DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 678186-0,16%
Ankara
16°

HAFİF YAĞMUR

15:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

AVCI : SAYGI VE GÖNÜL BORCUYLA ANIYORUZ

AVCI : SAYGI VE GÖNÜL BORCUYLA ANIYORUZ

ABONE OL
10 Kasım 2021 09:49
AVCI : SAYGI VE GÖNÜL BORCUYLA ANIYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yayımladı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı,”10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, dünya tarihinde ölümünün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen, hayatın bir dakikalığına durduğu tek kişinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunun altını çizerek; Gazi Mustafa Kemal Atatürk , 57 yıllık ömründe Dünya ve Türk tarihini değiştirecek gelişmelere imza attı. Hayatında umutsuzluğa yer olmayan Mustafa Kemal Atatürk, bugün miras bıraktığı ilkeleriyle bizlere bu sıkıntılı günlerde halen ışık olmaktadır.’’ dedi. Avcı mesajında, ‘’ Mustafa Kemal Atatürk, 38 yaşında düşman işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a çıkmıştır. 40 yaşında Sakarya’da Kurtuluş Savaşı’nın kaderinin değiştirmiş, Mareşal olmuştur. 41 yaşında İzmir’e girmiş ve Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmıştır. 42 yaşında ise Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmeyen Atatürk, imkansızlıklara asla boyun eğmemiştir. Silah arkadaşlarıyla birlikte, İstiklal Harbini kazanarak Asil Türk Milleti’nin yeniden, daha güçlü ve saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır.’’ ifadelerine yer verdi.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ileri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile dünya tarihin en seçkin şahsiyetleri arasında yer almış askeri ve siyasi bir deha olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Türk Milleti için yaptığı sayısız hizmetin yanı sıra dünya barışı idealini her daim ön planda tutmuş, bu yönüyle tüm milletlerin saygısını kazanmıştır. Atatürk böylece sadece Türk milletinin değil, tüm dünyadaki mazlumların sesi olmuş, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yaşadığı yüzyılın yetiştirdiği büyük bir lider olarak tarihe geçmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanı olmak onuruyla, Cumhuriyet’e sahip çıkmayı kendimize görev biliyor, her alanda daha güçlü, itibarlı ve müreffeh bir ülke olma yolunda canla başla çalışıyoruz. Bu vesileyle, milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan Ebedi Başkomutanımız, yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz özlem, minnet ve saygıyla anıyorum’ dedi.

Atatürk’ü anmak ve anlamak konusunun önemine de vurgu yapan Avcı,

‘’ Bugün Ulus olarak yapmamız gereken, yüce Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur. Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşakların, Türkiye Cumhuriyeti’nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır. Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak, ülkülerini gerçekleştirmek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle çalışacaktır. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. Cumhuriyet Halk Partisinin ve Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Ata’mızın aramızdan ayrılışının 83. yılında, bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.’’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.