyemeyeceğimiz hoş bir hikaye sizlere.Sağlık içinde birlik dolu günlere.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.