DOLAR 13,5323-1.11%
EURO 15,3403-1.46%
ALTIN 772,12-0,83
BITCOIN 7799136,09%
Ankara

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Rotası Olmayan Müslümanlar

Rotası Olmayan Müslümanlar

ABONE OL
30 Ekim 2021 13:10
Rotası Olmayan Müslümanlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Müslümanlar rotasız ve kaptansız bir geminin içerisindeki yolcular gibi akıbeti meçhul bir yöne doğru sürüklenip gitmektedirler. Onlara öncülük, önderlik yapacak bir otorite olmadığı için; kime güveneceğini, kimi önder ve lider kabul edeceğini dahi bilmemektedirler.

 

Müslümanlar neden bu hale geldi? Bu durum nasıl ve ne şekilde düzelecektir. Âcizane Allah’ın bir kulu ve Muhammed a.s’ın bir ümmeti olarak, “Yüce Allah’ın ipine (Kur’an’a) sarılmadığı ve bu ipi gevşettiği, hatta bıraktığı için Müslümanların başına bunlar gelmektedir” diyorum. Ali İmran Suresi 103. Ayetinde, mealen bu durum açık bir şekilde buyrulmaktadır. Bu acziyet ve ezilmişliğin; ancak Yüce Allah’ın Kitabı Kur’an-ı Kerim’e ve Peygamber a.s’ın Sünnetlerine sımsıkı sarılmakla izale edileceğine inanıyorum.

 

Yüce Yaradan, Hakim, Merhamet ve Rahman Sahibi Allah’ın kitabına sarılmayıp, Muhammed s.a.’ın sünnetlerini ihya etmeyip; bi’datlara körü körüne sarıldıkça; İslam Aleminin ve Müslümanların hiçbir zaman için zilletlerden, hor görülmekten kurtulamayacağını herkes idrak etmelidir. Müslümanlığı icra etmenin ve halkı Müslüman olup, yöneticilerinin Batı’nın uşağı ve ajanı olduğu ülkelerin sürekli kâfirlerin işgali ve Tağutun egemenliği altında olduğu bir zamanda, İslam’ın neferleri olmaktan, şahlanıştan, Mü’min olma vasıflarından bahsetmek mümkün değildir.

 

Makam ve mevkilerini ilah edinerek makam ve para peşinde zelil olanların, siyasi ikballerini ilahlaştıranların, namazda La İlahe İllallah deyip namazdan sonra başka ilahlara tapanların; İslami sistemden, Müslümanların kafirlere galebinden bahsetmeleri, sadece şu üç günlük dünyada yiyip, içip, yatıp, sonra da utanmaz bir yüzle Allah’ın huzura varmalarından başka bir şey değildir.

 

Önce kendi nefislerimize karşı cihad etmeliyiz. Evlerimizi namazgah haline getirmeden, çocuklarımızın sorumluluğundan hicap duymadan, çocuk ve torunlar için dünya malı tapu koleksiyonu merakını terk etmeden, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” ve “Mü’minler bir vücudun azaları gibidir, azanın biri ızdırap çekerse; vücudun diğer azaları da aynı acıyı hisseder” Hadis-i Şerifini yaşamamız gerekirken onlara sırt çevirmişken, dünya üzerindeki Müslümanların bir kurban etini dahi yemedikleri halde, evine 2-3 kurban kesip; gösteriş ve çocuklar bol et yesin cahil düşüncesi, kurban etinden 6 aylık kıyma stoku yapmak, sonra da Müslümanların yarını ve İslam’ın geleceğini sayıklamak; ikiyüzlülükten başka bir şey değildir.

 

Filistin’de, Lübnan’da, Irak’ta, Keşmir’de, Çeçenistan’da, Afganistan’da, Türkistan’da, Bosna Herkes’te, Somali’de Cezayir’de, Tunus’ta, Mısır’da, Moro’da, Suriye’de, Filipinler’de, Arakan (Myanmar)’da ve dünyanın her tarafında zulüm gören Müslümanlara her namazımızda dua etmedikçe, evde kesilen kurbanlardan yoksulların da haklarının olduğunu idrak etmedikçe (çevremizde yoksul yok sözü yalandır, çünkü en azından bir tanesini İslami Sivil Toplum Örgütleri vasıtasıyla Müslüman olsun olmasın tüm yoksullara göndermedikçe, onları kendi ailelerimiz gibi sevmedikçe; kâmil manada iman etmiş olamayız, Müslümanlara sahip çıkmış olamayız.

 

Üç günlük yalan dünyada geçici makamlara tapma noktasında; kişilikten, şahsiyetten, onurdan, haysiyetten taviz verip dünya makamı için alçalanların ve din kardeşini satıp onun enkazı üzerine bina (koltuk) yapıp oturanların, büyüdüğünü zannetseler de, aslında küçüldüklerini, kendi durumlarını tartarak, düşünerek ne hale geldiklerini idrak etmedikçe o geçici makamlar onlara zindan olacak,gerçek manada bir hiç olacaklardır.

 

En önemlisi de bu makamlarını ilah edinenlerin yüzünden Müslümanlar daima böyle dağınık, biçare, her gelenin tepesine bir sille vurduğu insanlar olacaklardır. Buna sebep olan yalan dünyanın sevgilileri olan insanların ahireti de zindan olacaktır. Selam; Allah’ın kitabına ve Peygamber a.s.’ın Sünnetlerine sımsıkı sarılan, hakkı tavsiye edip, sabır gösterenlerin üzerine olsun.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.