DOLAR 13,4893-1.35%
EURO 15,3507-1.57%
ALTIN 758,33-2,56
BITCOIN 7724334,07%
Ankara

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

DEMİR “ÇAĞDAŞ MEDENİYET YOLUNDA EMANETİN EMİN ELLERDE”

DEMİR “ÇAĞDAŞ MEDENİYET YOLUNDA EMANETİN EMİN ELLERDE”

ABONE OL
10 Kasım 2021 09:48
DEMİR “ÇAĞDAŞ MEDENİYET YOLUNDA EMANETİN EMİN ELLERDE”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel  Demir Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yılında 10 kasım anma mesajı yayınladı. Ak parti ilçe başkanı Aysel Demir; Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün ebediyete intikalinin 83.yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum, çağdaş medeniyet yolunda emanetin emin ellerde “dedi.

Ak parti ilçe Başkanı Aysel DEMİR;”Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruzAtatürk, insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en büyük liderlerden biridir. O, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir.

Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır.

İçinde yaşadığı toplumun yapısını çok iyi bilen Atatürk, bilimsel değerlendirmeler ışığında Türk Ulusu’na en uygun yönetim biçiminin “Cumhuriyet” olduğunu anlamış ve bu yönetim biçimini yeğlemiştir.

Cumhuriyet’in ilânı, Türk toplumu için tarihin en büyük dönüşümlerinden biridir.

Egemenliğin kayıtsız koşulsuz ulusun olduğu bu yeni yönetim biçimi, Türkiye Cumhuriyeti’ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiş; Türk Ulusu’na özgüvenini kazandırmıştır.

Atatürk’ün bilgisizliğe, dogmalara ve geri kalmışlığa karşı açtığı savaş, Ulusumuzun evrensel değerleri özümsemesi ve çağdaş yaşamı kısa sürede benimsemesiyle kazanılmıştır.

O’nun, ülkemizin kurtuluşu ve çağdaşlaşmasında oynadığı rol, tarihin akışına yön verecek büyüklüktedir. Atatürk Ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olmuştur. Çağdaşlaşma çabaları, tarihin en büyük aydınlanma hareketlerinden birini yaratmıştır.

Atatürk, ulusal birliğimizin, ülkenin bağımsızlığının ve çağdaşlaşmasının simgesidir. Türk devrimleri ile yönünü çağdaş uygarlığa çeviren Türkiye, yolundan sapmadan emin adımlarla geleceğe doğru yürümektedir.

Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.